قیمت بیت کوین در آستانه ۲۵ هزار دلار

قیمت بیت کوین در آستانه 25 هزار دلار | همتاپی

اوایل امروز، قیمت بیت کوین در صرافی بیت استمپ (Bitstamp) تا نزدیکی 25 هزار دلار پیش رفت. اولین ارز دیجیتال بازار، فعلاً در محدوده 24،400 دلار خرید و فروش می‌شود.

طی روز‌های اخیر، دو ارز بزرگ بازار ارزهای دیجیتال، یعنی بیت کوین و اتریوم (ETH) شاهد افزایش قیمت 20 درصدی نسبت به کف قیمت روز جمعه بودند.

برای خرید و فروش بیت کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

این افزایش قیمت ناگهانی، پس از تضمین مقامات آمریکایی مبنی بر حفاظت از سپرده‌های بانک‌های ورشکسته سیلیکون ولی (SVB) و سیگنیچر (Signature) اتفاق افتاد. این خبر باعث شد بسیاری از شرکت‌های فعال در صنعت ارز های دیجیتال، تصمیم به خرید ارز های بزرگتر بگیرند.

قیمت استیبل کوین دیپگ شده USDC (ارزش این استیبل کوین نسبت به دلار آمریکا کاهش یافته بود) نیز بار دیگر افزایش یافت. این اتفاق پس از آن رخ داد که امکان دسترسی سریع وام دهندگان به پول نقد، توسط فدرال رزرو و  وزارت خزانه داری و پس از تحت کنترل قرار دادن بانک سیلیکون ولی و سیگنچر توسط دولت، فراهم شد.

قانون‌گذاران آمریکایی همچنین اقدام به ارائه خدمات بیمه فدرال (FDIC) به آن دسته از سپرده‌گذارانی کردند که وجوه آن‌ها تحت پوشش بیمه نبوده است. برخی از منتقدین، از این اقدام به عنوان یک کمک مالی برای نجات بانک سیلیکون ولی یاد می‌کنند.

مطالب مرتبط: آیا افراد در حال تبدیل دارایی‌های خود به بیت کوین هستند؟

با این حال، دولت بایدن استفاده از وجوه متعلق به مالیات دهندگان برای این کار را تکذیب نمود، و این در حالی است که سپرده گذارانی که مالیات پرداخت می‌کنند، به طور غیر مستقیم و به روش پرداخت مالیات سپرده بانکی، به تأمین وجوه مورد نیاز FDIC کمک می‌کنند.

از دیدگاه معامله گران، فروپاشی SVB، سیلورگیت و سیگنچر، منجر به کاهش قابل توجه میزان افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو خواهد شد. این مسئله از نرخ پایانی وجوه فدرال رزرو نیز قابل استنباط است. نرخی که به دلیل شرط بندی معامله گران از 5.7 درصد در روز پنجشنبه به 5.1 درصد کاهش یافته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ در مورد نرخ فدرال رزرو، در حال حاضر عدم افزایش نرخ بهره محتمل ترین سناریو پیش رو است، ضمن اینکه کاهش 50 واحدی این نرخ تا پایان سال نیز هدف گذاری شده است.

به گزارش یوتودی (u.today) و به نقل از مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، غول بازار ارزهای دیجیتال، بهبود شرایط بازار بدون تغییر موضع فدرال رزرو بعید است.

آرتور هیز، یکی از چهره‌های برجسته ارزهای دیجیتال نیز در این باره اظهار نظر نموده و گفته است که بازار اوراق قرضه نشان دهنده بازگشت به وضعیت چاپ پول است و همچنین به مردم توصیه نمود که در شرایط فعلی از مقابله با فدرال رزرو خودداری کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: u.today
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *