آیا فروشندگان می‌توانند قیمت بایننس کوین را تا ۲۳۰ دلار پایین بکشند؟

پیش بینی قیمت بایننس کوین | همتاپی

خریداران بایننس کوین (BNB) در روزهای اخیر قدرت خود را از دست داده‌اند. کاهش قیمت این ارز دیجیتال به زیر محدوده حمایتی ۲۴۰ دلار نشان می‌دهد که روند نزولی آن در کوتاه‌مدت بر بازار غالب شده است.

برای خرید و فروش بایننس کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم بایننس کوین بخرم

روند بایننس کوین در ۱۶ جولای (۲۵ تیر) نزولی شد و حمایت خود را هم از دست داد. اخیرا فشار فروش این ارز دیجیتال افزایش یافته است و احتمال این وجود دارد که قیمت آن باز هم کاهش یابد.

بایننس کوین از ماه مه (اردیبهشت) وارد دوران سختی شده است. طی ماه گذشته، خریداران توانستند از سطح ۲۳۰ دلار دفاع کنند و یک بار دیگر BNB را در اواسط جولای (تیر) به بالای ۲۵۰ دلار برسانند.

این رشد نشان داد که روند بایننس کوین در بازه‌های زمانی بالاتر صعودی است و داده‌های درون‌زنجیره‌ای هم از آن حمایت کردند.

با این حال در سه روز گذشته فروشندگان کنترل بازار بایننس کوین را در دست داشتند. شاخص‌ها هم نشان دادند که فشار فروش این ارز دیجیتال افزایش یافته  است؛ اما خریداران توانستند سطح ۲۳۰ دلار را حفظ کنند.

تجزیه‌وتحلیل قیمت بایننس کوین

شاخص VRVP و RSI بایننس کوین | همتاپی

شاخص VRVP و RSI بایننس کوین، منبع: تریدینگ ویو

ساختار بایننس کوین در نمودار ۴ ساعته نزولی است. روند این ارز دیجیتال از ۱۶ جولای (۲۵ تیر)، یعنی زمانی که به زیر محدوده ۲۴۳.۴ دلار سقوط کرده، نزولی بوده است و همچنان در پایین این محدوده قرار دارد.

خریداران بایننس کوین هنوز نتوانستند از حمایت موجود در خط روند این ارز دیجیتال دفاع کنند. 

به‌طور کلی عوامل زیر نشان می‌دهند که روند BNB کاملاً به نفع فروشندگان است.

شاخص قدرت نسبی (RSI) بایننس کوین هم از ۱۶ جولای (۲۵ تیر) در بیشتر مواقع زیر سطح خنثی (۵۰) بود و با شکست ساختار خود نشان داد که روند نزولی این ارز دیجیتال همچنان ادامه دارد.  شاخص OBV هم یک روند نزولی آهسته داشته و قدرت فروشندگان در کوتاه‌مدت را تقویت کرده است.

شاخص «Visible Range Volume Profile» یا «VRVP» هم نشان داده است که نقطه کنترل بایننس کوین (محدوده قرمز رنگ) در محدوده ۲۴۳.۷ دلار قرار دارد. در نتیجه اگر بایننس کوین به محدوده ۲۴۱ تا ۲۴۳ دلار به‌عنوان مقاومت خود برسد، احتمال این وجود دارد که فشار فروش سرمایه‌گذاران رشد کند. 

در صورت تداوم روند نزولی این ارز دیجیتال هدف بعدی آن محدوده ۲۳۰ تا ۲۲۷ دلار خواهد بود.

البته تا کنون از ناحیه «Value Area Low» شاخص VPVR (قسمت آبی‌رنگ) در محدوده ۲۳۷.۳ دلار دفاع شده است. از دست دادن این سطح باعث تقویت بیشتر فروشندگان می‌شود.

شاخص اوپن اینترست BNB همچنان ثابت است؛ زیرا سفته‌بازان دست به کار نشده‌اند.

نمودار قیمت بایننس کوین به دلار | همتاپی

نمودار قیمت بایننس کوین به دلار، منبع: کوین آنالیز

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

اگرچه روند نزولی باینس کوین در ۲۴ ساعت گذشته چندان قابل‌توجه نبوده؛ اما میزان رشد این ارز دیجیتال در هفته گذشته به‌شدت کاهش یافته است. این نشان می‌دهد که هیچ یک از طرفین بازار دست بالا را ندارند و سفته‌بازان هنوز دست به کار نشده‌اند. 

با این وجود، نمودار CVD در بازار اسپات یک حرکت نزولی را ثبت کرده که نشان‌دهنده افزایش فشار فروش این ارز دیجیتال است. این می‌تواند قیمت باینس کوین را به زیر سطح ۲۳۷.۳ دلار برساند.

علاوه بر این، سطوح ۲۳۷.۳ و ۲۳۳ دلار هم ممکن است در ادامه به‌عنوان حمایت‌های BNB عمل کنند؛ ولی احتمال اینکه این ارز دیجیتال را به محدوده ۲۴۰ دلار برسانند، کم است.

تحلیل بایننس کوین را با هم بررسی کردیم. به نظر شما این تحلیل چقدر منطقی به نظر می‌رسد؟ در بخش کامنت‌ها نظرات خود را بیان کنید.
منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *