تحلیل بیت کوین کش؛ آیا روند نزولی این ارز دیجیتال در راه است؟

تحلیل قیمت بیت کوین کش | همتاپی

قیمت بیت کوین کش به زیر محدوده ۲۵۰ دلار رسیده و فشار فروش و قدرت فروشندگان ارز دیجیتال بیت کوین کش هم افزایش یافته است. با توجه به اینکه موقعیت‌های شورت bch در زمان نگارش این مطلب به‌طور قابل‌توجهی بیشتر بوده؛ آیا به این معنی است که قدرت خریداران آن به اتمام رسیده است؟

با کاهش قیمت bch به زیر محدوده ۱۵۰ دلار، روند صعودی این ارز دیجیتال ناپدید شده است. گفتنی است که در این میان، معامله‌گران شورت ۵۲.۲۱ درصد از نسبت لانگ/شورت را در اختیار داشته‌اند.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین کش چیست

بیت کوین کش در اواخر ماه ژوئن (خرداد) یک روند صعودی مهم را تجربه کرد که قیمت این ارز دیجیتال را به اوج خود در سال ۲۰۲۳؛ یعنی محدوده ۳۲۹ دلار رساند. با این حال، در ماه جولای (خرداد) با تغییرات جدی مواجه شد و با ایجاد یک مقاومت مهم در محدوده ۳۱۱ دلار ۳۰ درصد سقوط کرد.

هرچند که تعداد خریداران بیت کوین کش همچنان به‌طور قابل‌توجهی رشد می‌کند، اما فروشندگان این ارز دیجیتال می‌توانند با یک حرکت نزولی قیمت را به زیر محدوده ۲۵۰ دلار برسانند.

از طرفی، اگر بیت کوین (btc) به اصلاح خود در پایین محدوده ۳۰۰۰۰ دلار ادامه دهد، خریداران هم ممکن است بخش بیشتری از سود خود را از دست بدهند.

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

فروشندگان آمادگی لازم برای تغییر قیمت بیت کوین کش را داشتند

نمودار قیمت بیت کوین کش | همتاپی

نمودار قیمت بیت کوین کش، منبع: تریدینگ ویو

اندیکاتورهای موجود نشان می‌دهند که روند از چندی پیش تغییر کرده است. برای مثال می‌توان به شاخص قدرت نسبی (rsi) اشاره کرد که در زیر سطح خنثی ۵۰ باقی مانده و به سمت منطقه اشباع فروش حرکت کرده است. جریان پول چیکین (cmf) هم در محدوده منفی ۰.۱۴ باقی مانده است. در مجموع، شاخص‌های مذکور سیگنال کاهش فشار خرید و خروج سرمایه قوی را صادر کرده‌اند.

در بازه زمانی ۱۲ ساعته هم قیمت بیت کوین کش به زیر سطح مهم ۲۴۸ دلار رسیده است. با کاهش حجم معاملات این ارز دیجیتال، خریداران آن ممکن است سرمایه بیشتری از دست بدهند و فروشندگان هم ممکن است به محدوده ۱۸۶ تا ۲۲۰ دلار چشم بدوزند.

با این وجود، با افزایش قیمت بیت کوین به محدوده ۳۱۰۰۰ دلار، بیت کوین کش هم می‌تواند در سطوح حمایتی فعلی خود تقویت شود و به خریدارانش اجازه دهد که قیمت ۲۸۰ دلار را پس بگیرند.

قدرت معامله‌گران شورت افزایش یافته است

نسبت معاملات لانگ به شورت | بیت کوین کش

 نسبت معاملات لانگ به شورت بیت کوین کش

نسبت معاملات لانگ به شورت نشان می‌دهد که معاملات شورت سهم بیشتری از بازار bch را دارند. به‌عبارت دیگر، سهم معاملات شورت و لانگ از بازار بیت کوین کش به‌ترتیب ۵۲.۲۱ و ۴۷.۷۹ درصد است و احساسات نزولی سرمایه‌گذاران را تقویت کرده است.

این مسئله باعث می‌شود که فروشندگان به محدوده‌های ۱۸۶ تا ۲۲۰ دلار چشم بدوزند؛ علی‌الخصوص با توجه به این نکته که بیت‌ کوین نشان داده ممکن است به زیر سطح ۳۰۰۰۰ دلار برسد.

به نظر شما تحلیل بیت کوین کش به درستی شرایط آینده را پیش بینی کرده است یا خیر؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.
منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. درمورد بیت کش همه چی به مارکت بیت کوین بستگی داره از آنجایی که بیت کوین ریزشی شده احتمالا بیت کش نیز ریزشی میشود بازارهای مالی بسیار پر ریسک شدن و این امر منجر به خداحافظی سرمایه گذاران از بازار دیجیتال میشود