زنگ خطر ریزش برای خریداران!

تحلیل بیت کوین | همتاپی


قیمت بیت کوین در تلاش است سطح ۲۶،۵۰۰ دلار را پس بگیرد. در حال حاضر پادشاه رمز‌ارزها در شکست این مقاومت ناموفق عمل کرده است و احتمال شکست حمایت‌های کلیدی وجود دارد.

نگذار دارایی هات از دست بره

بیت کوین در بالای ناحیه ۲۶،۲۰۰ مقاومت‌های متعددی را پیش روی خود دارد. در حال حاضر این ارز دیجیتال زیر سطح ۲۶،۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.

در نمودار یک ساعته بیت کوین یک خط روند نزولی شکل گرفته است و مقاومت آن در حوالی ۲۵،۸۰۰ دلار قرار دارد. در صورتی‌که قیمت این رمز‌ارز زیر سطح ۲۵،۳۵۰ دلار بسته شود، احتمال ریزش قوت می‌گیرد.

قیمت بیت کوین در خطر ریزش

قیمت بیت کوین همچنان در ناحیه نزولی به سر می‌برد و تمام تلاش‌های آن برای برگشت ناکام مانده است. البته این ارز دیجیتال قبل از شروع روند نزولی جدید موفق شد به سقف ۲۶،۵۰۰ دلار دست یابد.

در ادامه، قیمت بیت کوین زیر سطح پیوت ۲۶،۰۰۰ دلار بسته شد و یک سایه تا زیر سطح ۲۵،۶۵۰ تشکیل داد.

به نظر می‌رسد قیمت این رمز‌ارز در حوالی سطح ۲۵،۶۰۰ دلار در حال تشکیل یک بِیس (Base) است و از سمت بالا سرکوب می‌شود. در حال حاضر بیت کوین در زیر سطح ۲۳.۶ درصدی فیبوناچی اصلاحی از سقف ۲۶،۴۸۷ تا کف ۲۵،۶۵۰ دلار معامله می‌شود.

قیمت این رمز‌ارز همچنان زیر ۲۶،۰۰۰ و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. علاوه بر این خط روند نزولی آن در نمودار یک ساعته خودنمایی می‌کند و مقاومت ۲۵،۸۰۰ دلار مانع از حرکت بیشتر قیمت خواهد شد.

اولین مقاومت پیش روی بیت کوین در حرکت رو به بالا همین سطح ۲۵،۸۰۰ دلار است. علاوه بر این اولین مقاومت کلیدی آن نیز سطح ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاحی از ۲۶،۴۸۷ تا ۲۵،۶۵۰ دلار است که روی سطح ۲۶،۰۵۰ دلار قرار دارد.

نمودار بیت کوین در تایم فریم یک ساعته | همتاپی

نمودار بیت کوین در تایم فریم یک ساعته، منبع: تریدینگ ویو

مقاومت کلیدی بعدی در حدود ۲۶،۲۰۰ دلار قرار دارد. در صورتی‌که قیمت بیت کوین بتواند بالاتر از این مقاومت بسته شود احتمال شروع یک روند صعودی وجود دارد.

اگر این سناریو محقق شود، مقاومت کلیدی ۲۶،۵۰۰ مانع بعدی قیمت خواهد بود. با شکسته شدن این مقاومت، قدرت خریداران نیز افزایش می‌یابد و احتمال تست سطح ۲۷،۰۰۰ دلار نیز چندان دور از انتظار نیست.

[مطالب مرتبط:ورود پول هوشمند به اتریوم در قیمت کف بازار]

حمایت‌های پیش روی بیت کوین

اگر قیمت بیت کوین نتواند مقاومت ۲۶،۲۰۰ دلار را از سر راه بردارد ناچار است به روند نزولی خود ادامه دهد. در صورت تحقق این سناریو، اولین ناحیه حمایتی آن ۲۵،۶۰۰ دلار است.

اگر این حمایت عمل نکند، ناحیه ۲۵،۳۵۰ دلار مقصد بعدی خواهد بود. شکست و تثبیت قیمت زیر این ناحیه حمایتی می‌تواند به افزایش فشار فروش دامن بزند. اگر این سناریو محقق شود قیمت بیت کوین تا ۲۴،۵۰۰ دلار یا حتی ۲۴،۰۰۰ دلار نیز ریزش شدیدی را تجربه خواهد کرد.

بهترین قیمت تومانی

وضعیت اندیکاتورهای تکنیکال

اندیکاتور MACD در تایم‌فریم یک ساعته: شتاب مک‌دی در ناحیه نزولی در حال کاهش است.

اندیکاتور RSI در تایم‌فریم یک ساعته: مقدار RSI در زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

سطوح حمایتی مهم: ۲۵،۶۰۰ و ۲۵،۳۵۰ دلار

سطوح مقاومتی مهم: ۲۵،۸۰۰، ۲۶،۰۵۰ و ۲۶،۲۰۰ دلار

در صفحه تحلیل بیت کوین می‌توانید آخرین پیش بینی های قیمت بیت کوین را مشاهده کنید.

 

 

منبع: blockchair
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *