الگوی صعودی قیمت لایت کوین و افزایش ۶۵ درصدی در برابر اتریوم

الگوی صعودی قیمت لایت کوین و افزایش 65 درصدی در برابر اتریوم | همتاپی

در ماه نوامبر (اواسط آبان ماه) شاهد عملکرد فوق العاده لایت کوین نسبت به اتریوم بودیم. همانطور که در شاخص‌های مثبت نمودار این جفت ارز هم مشخص است، قیمت لایت کوین در این مدت از رشد حدود 100 درصدی در برابر اتریوم برخوردار بوده است.

یکی از معامله‌گران بازار رمزارزها به نام JK متوجه شکل گیری الگوی صعودی کف دو قلو در نمودار جفت ارز لایتکوین به اتریوم (LTC/ETH) شد. پس از آن پیتر برانت (Peter Brandt)، یکی از معامله گران مطرح و با سابقه بازار ارزهای دیجیتال نیز شکل‌گیری این الگو را تایید نمود. کف دو قلو یا دوتایی، یک الگوی صعودی کلاسیک است که تغییر عمده مسیر قیمت، در پایان یک روند نزولی را نشان می‌دهد.

بطور کلی می‌توان گفت لایت کوین ماه نوامبر را با صعود و افزایش قیمت سپری نموده است. این رمزارز که به نام «نقره دیجیتال» نیز شناخته می‌شود، مسیر خود را از روند کلی بازار جدا کرده و عملکرد فوق العاده‌ای را به ثبت رسانده است. قیمت لایتکوین تاکنون 40.47 درصد افزایش را در ماه نوامبر تجربه کرده است.

به گزارش سانتیمنت (شرکت تحلیل داده‌های درون زنجیره‌ای)، عملکرد فوق العاده قیمت لایت کوین همزمان با افزایش چشمگیر تعداد کیف پول‌های حاوی بیش از 1000 لایتکوین، از ماه می (اردیبهشت) تاکنون بوده است.

بر اساس داده‌های سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، در زمان انتشار این مطلب، قیمت لایتکوین پس از رشد 25.87 درصدی در طول یک هفته و سپس یک اصلاح جزئی، در سطح 77.3 دلار خرید و فروش می‌شود.

250 روز تا رویداد هاوینگ لایت کوین

بنابر اعلام بنیاد لایتکوین و همینطور حساب توئیتری لایتکوین، رویداد هاوینگ این رمزارز حدود 250 روز دیگر اتفاق خواهد افتاد. میزان توکن قابل عرضه لایتکوین 84 میلیون توکن است. عرضه لایتکوین هم مانند میزان قابل عرضه بیتکوین، ثابت است و بر اساس استخراج از طریق مکانیزم اثبات کار (PoW) انجام می‌شود. به بیان ساده، هاوینگ لایتکوین به معنی نصف شدن پاداش استخراج کنندگان است.

  • 250 روز تا هاوینگ بعدی
  • 84 میلیون توکن قابل عرضه
  • هر 2.5 دقیقه یک بلاک
  • هر چهار سال، یک هاوینگ
  • کمیاب‌تر شدن در طول زمان
  • کاهش عرضه و افزایش تقاضا

در حال حاضر میزان پاداش استخراج، 12.5 لایتکوین است. این تعداد پس از رویداد هاوینگ به 6.25 لایت کوین کاهش می‌یابد. انتظار می‌رود این میزان تا سال 2124 ادامه داشته باشد.

خبر مثبت دیگر برای لایت کوین، عبور تعداد تراکنش‌های این شبکه از مرز 135 میلیون تراکنش است که از آن تحت عنوان «11 سال فعالیت مداوم، تغییرناپذیر، غیر قابل سانسور و بی‌نقص» یاد می‌شود.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال لایت کوین، به مقاله تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتاپی

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *