بررسی آخرین وضعیت ریپل، اتریوم و چین لینک

تحلیل قیمت اتریوم، ریپل و چین لینک | همتاپی

به نظر می‌رسد که ارز دیجیتال ریپل (xrp) در شرایط بسیار نگران کننده‌ای قرار دارد. اخیراً روند این توکن با نوسان بسیار کمی همراه بوده است که موضوعی کم سابقه در روند کلی ریپل به شمار می‌رود.

نگذار دارایی هات از دست بره

طی یکی دو هفته اخیر، قیمت ریپل در یک محدوده فشرده و به طور نسبتاً ثابت در حرکت بوده است که عدم اطمینان و یا شاید عدم علاقه معامله‌گران نسبت به تحرکات و نوسانات بعدی را نشان می‌دهد.

متاسفانه نبود نوسان قیمت تنها مسئله نگران کننده در مورد ریپل نیست، بلکه شاخص‌های درون زنجیره، مانند کاهش شدید فعالیت شبکه نیز شرایط خوبی را برای این ارز دیجیتال پیش بینی نمی‌کنند. این عامل در واقع یک زنگ خطر برای هر دارایی دیجیتال به شمار می‌رود.

مقاله پیشنهادی: ریپل چیست

چرا که کاهش میزان فعالیت شبکه می‌تواند به معنی کاهش میزان فعالیت و مشارکت کاربران و در نتیجه کاهش نقدینگی در یک شبکه باشد.

نمودار یک روزه ریپل | همتاپی

نمودار یک روزه ریپل، منبع: تریدینگ ویو

البته این روند فقط مختص ریپل نیست، بلکه به نظر می‌رسد به طور کلی قدرت بازار آلت‌کوین‌ها در حال کاهش است. با توجه به اینکه بیت کوین نیز نشانه‌های تثبیت قیمت را نشان می‌دهد، کل بازار ارز دیجیتال تحت تاثیر این عامل قرار گرفته است.

کاهش نوسانات و همچنین میزان فعالیت شبکه ممکن است نشانه‌ای از یک روند بزرگتر باشد که در حال تاثیرگذاری بر روی کلیت بازار ارز های دیجیتال است.

با این حال، شرایط فعلی ریپل از آن جهت حساس است که با روند معمول و همیشگی این ارز متفاوت است. این ارز معمولاً با ماهیت پرنوسان و کاربران فعال خود شناخته می‌شود و آرامش و فعالیت کم آن، هم برای معامله گران و هم برای هولدر های بلند مدت نگران کننده است.

استدلال برخی از کاربران این است که کاهش نوسانات عامل مثبتی برای یک دارایی محسوب می‌شود، اما در دنیای ارز های دیجیتال، کاهش میزان نوسان به معنای آمادگی برای یک حرکت شدید (خواه صعودی یا منفی) است.

اتریوم در آستانه سقوط

دومین ارز دیجیتال بزرگ، یعنی اتریوم نیز با شرایط چالش برانگیزی مواجه شده است. قیمت اتر (eth) به تازگی از سطح بسیار حساس 1,650 دلار سقوط کرده است و اکنون در محدوده سطح حمایتی 1,635 دلار در نوسان است. این کاهش قیمت با کاهش چشمگیر حجم معاملات همراه شده است که اغلب به عنوان یک شاخص نزولی تفسیر می‌شود.

اما زمانی متوجه شدت فاجعه می‌شویم که رفتار هولدرهای بزرگ اتریوم که با لقب نهنگ شناخته می‌شوند را بررسی کنیم. این بازیگران مهم در حال جابجایی دارایی‌های خود هستند که می‌تواند نشانه‌ای از احتمال وقوع تغییرات گسترده در بازار باشد. رفتار و عملکرد آن‌ها معمولاً اثر دومینویی دارد و سایر معامله گران و سرمایه گذاران را تحت تاثیر قرار می‌دهد تا از آن‌ها پیروی کنند.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

عبور اتریوم از حمایت 1,600 دلار، راه را برای سقوط بیشتر و حرکت به سمت 1,500 دلار هموار می‌کند. با توجه به وضعیت بازار و جریان نقدینگی، این اتفاق صرفاً یک سناریو احتمالی ترسناک نبوده و یک احتمال نزدیک به واقعیت است.

به نظر می‌رسد که بازار در حال آماده شدن برای این وضعیت است و معامله گران باید برای بررسی و مشاهده هرگونه نشانه‌ای از تداوم روند ریزشی آماده باشند.

در کنار این چشم‌انداز نزولی، باید تهدید وقوع تقاطع مرگ را هم در نظر بگیریم. این سیگنال تکنیکال زمانی صادر می‌شود که یک میانگین متحرک کوتاه مدت به سمت پایین حرکت کرده و از یک میانگین متحرک بلند مدت عبور کند. این اتفاق اغلب یک سیگنال نزولی بوده و می‌تواند باعث تشدید فشار فروش شود.

بهترین قیمت تومانی

وضعیت بلاتکلیف چین لینک (link)

چین لینک که به عنوان یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز شناخته می‌شود، در حال حاضر پایین‌تر از یک آستانه قیمت بسیار مهم و در وضعیتی نامطمئن قرار گرفته است. روند نزولی حجم معاملات این دارایی، یک شاخص نگران کننده و حاکی از کاهش جذابیت بازار و بدتر از آن، تداوم شدت روند نزولی است.

مقاله پیشنهادی: چین لینک چیست

شاخص قدرت نسبی (rsi) نیز که به عنوان یک شاخص نشان دهنده شدت و وضعیت روند عمل می‌کند، در حال حاضر از خط میانی دور شده و رو به پایین در حرکت است. حرکت این شاخص به طرفین، نشان دهنده تداوم روند است. با توجه به اینکه روند فعلی چین لینک نزولی است، می‌توان منتظر تشدید حرکت نزولی آن در کوتاه مدت بود.

آنچه باعث تشدید این وضعیت نگران کننده می‌شود، وقوع تقاطع مرگ است که 21 روز قبل اتفاق افتاده است. همانطور که گفته شد، به شکست یک میانگین متحرک بلند مدت توسط یک میانگین متحرک کوتاه مدت در جهت نزولی، تقاطع مرگ گفته می‌شود.

در مورد لینک می‌توان اینگونه برداشت کرد که به این زودی شاهد بازگشت روند و بهبود قیمت آن نخواهیم بود، بلکه ممکن است شاهد ریزش بیشتر قیمت link باشیم.

با درنظر گرفتن تمام این عوامل، منطق حکم می‌کند که منتظر رسیدن قیمت چین لینک به سطوح پایین‌تر باشیم. کاهش حجم معاملات، وضعیت rsi و تقاطع مرگ، همگی بر این موضوع دلالت دارند. در شرایط فعلی، سرمایه گذاران و معامله گران باید کاملاً محتاطانه عمل کنند و با در نظر گرفتن حد ضرر مناسب، میزان ضرر احتمالی را کاهش دهند.

شما کدام یک از این ارزها را برای خرید انتخاب می‌کنید؟ منتظر صعود کدامشان هستید؟

منبع: u.today
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *