احتمال سقوط قیمت بیت کوین تا ۵۰۰۰ دلار در سال ۲۰۲۳

احتمال سقوط قیمت بیت کوین تا ۵۰۰۰ دلار در سال ۲۰۲۳؛ تحلیل بیت کوین

بانک استاندارد چارترد (Standard Chartered Bank) اظهار کرده است، ممکن است قیمت بیت کوین در سال 2023 به ۵۰۰۰ دلار برسد. تحلیلگر این بانک نیز گفته است، قیمت ارزهای دیجیتال ممکن است بیش از قیمت‌های امروزشان سقوط کنند و شرکت‌های ارز دیجیتال با ” فشار بیش از حد نقدینگی و برداشت سرمایه‌گذاران” روبه رو خواهند شد. 

بررسی سناریوی سقوط بیتکوین تا سطح 5 هزار دلار

در روز یکشنبه، بانک استاندارد چارترد، مقاله‌ای تحت عنوان «غافلگیری‌های بازار مالی ۲۰۲۳» منتشر کرد‌. اریک رابرتسن (Eric Robertsen)، رئیس تحقیقات جهانی این بانک نوشت:

این مقاله تعدادی از سناریوهای محتمل را ترسیم می‌کند، اما ما احساس می‌کنیم بازارها باید به قیمت‌های بسیار پایین‌تری برسند.

یکی از سناریوهای مطرح شده مربوط به پیش بینی قیمت بیتکوین است. این بانک ارزش بیت کوین (BTC) را در سال آینده میلادی ۵۰۰۰ دلار می‌بیند که چیزی حدود۷۰ درصد از قیمتی فعلی ۱۷.۰۰۰ دلاری بیت کوین پایین‌تر است‌. این پیش‌بینی ممکن است برخی سرمایه‌گذاران را به فکر فروش دارایی‌های خود بیندازد، در حالی که دیگران ممکن است آن را فرصتی برای خرید بیت کوین در قیمت‌های پایین‌تر ببینند، با امید به اینکه قیمت‌ها در آینده دوباره افزایش یابند.

رابرتسن همچنین توضیح داد:

کشت سود و سهام‌های فناوری سقوط می‌کنند. همچنین، فروش بیت کوین کاهش می‌یابد و منجر به آسیب رسیدن به بازار ارز دیجیتال می‌شود. شرکت‌ها و صرافی‌های ارز دیجیتال با کمبود نقدینگی مواجه می‌شوند و این اتفاق منجر به ورشکستگی این مراکز می‌شود و در نهایت نیز، اعتماد سرمایه گذاران به حوزه ارز دیجیتال از بین می‌رود‌.

این تحلیلگر همچنین صراحتا اعلام کرد که این سناریوی افراطی «برای سال آینده غیرممکن نیست و …. این سقوط به طور قابل توجهی، نظر سرمایه گذاران نیست یا بهتر است این گونه بگویم این دیدگاه پایه ای بانک ماست.»

رابرتسن ضمن اشاره به این که ارزهای دیجیتال ممکن است «افت بیشتری پیدا کنند» و شرکت‌های ارز دیجیتال ممکن است با «فشار بیش از حد نقدینگی و خروج سرمایه‌گذاران» مواجه شوند، گفت ارزش طلا می‌تواند تا ۳۰ درصد افزایش یابد و ارزش هر انس آن به ۲۲۵۰ دلار برسد و جایگاه خود را بار دیگر به عنوان یک سرمایه گذاری امن پس بگیرد.

وی همچنین توضیح داد:

در سال ۲۰۲۳، رشد مجدد طلا زمانی اتفاق خواهد افتاد که بازار سهام روند نزولی خود را از سر گرفته باشد و همبستگی بین قیمت سهام و اوراق بهادار منفی شود.

مطالب مرتبط: چرا تیم دریپر همچنان منتظر بیتکوین ۲۵۰ هزار دلاری است؟

پیتر شف (Peter Schiff) ، اقتصادان و از طرفداران سرسخت طلا، در مورد پیش بینی بیتکوین ۵۰۰۰ دلاری بانک استاندارد چارترد، اظهار نظر کرد. وی گفت قیمت BTC حتی می‌تواند بیش از این سقوط کند‌. او در روز دوشنبه در صفحه رسمی توئیتر خود نوشت: 

ممکن است سقوط بیت کوین بسیار بیشتر از ۷۰ درصد باشد. پس از چنین کاهشی، قیمت بیتکوین هنوز بیش از حد واقعی خود خواهد بود، بنابراین بیتکوین شاهد قیمت‌هایی پایین‌تر از ۵۰۰۰ دلار خواهد بود.

اخیرا، مارک موبیوس (Mark Mobius)، یکی از سرمایه گذاران قدیمی نیز گفته است با ادامه افزایش نرخ بهره ایالات متحده و تشدید سیاست‌های پولی فدرال رزرو، سقوط بیت کوین تا ۱۰.۰۰۰ دلار در سال 2023 محتمل است.

با این حال، هنوز برخی افراد به آینده قیمتی بیتکوین خوش بین هستند، به عنوان مثال، تیم دریپر (Tim Draper)، سرمایه گذار ریسک پذیر، احتمال رخ دادن پیش بینی خود را برای قیمت بیتکوین ۲۵۰ هزار دلاری برای اواسط سال آینده میلادی، دو برابر اعلام کرده است. به نظر شما آیا قیمت بیت کوین به 5000 دلار سقوط خواهد کرد؟ نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

منبع: news.bitcoin.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *