کیف پول بیت کوین از خواب زمستانی ۱۱ ساله بیدار می‌شود

کیف پول بیت کوین از خواب زمستانی 11 ساله بیدار می‌شود | همتاپی

دیروز، یک آدرس کیف پول بیت کوین، که مدت زمان طولانی غیرفعال بود، تعداد 412 بیتکوین به ارزش 9.6 میلیون دلار را جابه جا کرده است. 

این کیف پول شامل بیتکوین‌هایی بود که در سال 2012 خریداری شده و تقریبا به مدت 11 سال دست نخورده باقی مانده بودند، در نتیجه، فروش این بیتکوین‌ها قطعا سود قابل توجهی به همراه داشته است.

شاید بتوان ریزش اخیر قیمت بیت کوین را به چنین تراکنشی از سوی یک کیف پول غیرفعال نسبت داد. 

 باید در نظر داشت که تراکنش‌های مکرر از سوی کیف پول‌هایی که مدت زیادی غیرفعال بوده‌اند، به منزله سیگنال نزولی برای قیمت بیت‌کوین تلقی می‌شود.

اکانت توییتری بنام PeckSheildAlert، روز 8 فوریه اطلاعاتی در مورد یک کیف پول غیر فعال بیتکوین منتشر کرد و از فعالیت دوباره‌اش پس از گذشت 11 سال خبر داد. تقریبا تمامی بیت‌کوین‌های این کیف پول پس از فعال شدن، فروخته شدند.

مالک این کیف پول در اکتبر سال 2012، تعداد 412.12 بیت کوین را جمعا به قیمت 5،200 دلار خریداری کرده بود.

در آن زمان قیمت بیتکوین 12 دلار بوده است و حالا سود فروش 412 بیتکوین 200.000 درصد می‌باشد که برابر با 9.6 میلیون دلار است.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

داده‌های پایگاه BitInfoCharts نشان می‌دهند که سود فروش این بیتکوین‌ها در نوامبر 2021 (زمانی که قیمت بیت‌کوین 68.7 هزار دلار بود) برابر با 27 میلیون دلار بوده است. درنتیجه اگر مالک زودتر برای فروش بیت کوین‌ها اقدام کرده بود، سود بیشتری کسب می‌کرد. قیمت فعلی بیت کوین 66% پایینتر از سقف تاریخی‌اش می‌‌باشد. بنظر می‌رسد که رشد ناگهانی اخیر قیمت بیتکوین موجب ایجاد فشار فروش شده باشد. معمولا در چنین شرایطی سرمایه گذاران نگران از دست رفتن سودهای کسب کرده هستند و ترجیحا اقدام به فروش می‌کنند.

واکنش قیمت بیت کوین به فروش‌های ناگهانی از سوی کیف پول‌های غیر فعال

معمولا فشاری که در نتیجه فروش‌های مکرر از سمت کیف پول‌های غیرفعال به وجود می‌آید، موجب ریزش قیمت بیت کوین می‌شود. در عین حال، سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در روز سه شنبه و اعلام کاهش تورم، تاثیرات نسبتا مثبتی بر بازار داشته و موجب استقرار قیمت در محدوده 23 هزار دلار شده است.

در 24 ساعت اخیر کمترین قیمت بیتکوین 22,350 دلار و بیشترین قیمت آن 23,241 دلار بوده و در نتیجه کاهشی 2.3 درصدی داشته است. این نوسانات قیمتی می‌توانند فرصتی مناسب برای خرید بیت کوین ارائه دهند، به‌ویژه برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال ورود به بازار در قیمت‌های پایین‌تر هستند و انتظار دارند که قیمت در آینده افزایش یابد. این کاهش موقتی ممکن است به عنوان یک نقطه ورود جذاب برای خرید بیت کوین تلقی شود، با توجه به پتانسیل رشد آتی آن.

باید در نظر داشت که شاخص DXY، شاخصی که ارزش دلار آمریکا را با سبدی از ارزهای فیات مقایسه می‌کند و رابطه ی عکس با حرکات بازار سهام و رمزارز ها دارد، همچنان در سطح 103 واحد در حال نوسان است که مانع رشد آنچنانی قیمت بیتکوین می‌شود.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *