آیا گاوها می‌توانند کنترل قیمت بیت کوین را به دست بگیرند؟

آیا گاوها می‌توانند کنترل قیمت بیت کوین را به دست بگیرند؟ | همتاپی

پس از شکست یکی از سطوح حمایتی قوی بیتکوین، اکنون شاهد بروز نشانه‌هایی از ضعف در روند صعودی قیمت بیت کوین هستیم. احتمالا این اتفاق، زمینه را برای فعالیت مجدد گاو‌ها، پس از سپری کردن روز‌هایی آرام در پایان سال 2022 آماده می‌کند.

داده‌های درون زنجیره، حاکی از صعودی شدن بیت کوین هستند

داده‌های پلتفرم کریپتوکوانت (CryptoQuant) که به بررسی اطلاعات آنچین می‌پردازد، نشان می‌دهد که نسبت سفارشات خرید و فروش در تاریخ 3 ژانویه (13 دی) حاکی از سیگنال خرید بیت کوین است. این سیگنال توسط میانگین متحرک 30 روزه صادر شده است. در زمان نگارش این مطلب، چهار سیگنال خرید بیت کوین توسط این معیار ایجاد شده است.

نسبت سفارشات خرید و فروش که از حاصل تقسیم حجم سفارشات خرید لحظه‌ای به سفارشات فروش به دست می‌آید، یکی از مفیدترین ابزار‌ها برای پی بردن به این نکته است که آیا زمان خرید یک دارایی فرا رسیده است یا خیر. از سوی دیگر اما این شاخص تنها در زمان آغاز یک بازار صعودی کاربرد دارد.

نمودار نسبت خرید و فروش بیت کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار نسبت خرید و فروش بیت کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال. منبع: کریپتو کوانت

در صورت ناپایدار بودن بازار و یا قرار گرفتن در بازار نزولی، این اندیکاتور همواره و تقریبا بدون تردید، سیگنال نزولی صادر می‌کند. در نتیجه تایید سیگنال‌های خرید با استفاده از شاخص‌های درون زنجیره، و البته با در نظر گرفتن استراتژی معاملاتی هر شخص، از اهمیت بالایی برخوردار است.

با این حال ممکن است شروع روند صعودی پادشاه ارزهای دیجیتال، کمی دیرتر اتفاق بیفتد. به عنوان مثال ممکن است نتیجه جلسه کمیته بازار آزاد فدرال که در تاریخ 5 ژانویه برگزار خواهد شد، باعث ایجاد تاخیر در شروع این روند باشد.

پیش بینی بیتکوین در سال 2023

با شروع سال نو میلادی، پیش بینی‌های مختلفی در مورد بیتکوین و بازار ارز‌های دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های مختلف منتشر شده است. سوال مورد بحث اکثر متخصصان این حوزه این است که در سال 2023 کنترل بازار در اختیار گاو‌ها قرار خواهد گرفت یا خرس‌ها به تسلط خود ادامه خواهند داد؟

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

در زمان نگارش این مطلب، قیمت بیت کوین پس از رشد کمی که در معاملات روز قبل داشت، در محدوده 16,800 دلار قرار گرفته است. اما به طور کلی قیمت در یک محدوده بسیار فشرده در نوسان است.

تیم دریپر (Tim Draper) یکی از طرفداران بیتکوین است و اعتقاد دارد که قیمت بیت کوین از این ناحیه رو به بالا حرکت خواهد کرد. بنا بر پیش بنی او، بیتکوین تا اواسط سال 2023 حدود 1,400 درصد رشد خواهد کرد و علاوه بر پس گرفتن سطوح قبلی، به قیمت 250 هزار دلار خواهد رسید. به اعتقاد گاو ها، اقتصاد کلان به عنوان عاملی تاثیر گذار در پذیرش بیتکوین به صورت انبوه عمل خواهد کرد.

مطالب مرتبط: پیش بینی رشد ۱۴۰۰ درصدی قیمت بیت کوین در ۲۰۲۳

از سوی دیگر موسسه Standard Chartered یکی از بدبینانه‌ترین پیش بینی ها را در مورد بیتکوین ارائه داده است و از احتمال ریزش بیت کوین زیر 5 هزار دلار خبر داده است. این بانک نگرانی خود را در ماه دسامبر اعلام کرد و اظهار داشت که کمبود نقدینگی منجر به شکست بسیاری از صرافی ها و کسب و کار‌های مرتبط با ارز های دیجیتال خواهد شد و در پی آن اعتماد سرمایه گذاران از بین خواهد رفت. با این حال باید منتظر بمانیم و ببینیم سال 2023 چه ارمغانی برای بیتکوین خواهد داشت.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیتکوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *