رشد دوباره قیمت بیت کوین چه زمانی آغاز می‌شود؟

چکیده مطلب:

قیمت بیت‌کوین پس از رسیدن به محدوده حمایت ۶۸,۵۰۰ دلاری، توانست روند صعودی خود را دوباره آغاز کند. درحال‌حاضر، قیمت بیت کوین پایین‌تر از سطح۷۰,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ساعته در نوسان است. در نمودار یک ساعته جفت ارز بیت‌کوین/دلار، یک خط روند صعودی کلیدی با حمایت در سطح ۶۹,۵۰۰دلار شکل گرفته است که می‌تواند نشانه مثبتی برای ادامه روند صعودی بیت کوین باشد. اگر قیمت نتواند از مقاومت ۷۰,۱۵۰دلار عبور کند، ممکن است مجددا کاهش یابد.

رشد دوباره قیمت بیت کوین چه زمانی آغاز می‌شود؟

قیمت بیت‌کوین ($ 65,660.00) پس جهش ۲۰٬۰۰۰ دلاری در اواخر فوریه (اسفند)، طی ۴ ماه گذشته روندی نسبتاً کم‌نوسان را در پیش گرفته است. قیمت این دارایی، اکنون بالاتر از سطح حمایتی ۶۸,۵۰۰دلار قرار دارد و درحال تثبیت است. تحلیل تکنیکال بیت کوین نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال احتمالاً برای رشد دوباره قیمت و عبور از مقاومت ۷۰,۱۵۰دلار آماده می‌شود.

مقاومت پیش‌روی قیمت بیت‌کوین

افت قیمت بیت‌کوین به زیر محدوده حمایتی ۷۰,۰۰۰دلار ادامه یافت و حتی تا پایین‌تر از سطح ۶۹,۵۰۰دلار هم پیش رفت، اما با ورود خریداران در نزدیکی ۶۸,۵۰۰دلار، کف قیمت در ۶۸,۴۰۹دلار ثبت شد. اکنون، بیت‌کوین تلاش می‌کند تا دوباره روند صعودی را از سر بگیرد، اما در این مسیر با مقاومت‌هایی مواجه است.

قیمت توانست از مقاومت ۶۹,۲۵۰دلار بالا برود. همچنین موفق شد از سطح ۲۳.۶درصد فیبوناچی که در حرکت نزولی اخیر از بالاترین قیمت ۷۱,۹۰۰دلار تا پایین‌ترین قیمت ۶۸,۴۰۹دلار شکل گرفته بود، عبور کند.

درحال‌حاضر، بیت‌کوین زیر ۷۰,۰۰۰دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ساعته معامله می‌شود. بااین‌وجود، اگر به نمودار یک‌ساعته جفت‌ارز بیت‌کوین/دلار نگاه کنیم، می‌بینیم که یک خط روند صعودی مهم در حال شکل‌گیری است که از قیمت ۶۹,۵۰۰دلار حمایت می‌کند. ازطرف‌دیگر، قیمت در نزدیکی سطح ۷۰,۰۰۰دلار با یک مقاومت روبرو شده است.

نمودار قیمت BTCUSD در TradingView- منبع: TradingView
نمودار یک ساعته قیمت جفت BTC/USD

اولین مقاومت مهم، ۷۰,۱۵۰دلار است که ۵۰درصد اصلاح فیبوناچی حرکت نزولی اخیر از بالاترین قیمت ۷۱,۹۰۰دلار تا پایین‌ترین قیمت ۶۸,۴۰۹دلار را نشان می‌دهد و مقاومت کلیدی بعدی ۷۰,۵۵۰دلار است. 

اگر قیمت بتواند با یک حرکت مشخص و قاطع از مقاومت ۷۰,۵۵۰دلار عبور کند، احتمالا به سمت بالا حرکت خواهد کرد. دراین‌صورت، قیمت می‌تواند تا مقاومت ۷۱,۲۰۰دلار بالا برود و آن را آزمایش کند. رشد بیشتر، ممکن است بیت‌کوین را تا مقاومت ۷۲,۰۰۰دلار نیز پیش ببرد.

احتمال کاهش مجدد قیمت بیت‌کوین؟

ازسوی‌دیگر، اگر بیت‌کوین نتواند بر مقاومت ۷۰,۱۵۰دلار غلبه کند، ممکن است شاهد آغاز مجدد روند نزولی باشیم. نخستین سطح حمایتی در این شرایط، محدوده ۶۹,۵۰۰دلار و خط روند صعودی ذکر شده است. 

شکست این سطح، ناحیه حمایت بعدی را در ۶۹,۱۵۰دلار هدف قرار خواهد داد و در صورت عدم توقف ریزش قیمت، حمایت‌های ۶۸,۵۰۰دلار و ۶۷,۵۰۰دلار نقش کلیدی در جلوگیری از سقوط بیشتر قیمت در کوتاه مدت دارند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

شاخص‌های تکنیکال نشان می‌دهند:

  • شاخص MACD در تایم فریم یک‌ساعته، در منطقه منفی قرار دارد و روند نزولی خود را از دست می‌دهد. 
  • شاخص RSI که قدرت نسبی قیمت را نشان می‌دهد، درحال‌حاضر در نمودار یک‌ساعته بیت‌کوین به دلار، بالاتر از سطح ۵۰ قرار گرفته است. 
  • سطوح حمایتی عمده – ۶۹,۵۰۰دلار و پس از آن ۶۸,۵۰۰دلار.
  • سطوح مقاومتی عمده – ۷۰,۱۵۰دلار و ۷۰,۵۰۰دلار.
منبع: نیوز بی‌تی‌سی
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *