روند نزولی قیمت بیت کوین هنوز تمام نشده است

روند نزولی قیمت بیت کوین هنوز تمام نشده است | همتاپی

روند نزولی قیمت بیت کوین هنوز تمام نشده و طبق برخی شاخص‌ها، روند قیمت این ارز دیجیتال در کوتاه مدت هم تغییر نخواهد کرد.

بازار ارز دیجیتال در وضعیت رنج یا سایدوی مداوم قرار دارد و این به‌ویژه درباره قیمت بیتکوین صدق می‌کند. به نظر می‌رسد بیت کوین در طول دو ماه گذشته در محدوده قیمت 18,000 و 24,000 دلار محصور شده و خریداران و فروشندگان هیچکدام نمی‌توانند کنترل بازار را در دست بگیرند. این رویداد منجر به یک وضعیت خنثی طولانی مدت شده است که یکی از واضح‌ترین نشانه‌های بازار نزولی است؛ به‌ خصوص وقتی که قیمت نزولی باشد.

این وضعیت، بسیاری از کارشناسان را به این تحلیل قیمت بیت کوین رسانده که فعلا خبری از پایان بازار نزولی نیست. در این مطلب، از زبان تحلیل گران پایگاه تحقیقات ارز دیجیتال کریپتوکوانت (CryptoQuant) می‌خوانید که چرا روند نزولی قیمت بیتکوین همچنان ادامه خواهد داشت.

 کمبود شدید تقاضای بیت کوین

 از نظر یکی از تحلیلگران پایگاه کریپتوکوانت، یکی از نشانه‌های عدم وجود محرک‌های کافی برای افزایش قیمت بیتکوین، کمبود شدید تقاضا است. این تحلیلگر اشاره می‌کند وقتی قیمت بیت کوین از سطح 22,000 دلار سقوط کرد و در محدوده 19,000 دلار تثبیت شد، فاندینگ ریت (Funding Rate) بازارهای معاملات فیوچرز منفی شد.

در بخشی از این تحلیل قیمت بیتکوین آمده است: مقادیر شاخص‌ها در مقایسه با دوره 2019-2021، به مراتب کمتر است؛ این کمبود شدید تقاضا و فعالیت در بازار معاملات فیوچرز را نشان می‌دهد که معمولاً منجر به یک دوره تثبیت و فاز رنج می‌شود.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

نمودار فاندینگ ریت بیت کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار فاندینگ ریت بیتکوین در صرافی‌های ارز دیجیتال

این تحلیل گر بیتکوین نتیجه می‌گیرد این شاخص خاص باید به دقت مورد توجه قرار گیرد، به‌ویژه در کوتاه‌مدت؛ چون مقادیر منفی شدید، معمولا احتمال شورت اسکوییز (Short Squeeze) را افزایش می‌دهد و می‌تواند منجر به بازگشت قیمت شود.

 تداوم تمایلات نزولی بازار درباره قیمت بیت کوین

 به گفته یک تحلیل گر دیگر قیمت بیتکوین، تمایلات کوتاه مدت مشارکت‌کنندگان درون زنجیره‌ای همچنان نزولی است. تمایلات نزولی کاملاً واضح است چون شاخص SOPR (نسبت سود خروجی مصرف‌شده) در کوتاه‌مدت کمتر از یک باقی مانده است.

در بخشی از این تحلیل قیمت بیتکوین آمده:

سطح مقاومت به‌تازگی به آخرین قیمت بسته شدن روزانه رسیده است. این برای هفته آینده، یک نشانه نزولی به شمار می‌آید.

این تحلیل گر بیتکوین همچنین اشاره کرد همه کسانی که بعد از اوج قیمت دسامبر 2020 اقدام به خرید بیت کوین کرده‌ بودند، اکنون در وضعیت ضرر هستند. این امر، بازگشت شاخص SOPR هولدرهای بلندمدت به روند مثبت در بازه زمانی نزدیک را دشوارتر می‌کند.

این باعث می‌شود SOPR کوتاه‌مدت در مقایسه با aSOPR/SOPR اطلاعات بیشتری ارائه کند، چون شاخص دوم شامل ترکیب هر دو دسته داده بلندمدت و کوتاه‌مدت است.

نمودار قیمت بیت کوین | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت بیت کوین

افت قیمت بیتکوین یک فرصت سرمایه گذاری است

 بازارهای نزولی بیت کوین با دوره‌‎های پرهزینه و طولانی‌مدتی شناخته می‌شوند که طی آنها، قیمت بیتکوین کاهش می‌یابد و نوسانات کمتر می‌شوند. از طرفی این دوره‌ها، فرصت خوبی برای سرمایه گذاری روی بیتکوین هستند. به گفته یک موسسه مالی سنگاپوری به نام بانک DBS، بیت کوین هنوز هم یک فرصت سرمایه گذاری بی‌نظیر است.

داریل هو (Daryl Ho)، استراتژیست سرمایه گذاری و معاون ارشد رئیس بانک DBS در همین زمینه گفته است:

اکثر روش‌هایی که برای معامله دارایی‌ها استفاده می‌کنید، نیازمند یک واسطه نقل و انتقال مرکزی برای تایید معامله است. پس این فرصت خوبی است که درباره پول فیات وجود ندارد چون سیستم‌های پولی فیات همچنان توسط بانک‌های مرکزی اداره می‌شوند. 

فکر می‌کنم بیت کوین همچنان منحصربه‌فرد است؛ چه قیمت تغییر کند یا نکند. اگر صرفاً به قیمت بیت کوین نگاه کنید، فقط نوسانات زیاد را خواهید داد که چیز زیادی درباره مزایای واقعی بیتکوین به شما نمی‌گوید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *