فروشندگان بیت کوین خسته شده‌اند؛ آیا BTC می‌تواند دوباره رشد کند؟

تحلیل قیمت بیت کوین | همتاپی

قیمت بیت کوین در تلاش است تا خود را به بالای سطح ۲۶۵۰۰ دلار برساند؛ اما اگر همچنان در پایین این ناحیه حمایتی باقی بماند، ممکن است بیش از پیش کاهش یابد.

بیت کوین در روزهای گذشته شدیداً سعی کرده است به بالای مقاومت ۲۶۵۰۰ دلار برسد؛ اما قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر پایین محدوده ۲۶۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد. روند صعودی موجود در نمودار ساعتی BTC (با حمایت ۲۶۰۰۰ دلار) شکسته شده است و اگر قیمت بیت کوین به زیر حمایت ۲۵۶۰۰ دلار برسد، این ارز دیجیتال می‌تواند به روند نزولی خود ادامه دهد.

قیمت بیت کوین همچنان کاهش می‌یابد

بیت کوین در روزهای گذشته به شدت تلاش کرد روند صعودی جدیدی را در بالای مقاومت ۲۶۰۰۰ دلار شروع کند و حتی توانست خود را به بالای محدوده ۲۶۲۰۰ دلار برساند؛ اما برای ادامه روند مذکور با چالش‌های زیادی مواجه شد.

این ارز دیجیتال اوج خود را در نزدیکی ناحیه ۲۶۵۰۰ دلار ثبت کرد و سپس وارد روند نزولی جدیدی شد. قیمت BTC به همین خاطر به زیر سطح ۲۶۲۰۰ دلار رسید و خط روند صعودی موجود در نمودار ساعتی خود (با حمایت ۲۶۰۰۰ دلار) را هم شکست.

BTC سپس سطح ۵۰٪ اصلاحی فیبوناچی خود را (در روند صعودی رسم‌شده از کف ۲۴۸۰۰ دلار تا اوج ۲۶۹۸۱ دلار) آزمایش کرد. قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر هم در زیر محدوده ۲۶۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

به طور کلی، اولین مقاومت BTC در نزدیکی سطح 26,100 دلار و میانگین متحرک ساده 100 ساعته مذکور قرار دارد و مقاومت بعدی آن هم سطح 26,250 دلار است. عبور از مقاومت 26,250 دلار می‌تواند قیمت BTC را به سمت مقاومت 26,500 دلار هدایت کند. این سطوح مقاومتی نشان‌دهنده نقاط کلیدی برای تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران هستند، به‌خصوص برای کسانی که به دنبال فرصت‌هایی برای خرید بیت کوین در انتظار شکستن این مقاومت‌ها و دستیابی به قیمت‌های بالاتر هستند. توانایی بیت کوین برای عبور از این سطوح می‌تواند نشان‌دهنده قدرت خریداران باشد و پتانسیل برای افزایش بیشتر قیمت را نشان دهد.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین | همتاپی

نمودار روزانه قیمت بیت کوین، منبع: Tradingview

با این وجود، شکست اصلی بیت کوین در نزدیکی مقاومت ۲۷۰۰۰ دلار شکل می‌گیرد. با بسته شدن کندل این ارز دیجیتال در بالای مقاومت مذکور، BTC می‌تواند دوباره رشد کند و به سمت مقاومت ۲۷۵۵۰ دلار حرکت نماید. در صورت تداوم روند صعودی مذکور هم بیت کوین می‌تواند خود را به محدوده ۲۸۱۵۰ دلار برساند.

[مطالب مرتبط: فشار فروش اتریوم در زیر محدوده ۱۷۰۰ افزایش یافته؛ سقوط بیشتری در راه‌ است؟]

آیا قیمت بیت کوین دوباره کاهش می‌یابد؟

اگر قیمت بیت کوین نتواند از مقاومت ۲۶۲۵۰ دلار عبور کند، دوباره کاهش می‌یابد و احتمالاً به حمایت بعدی خود در ناحیه ۲۵۹۰۰ دلار می‌رسد.

حمایت بعدی BTC هم در سطح ۲۵۶۰۰ دلار یا سطح ۶۱.۸٪ اصلاحی فیبوناچی (در روند صعودی رسم‌شده از کف ۲۴۸۰۰ دلار تا اوج ۲۶۹۸۱ دلار) قرار دارد. اگر قیمت بیت کوین به زیر سطح ۲۵۶۰۰ دلار برسد، ممکن است بیش از پیش کاهش یابد و به محدوده ۲۵۰۰۰ دلار سقوط کند.

شاخص‌های تکنیکال

تحلیل بیتکوین از نگاه شاخص‌های تکنیکال به شرح زیر است.

شاخص مکدی (MACD) در نمودار ساعتی: قدرت آن در ناحیه نزولی  افزایش یافته است.

شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار ساعتی: به زیر سطح ۵۰ رسیده است.

مهم‌ترین حمایت: ۲۵۹۰۰ و ۲۵۶۰۰ دلار

مهم‌ترین مقاومت: ۲۶۲۵۰ دلار، ۲۶۵۰۰ دلار و ۲۷۰۰۰ دلار

شما درباره آینده بیت کوین چطور فکر می‌کنید؟ منتظر ریزش بیشتر هستید یا صعود دوباره؟

 

منبع: newsbtc
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *