آیا بیت کوین کش می‌تواند خود را به هدف ۲۵۰ دلار برساند؟

حجم معاملات بیت کوین کش نشان می‌دهد که تقاضای این ارز دیجیتال به امید رشد قیمت آن افزایش یافته است. bch در ماه گذشته در محدوده ۲۵۰ تا ۲۶۰ دلار با مانع مهمی مواجه شده بود و احتمال این وجود دارد که مقاومت مذکور همچنان پابرجا باشد.

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

بیت کوین کش در ماه ژوئن (خرداد) به سود قابل‌توجهی رسید. این ارز دیجیتال در مدت مذکور از محدوده ۱۰۴ دلار به محدوده ۳۲۹ دلار رسید؛ اما تاکنون نیمی از رشد خود را از دست داده است. روند bch در بازه‌های زمانی بالا صعودی است؛ اما در بازه‌های زمانی پایین بخش قابل‌توجهی از قدرت صعودی خود را از دست داده است.

تمام ارزهای دیجیتال بعد از یک روند صعودی بسیار قوی معمولاً وارد دوره اصلاح و انباشت می‌شوند. بیت کوین کش هم احتمالاً در چنین دوره‌ای قرار دارد. این ارز دیجیتال هم‌اکنون وارد یک رنج کوتاه‌مدت شده است و معامله‌گران می‌توانند با استفاده از آن سود کنند.

خریداران و فروشندگان بیت کوین کش در شرایط یکسانی قرار دارند

شاخص obv، شاخص smf و شاخص قدرت نسبی بیت کوین کش | همتاپی

شاخص obv، شاخص smf و شاخص قدرت نسبی بیت کوین کش، منبع: tradingview

قیمت بیت کوین کش در ماه آگوست (مرداد) در محدوده ۲۵۰ تا ۲۱۷ دلار قرار داشت. bch در ۷ و ۸ آگوست (۱۶ و ۱۷ مرداد) با رسیدن به کف مذکور و سپس صعود تا اوج مذکور توانست آن‌ها را تایید کند.

هنگام نگارش این گزارش، بیت کوین کش در اواسط این محدوده قرار داشت. با این حال، شاخص‌های مربوط به حجم معاملات bch نشان می‌دهد که قدرت خریداران این ارز دیجیتال بیشتر از فروشندگان است. به عبارت دقیق‌تر، شاخص جریان پول چایکین (cmf) در محدوده مثبت ۰.۱۷ قرار داشته و جریان ورودی مثبت بیت کوین کش را تایید کرده است.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین کش چیست

کف اندیکاتور حجم تعادلی (obv) هم در دو روز گذشته بالاتر از کف قبلی آن تشکیل شده و به رشد خود ادامه است.

شاخص قدرت نسبی (rsi) بیت کوین کش هم به بالای محدوده ۵۰ رسیده و احساسات صعودی معامله‌گران این ارز دیجیتال را تایید کرده است. علاوه بر این، ساختار bch در نمودار چهار ساعته صعودی بوده؛ چرا که این ارز دیجیتال در ۱۳ آگوست (۲۲ مرداد) توانسته است کف قبلی خود در محدوده ۲۳۱ دلار را بشکند. شایان ذکر است که کف مذکور در ۱۲ آگوست (۲۱ مرداد) تشکیل شده بود.

مطالب مرتبط: معامله گرانی که به دنبال خرید اتریوم هستند باید این تحلیل را بخوانند!

احتمال صعود به محدوده ۲۵۰ دلار وجود دارد

اوپن اینترست و cvd و نرخ تامین مالی انباشته‌شده بیت کوین کش | همتاپی

اوپن اینترست و cvd و نرخ تامین مالی انباشته‌شده بیت کوین کش، منبع: coinalyze

شاخص cvd اسپات از ۱۲ آگوسیت (۲۱ مرداد) به آرامی روند صعودی خود را آغاز کرده و نشان داده که حجم خرید بیت کوین کش افزایش یافته است. در ساعات اخیر نیز بیت کوین کش تلاش کرده است از مرز میان محدوده رنج خود به کمک رشد شاخص اوپن اینترست (open interest) عبور کند.

این نوسانات نشان می‌دهد که احساسات سرمایه‌گذاران نسبت به bch صعودی بوده است. با این حال، نرخ تامین مالی بیت کوین کش همچنان نزولی و عکس این سیگنال است.

البته احتمال این وجود دارد که با رشد قیمت بیت کوین کش، خریداران این ارز دیجیتال در کوتاه‌مدت فعال شوند و نرخ تامین مالی را افزایش دهند. با این وجود، عدم موفقیت بیت کوین کش در رسیدن به هدف خود نشان می‌دهد که معامله‌گران انتظار چنین عملکردی را می‌کشیدند. تا زمانی که بیت کوین کش در اواسط محدوده رنج خود قرار دارد، معامله‌گران بهتر است روی آن سرمایه‌گذاری نکنند.

آن‌ها بهتر است بعد از رسیدن bch به مقاومت روانی مهم ۲۵۰ دلار، این ارز دیجیتال را شورت کنند. علاوه بر این، خرید بیت کوین کش در کف هم گزینه خوبی محسوب می‌شود. 

منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *