بررسی آینده چین لینک؛ آیا رسیدن به ۱۰ دلار منطقی است؟

قیمت چین لینک (link) در ۱۵ ماه گذشته نسبتاً ثابت مانده است. تجزیه‌و‌تحلیل درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که بین قیمت این ارز دیجیتال و فعالیت سرمایه‌گذاران بزرگ بخش امور مالی (tradfi) ارتباط بسیار نزدیکی وجود دارد. در این راستا، خرید چین لینک توسط این سرمایه‌گذاران می‌تواند به عنوان یکی از عوامل مؤثر در نوسانات قیمتی آن در نظر گرفته شود.

در اواسط ماه ژوئن (خرداد)، قیمت چین لینک وارد یک روند صعودی بسیار نادری شد که هم‌زمان با انتشار اخبار مربوط به تلاش شرکت بلک‌راک برای راه‌اندازی etf بیت کوین در ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد) ایجاد شده بود.

در ۲۱ جولای (۳۰ تیر) هم با افزایش تقاضای بازار و بهبود همکاری بین اکوسیستم‌های دیفای و tradfi، قیمت این ارز دیجیتال به بالاترین سطح سه‌ماهه خود در محدوده ۸.۲ دلار رسید.

حال سوال این جا است که آیا افزایش دوباره علاقه سرمایه‌گذاران به بازار کریپتو باعث می‌شود قیمت چین لینک هم رشد کند؟

نهنگ‌های چین لینک از ژوئن (خرداد) به دنبال کف قیمتی آن می‌گشتند 

داده‌های درون‌زنجیره‌ای موجود نشان می‌دهد که نهنگ‌ها حدوداً از ماه ژوئن (خرداد) با سرمایه‌ زیادی روی چین لینک سرمایه‌گذاری کردند. طبق گزارش‌های وب‌سایت این‌تودبلاک (intotheblock)، نهنگ‌های شبکه چین لینک تنها در ۳۱ مه (۱۰ خرداد) ۲۶ تراکنش انجام دادند.

از آن زمان تاکنون نهنگ‌های مختلف به تدریج فعالیت خود را افزایش داده‌اند و در ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد) ۲۳۸ تراکنش بزرگ را ثبت کرده‌اند. این مسئله نشان‌دهنده رشد قابل‌توجه ۸۱۵ درصدی فعالیت نهنگ‌ها است.

تراکنش های بزرگ چین لینک | همتاپی

تراکنش‌‌های بزرگ چین لینک، منبع: intotheblock

 

مقاله پیشنهادی: چین لینک چیست

تراکنش‌های بزرگ تعداد تراکنش‌های تایید شده و روزانه‌ای را جمع‌آوری می‌کند که ارزش آن‌ها بیشتر از ۱۰۰,۰۰۰ دلار است. این شاخص بینش و چشم‌انداز خوبی را در مورد فعالیت سرمایه‌گذاران نهادی بزرگ و ثروتمند ارائه می‌دهد.

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، رشد قابل‌توجه معاملات نهنگ‌ها در یک دوره دو ماهه به چند دلیل سیگنالی صعودی محسوب می‌شود. اول از همه این رشد نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نهادی چین لینک را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اند تا برای تایید etf بیت کوین و افزایش تقاضای جریان اطلاعات بین defi و tradfi آماده شوند.

علاوه بر این، معاملات نهنگ‌ها نقدینگی بیشتری را برای link فراهم می کند. این به سرمایه‌‌گذاران دیگر اجازه می‌دهد که معاملات بزرگ خود را بدون کاهش قیمت چین لینک انجام دهند.

مطالب مرتبط: پیش‌ بینی قیمت چین لینک: سرمایه‌گذاران محدوده ۸.۸ را هدف گرفته‌اند

نهنگ‌ها به افزایش تراکنش‌ها کمک می‌کنند 

گفتنی است که شاخص مذکور نشان‌دهنده افزایش حجم تراکنش‌های اکوسیستم چین لینک هم هست. داده‌های وب‌سایت سنتیمنت (santiment) نشان می‌دهد حجم تراکنش‌های چین لینک در هفته‌های گذشته همچنان افزایش یافته است. در ادامه تحلیل ارز چین لینک را بیشتر بررسی میکنیم.

در نمودار زیر می‌توانید مشاهده کنید که چطور حجم تراکنش‌های چین لینک از ۱۰ ژوئن (۲۰ خرداد ) تا ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) از ۵.۵۶ میلیون دلار به ۴۵.۳۵ میلیون دلار افزایش یافته است.

حجم تراکنش های چی لینک | همتاپی

حجم تراکنش‌های چین لینک در جولای 2023، منبع: سنتیمنت

از طرفی، شاخص حجم تراکنش‌های روزانه با بررسی تعداد توکن‌های معامله‌شده در هر روز سعی می‌کند تغییرات آنی بازار را نشان دهد و با رشد خود، ثابت کرده که تقاضا و علاقه کاربران به شبکه چین لینک افزایش یافته است.

در اصل به نظر می‌رسد که نقدینگی نهنگ‌ها باعث افزایش تعداد تراکنش‌های شبکه چین لینک شده است. افزایش فعالیت نهنگ‌ها و حجم تراکنش‌های چین لینک هم نشان می‌دهد که ارزش شبکه چین لینک رشد کرده است. این مسئله در نهایت می‌تواند قیمت توکن link را طی هفته‌های آتی به اوج‌های جدیدی در سال ۲۰۲۳ برساند.

پیش‌بینی قیمت چین لینک: آیا قیمت link می‌تواند به ۱۰ دلار برسد؟

توضیحات بالا نشان می‌دهد که توکن link احتمالا می‌تواند محدوده مهم ۱۰ دلار را پس بگیرد. با این حال، خریداران این ارز دیجیتال با مقاومت بزرگی در اطراف سطح ۹.۵ دلار روبه‌رو هستند. در این محدوده، نزدیک به ۴۰ هزار سرمایه‌گذار ۳۲ میلیون توکن link را با قیمت متوسط ۹.۵۲ دلار خریده‌اند که می‌توانند مانع صعود بیشتر این ارز دیجیتال شوند.

با این حال، افزایش تعداد تراکنش‌ها و معاملات چین لینک می‌تواند یک روند صعودی قوی‌تر را ایجاد کند و این ارز دیجیتال را برای اولین بار از مه ۲۰۲۲ (اردیبهشت ۱۴۰۱) به ۱۰ دلار برسد.

میزان ورود و خروج پول در شبکه چین لینک | همتاپی

میزان ورود و خروج پول در شبکه چین لینک، منبع: intotheblock

برعکس، اگر نهنگ‌های link بخواهند سود خود را برداشت کنند، قیمت چین لینک ممکن است به زیر سطح ۷ دلار برسد.

با این حال، ۲۱۰۰۰ نفر ۴۷.۳ میلیون توکن چین لینک را با قیمت ۷.۶۴ دلار خریداری کرده‌اند. اگر این سرمایه‌گذاران با خرید بیشتر آن سعی کنند از ضرر خود جلوگیری کنند، قیمت link می‌تواند خیلی سریع دوباره رشد کند.

با این وجود، اگر این سطح حمایتی مذکور از بین برود، چین لینک می‌تواند به محدوده ۶.۵ دلار سقوط کند.

آیا چین لینک زیر 7 دلار را به چشم خواهد دید؟ یا باید منتظر دیدن قیمت 10 دلار باشیم؟ در بخش کامنت‌ها نظرات خود را ثبت کنید؟
منبع: beincrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *