انفجار قیمت بیت کوین؛ آیا اتفاقات سال ۲۰۲۰ تکرار می‌شود؟

انفجار قیمت بین کوین | همتاپی

قیمت بیت کوین به دلار در آستانه انفجار و یک حرکت صعودی قدرتمند قرار دارد. به گفته یکی از تحلیلگران محبوب ارز های دیجیتال، اگر ساختار و روند فعلی بیت کوین رفتاری مشابه نوامبر 2020 (آذر 1399) داشته باشد، باید شاهد رشد قیمت بیت کوین و یک رالی صعودی قابل توجه باشیم.

این تحلیلگر که با نام مستعار techdev فعالیت می‌کند، خطاب به 413 هزار فالور و طرفدار خود در توئیتر اعلام کرد که به نظر می‌رسد روند فعلی قیمت بیت کوین، انعکاسی از رفتار قیمت در نوامبر 2020 باشد. با این حال باید ببینیم که آیا بار دیگر همان الگوی قبلی تشکیل می‌شود یا خیر.

نمودار techdev سه سیگنال تکنیکال را نشان می‌دهد که دقیقاً یادآور ساختار بازار در نوامبر 2020 هستند.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

طبق این نمودار، قیمت بیت کوین در ماه ژانویه (دی) با موفقیت از یک خط روند نزولی عبور کرده است و با تثبیت روی این خط در ماه مارس، شکست این مقاومت را تایید کرده است. این نمودار همچنین نشان دهنده واکنش پادشاه ارزهای دیجیتال به یک حمایت افقی است. قیمت بیت کوین در اواخر ماه گذشته به این حمایت رسید و پس از آن شاهد بازگشت قیمت بودیم.

بررسی اندیکاتور rsi نیز نشان می‌دهد که خط مومنتوم این اندیکاتور، پس از عبور از میانگین متحرک ساده (sma) 14 ماهه خود به سمت بالا، آن را به عنوان یک حمایت تست نموده و سپس مسیر خود را به سمت بالا ادامه داده است.

این سه سیگنال در نوامبر 2020 نیز مشاهده شده بودند. درست پیش از آن که خرید بیت کوین طی چند ماه از 10 هزار دلار به 60 هزار دلار رسید. بزودی خواهیم فهمید که آیا ژوئیه 2023 مانند نوامبر 2020 خواهد بود یا خیر.

نمودار ماهانه قیمت بیت کوین | همتاپی

 نمودار ماهانه قیمت بیت کوین، منبع: تریدینگ ویو

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

این تحلیلگر که طرفداران زیادی هم دارد در زمینه پیش بینی بیت کوین معتقد است که اگرچه پیش بینی بسیاری از فعالان بازار بر اساس تئوری چرخه 4 ساله قیمت انجام می‌شود، اما ممکن است اینبار شرایط کمی پیچیده‌تر باشد.

زمانی را به یاد می‌آورم که اعتقاد و باور من به تئوری قابل پیش بینی 4 ساله در مورد افزایش قیمت‌هایی که می‌توانست هرکسی را ثروتمند کند، باعث شد توجهی به سایر پیش بینی ها نداشته باشم.

شاید در حال ورود به همان موج بزرگی هستیم که در سال 2019 مشابه آن را دیده‌ایم و اکنون ساختار اولیه مشابه آنچه در اواخر سال 2020 اتفاق افتاد را تجربه می‌کنیم.

یا شاید چرخه چهار ساله بیت کوین (نزدیک به 3 سال و نیم)، اگر وجود داشته باشد، بجای هاوینگ توسط نقدینگی هدایت می‌شود. شاید هم در مراحل ابتدایی یک حرکت صعودی بزرگ هستیم، مشابه آنچه در اواخر 2016/2015 اتفاق افتاد، و آنهایی که قبل از 2019 را به خاطر نمی‌آورند باید بدانند که در این صورت، دیگر کف قیمت را نمی‌بینند.

آیا اتفاقات سال 2020 برای بیت کوین دوباره اتفاقات می‌افتد؟ شما چقدر به شرایط خوشبین هستید؟ در بخش کامنت‌ها نظرات خود را ثبت کنید.
منبع: dailyhodl
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *