شکست مهمترین حمایت بیت کوین؛ هدف ۲۰،۳۵۰ دلاری در راه است؟

تحلیل قیمت بیت کوین | همتاپی

هفته گذشته، در پی انتشار خبر فروش ۳۷۳ میلیون دلار بیت کوین توسط کمپانی تسلا، پادشاه ارزهای دیجیتال تحت فشار فروش شدیدی قرار گرفت. قیمت بیت کوین امروز در ۲۶،۰۶۰ دلار معامله می‌شود و ارزش بازار آن ۵۰۷ میلیارد دلار است.

اندیکاتورهای آنچین و تحلیل تکنیکال نشان می‌دهند که به دلیل عبور قیمت از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه، احتمال رسیدن قیمت به نواحی پایین‌تر وجود دارد.

علی مارتینز (Ali Martinez)، یکی از تحلیلگران برجسته ارزهای دیجیتال، در توضیح نظراتش گفت:

در طول ۱۰ سال اخیر، هر بار که بیت کوین به زیر میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه رسیده است، معمولاً ریزش خود را تا قیمت تحقق‌یافته ادامه داده است. در حال حاضر قیمت تحقق‌یافته این ارز دیجیتال در حدود ۲۰،۳۵۰ دلار قرار دارد.

 نمودار قیمت بیت کوین | همتاپی

 نمودار قیمت بیت کوین (سیاه)، قیمت تحقق‌یافته (نارنجی) و میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (آبی)، منبع: گلس نود

اگرچه شاخص تام دیمارک (TD) در نمودار روزانه سیگنال خرید بیت کوین را صادر کرده است اما تا زمانی که قیمت بالای میانگین ۲۰۰ روزه خود بسته نشود این سیگنال خرید مورد تائید نیست. 

سرمایه‌گذارانی که در پی خرید بیت کوین هستند باید ناحیه ۲۴،۸۰۰ تا ۲۵،۲۰۰ دلار را به دقت زیر نظر داشته باشند. با نفوذ قیمت به زیر این حمایت مهم، احتمال ریزش تا ناحیه ۲۰،۰۰۰ دلار چندان دور از انتظار نیست.

نظر تحلیل‌گران بازار در مورد بیت کوین چیست؟

با حرکت فعلی بیت کوین، بسیاری از تحلیل‌گران بازار نیز نظرات خود را در مورد آن منتشر کردند. پیتر برنت (Peter Brandt)، تحلیلگر مشهور رمز‌ارزها، معتقد است که اگر در نمودارهای روزانه و هفتگی قیمت زیر ۲۴،۸۰۰ دلار بسته شود، این ارز دیجیتال در وضعیت بدی قرار خواهد گرفت.

یک تحلیلگر مشهور دیگر با نام رِکت کپیتال (Rekt Capital) خبر از یک سیگنال نزولی می‌دهد. طبق نظر این تحلیلگر، بیت کوین یک الگوی سقف دوقلو تشکیل داده است که حمایت آن در ۲۶،۰۰۰ دلار قرار دارد. در صورتی که این حمایت شکسته شود نقش خود را به مقاومت تغییر خواهد داد.

تحلیلگران برجسته‌ای همچون کردیبول کریپتو (CrediBULL Crypto)، کریپتو تونی (Crypto Tony) و کریپتو بِرب (Crypto Birb) معتقدند که ناحیه ۲۵،۰۰۰ دلار یک فرصت خرید عالی محسوب می‌شود.

مطالب مرتبط: چرا احتمال کاهش قیمت ترون بیشتر از رشد آن است؟

طبق پیش‌بینی از آینده بیت کوین توسط کردیبول کریپتو، این ارز دیجیتال به احتمال زیاد ناحیه ۲۵،۰۰۰ دلار را حفظ خواهد کرد. او معتقد است که این حرکت مشابه اصلاح قیمتی است که قبل از رسیدن بیت کوین به سقف جدید رخ داد.

از طرفی با نزدیک شدن به ماه سپتامبر، برخی از تحلیلگران به بازیابی قیمت بیت کوین امیدوارند. طبق گزارشات منتشرشده، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) قصد دارد در هفته اول ماه سپتامبر (شهریور) گزارشی در مورد درخواست صندوق ETF اسپات بیت کوین ویزدم تری (Wisdomtree) و بلک راک (BlackRock) منتشر کند.

به نظر شما بیت کوین می‌تواند این مقاومت مهم خود را بشکند؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.
منبع: Coingape
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *