آرامش قبل از طوفان قیمت بیت کوین؛ تحلیل آینده بیت کوین


قیمت بیت کوین تا ناحیه ۲۵،۰۰۰ دلار ریزش شدیدی را تجربه کرد. در حال حاضر این فشار فروش موقتاً فروکش کرده است و در حالت تثبیت به سر می‌برد. به نظر می‌رسد محتمل‌ترین سناریو برای بیت کوین، ادامه این حرکات خنثی و به دنبال آن بازگشت به میانگین‌های متحرک ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه باشد.

نگذار دارایی هات از دست بره

تحلیل تکنیکال بیت کوین در تایم فریم روزانه

فشار فروش اخیر بیت کوین، توانست قیمت را به زیر حمایت‌های کلیدی هدایت کند. از جمله این حمایت‌ها می‌توان به خط زیرین کانال صعودی و میانگین متحرک‌های ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه اشاره کرد. این حرکات نزولی نشان می‌دهد که احساسات نزولی شدیدی بر روی فعالان بازار حاکم شده است.

قیمت این ارز دیجیتال پس از این‌که در ناحیه ۲۵،۰۰۰ مورد حمایت خریداران واقع شد، در فاز تثبیت قیمت قرار گرفت و در حال حاضر شاهد تشکیل کندل‌های کوچک هستیم.

لازم به ذکر است که الگوی کف دوقلو نیز کم‌کم در نمودار قیمت بیت کوین در حال شکل‌گیری است. تشکیل این الگو در مجاورت یک حمایت کلیدی مانند ۲۵،۰۰۰ دلار می‌تواند نشان‌دهنده تغییر روند از نزولی به صعودی باشد. علاوه بر این احتمال می‌رود که پس از تشکیل این الگو شاهد برگشت قیمت به میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در ناحیه ۲۷،۶۰۰ دلار باشیم.

[مطالب مرتبط: پیش‌بینی قیمت اتریوم: مهم‌ترین سطوح برای بازگشت قیمت]

از طرفی نباید این نکته منفی را فراموش کرد که احتمال افزایش فشار فروش و یک حرکت نزولی دیگر به زیر ۲۵،۰۰۰ نیز وجود دارد. بنابراین معامله‌گران باید رفتار قیمت در این سطح کلیدی را به دقت زیر نظر داشته باشند تا دچار ضررهای سنگین نشوند.

نمودار بیت کوین در تایم فریم روزانه | همتاپی

نمودار بیت کوین در تایم فریم روزانه، منبع: تریدینگ ویو

بهترین قیمت تومانی

تحلیل تکنیکال بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته

با نگاه به تایم فریم ۴ ساعته کاملاً مشخص است که با رسیدن قیمت بیت کوین به ناحیه حمایتی مهم ۲۵،۰۰۰ دلار، سیر نزولی آن متوقف شده است. در حال حاضر قیمت این ارز دیجیتال در حال تثبیت به سر می‌برد و نوسانات بسیار کمی دارد.

در طول این تثبیت قیمت، شاهد یک حرکت سریع به سمت سطح ۶۱.۸ فیبوناچی رسم شده بر روی نمودار بودیم. با رسیدن قیمت بیت کوین به این ناحیه کلیدی فشار فروش افزایش یافت و باعث شد روند تغییر کند. این فشار فروش به حدی بود که باعث شد قیمت پادشاه رمز‌ارزها مجدداً به سمت ناحیه ۲۵،۰۰۰ دلار حرکت کند.

علاوه بر این بین نمودار قیمت بیت کوین و اندیکاتور RSI نیز یک واگرایی ایجاد شده است که نشان می‌دهد احتمال شروع یک حرکت صعودی وجود دارد.

در روزهای آتی، سطح ۲۵،۰۰۰ دلار نقش حمایت روانی را خواهد داشت و اگر فروشندگان نتوانند قیمت را به زیر این سطح هدایت کنند، به احتمال زیاد شاهد یک رالی صعودی به سمت میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خواهیم بود.

نمودار بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته | همتاپی

نمودار بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته، منبع: تریدینگ ویو

تحلیل آنچین بیت کوین

با نگاه به معیار آنچین BTC Fund Holdings می‌بینیم که مقدار آن به کف ۲ سال اخیر یعنی ۶۸۴،۴۳۵ بیت کوین رسیده است. کاهش شدید این معیار باعث شد کف ۳۰ روزه آن شکسته شود و نشان‌دهنده تحول بزرگی در سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین است.

معیار BTC Fund Holdings مجموع بیت کوین‌های هولد شده توسط هولدینگ‌های بزرگ مانند صندوق‌های ETF را نشان می‌دهد.

افت شدید این معیار نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران و بازیگران سازمانی در حال حاضر کاملاً محتاطانه عمل می‌کنند. از این معیار برای مشاهده افزایش یا کاهش تقاضا برای بیت کوین نیز می‌توان استفاده کرد.

این تغییر در احساسات سرمایه‌گذاران ممکن است به نگرانی‌های ناشی از تغییر در قوانین بازار ارزهای دیجیتال یا نوسانات شدید آن ارتباط داشته باشد.

افت معیار آنچین BTC Fund Holdings می‌تواند ناشی از شرکت‌ها یا نهنگ‌هایی باشد که در حال مدیریت سبد سرمایه‌گذاری خود و شناسایی سود هستند. این تغییرات نشان مي‌دهند که چشم‌انداز ارزهای دیجیتال ماهیت پویا دارد و سرمایه‌گذاران خود را با شرایط متغیر بازار کاملاً وفق می‌دهند.

این معیار تأثیر سرمایه‌گذاران سازمانی، شرکت‌های تراست (Trust)، صندوق‌های ETF و صندوق‌های فاند (Fund) بر بیت کوین را به خوبی نشان می‌دهد. رفتار این سرمایه‌گذاران بزرگ، مسیر کلی قیمت بیت کوین و پایداری بازار را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد.

در صفحه تحلیل بیت کوین می‌توانید جدید‌ترین پیش‌بینی‌های قیمت بیت کوین را مشاهده کنید.

نمودار BTC Fund Holdings | همتاپی

نمودار BTC Fund Holdings، منبع:‌کریپتو کوانت

شما بیشتر اخبار کدام ارز دیجیتال را دنبال می‌کنید؟ پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید

منبع: cryptopotato
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *