آماده شدن بیت کوین برای جهش قبل از هاوینگ؟

تحلیل بیت کوین | همتاپی

داده‌های آنچین نشان می‌دهند که آدرس‌های بزرگ بیت کوین (BTC) همچنان با قدرت زیادی به رشد خود ادامه می‌دهند. این ارز دیجیتال با نزدیک شدن به رویدادهای مهمی مانند هاوینگ، معمولاً از الگوهای مشخصی پیروی می‌کند. در حال حاضر حدود شش ماه تا رویداد هاوینگ (سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۴) باقی مانده است و بیت کوین در ناحیه حمایتی قدرتمندی قرار دارد.

دیدگاه صعودی در ارزهای دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال اخیراً شاهد پیشرفت‌های زیادی بود که از جمله آن‌ها می‌توان به حکم دادگاه ریپل، ارائه درخواست چند صندوق ETF اسپات بیت کوین و پیروزی اخیر صندوق گری اسکیل در پرونده تبدیل صندوق بیت کوین تراست (Bitcoin Trust) به صندوق ETF اشاره کرد.

با این‌که قیمت بیت کوین در یک روند خنثی به سر می‌برد، اما باز هم احساسات معامله‌گران در وضعیت صعودی قرار دارد. علاوه بر این حضور سرمایه‌گذاران سازمانی بزرگی مانند مایکرو استراتژی، حاکی از اعتماد بالای سرمایه‌گذاران به این دارایی است.

اعتماد سرمایه‌گذاران کوچک و متوسط در حال افزایش است

طبق داده‌های پلتفرم تحلیل آنچین گلس نود (Glassnode)، آدرس‌های کیف پول بیت کوینی که بیش از ۱۰ بیت کوین دارند همچنان به رشد خود ادامه می‌دهند. داده‌های این پلتفرم نشان می‌دهند که تعداد آدرس‌های دارای بیش از ۱۰ بیت کوین در حال حاضر در اوج ۳ ساله خود یعنی ۱۵۷،۳۵۲ عدد قرار دارد. این روند رو به رشد از ماه ژانویه ۲۰۲۳ (اوایل زمستان ۱۴۰۱) همچنان ادامه دارد.

[مطالب مرتبط: احتمال رسیدن قیمت اتریوم به ۱۵۰۰ دلار به خاطر تقاطع مرگ میانگین‌های متحرک]

نمودار تعداد آدرس‌های دارای بیش از ۱۰ بیت کوین | همتاپی

نمودار تعداد آدرس‌های دارای بیش از ۱۰ بیت کوین، منبع: گلس نود

در صورتی‌که روند تائید صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین توسط SEC سرعت بگیرد، تأثیر قابل توجهی در بازار ارزهای دیجیتال خواهد داشت. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تصمیم‌گیری در مورد صندوق‌های بلک راک (BlackRock)، اینوسکو (Invesco)، بیت وایز (Bitwise) و ویزدم تری (WisdomTree) را به اواسط اکتبر ۲۰۲۳ (مهر ۱۴۰۲) موکول کرد.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

از سوی دیگر، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که تا قبل از رویداد هاوینگ شاهد رشد قیمت بیت کوین خواهیم بود. این رویداد در یکی از ماه‌های آوریل یا می ۲۰۲۴ (بهار ۱۴۰۳) و در بلاک ۸۴۰،۰۰۰ انجام خواهد شد.

با مراجعه به صفحه تحلیل بیت کوین می‌توانید آخرین پیش‌بینی‌های قیمت بیت کوین را مشاهده کنید.

 

منبع: Coingape
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *