پیش‌بینی جنجالی تحلیلگر بیت کوین: رالی صعودی ۲ سال ادامه خواهد داشت!

احتمال جهش قیمت بیت کوین | همتاپی

آخرین قیمت بیت کوین با عبور از مقاومت بسیار مهم خود نشان داد که به احتمال زیاد در ابتدای یک رالی صعودی چند ساله قرار دارد. تحلیل پلن بی (planb) بر روی قیمت‌های تحقق‌یافته و الگوهای تاریخی ضمن تأیید این پیش‌بینی، نشان می‌دهد که اگر بیت کوین بتواند شتاب فعلی را حفظ کند به احتمال زیاد افت زیادی نسبت به ۳۰،۰۰۰ دلار نخواهد داشت.

اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (rsi) بیت کوین ساختاری مشابه با ساختار قبل از رالی بزرگ سال ۲۰۱۵ را نشان می‌دهد و احتمال بازار صعودی پیش رو را تقویت می‌کند. با شکل‌گیری الگوی تقاطع طلایی در بیت کوین، اعتبار پیش‌بینی قبلی پلن بی مبنی بر تحقق قیمت ۵۰،۰۰۰ دلار قبل از هاوینگ ۲۰۲۴ افزایش یافت. لازم به ذکر است که بیت کوین در حال حاضر با قیمت ۲۹،۶۲۰ دلار در حال معامله است.

بیت کوین با شکست قاطعانه مقاومت کلیدی خود احتمالاً برای شروع یک بازار صعودی چند ساله آماده می‌شود.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

یکی از تحلیلگران بازار به نام (پلن بی) در پیش‌بینی حیرت‌انگیز و جسورانه اخیر خود در شبکه اجتماعی x (توئیتر سابق) خاطرنشان کرد که قیمت تحقق‌یافته پنج‌ماهه بیت کوین از قیمت تحقق‌یافته دوساله خود عبور کرده است. جالب اینجاست که در سه دوره قبل، این الگو توانست آغاز روند صعودی را به‌خوبی پیش‌بینی کند. در ادامه به تشریح این الگو خواهیم پرداخت.

پیش‌بینی جنجالی پلن بی در مورد قیمت بیت کوین

پلن بی برای تأیید پیش‌بینی خود، معیار قیمت تحقق‌یافته را نیز به تحلیل اضافه کرده است و ارزش کل بیت کوین‌ها را بر اساس قیمت خرید آن‌ها تقسیم بر تعداد کوین‌های در گردش فعلی محاسبه می‌کند.

قیمت این ارز دیجیتال در فاز صعودی قبلی دائماً بالاتر از قیمت تحقق‌یافته خود قرار داشت و به همین دلیل اعتبار این تحلیل را افزایش می‌دهد.

پیش‌بینی پلن بی در مورد قیمت بیت کوین اعتبار بالایی دارد. تحلیل او نشان می‌دهد که اگر بیت کوین بتواند این روند صعودی قدرتمند را حفظ کند، به احتمال زیاد افت چندانی نسبت به سطح ۳۰،۰۰۰ دلار نخواهد  داشت. پلن بی با در نظر گرفتن تاریخچه بیت کوین، وضعیت فعلی بازار ارزهای دیجیتال را یکی از بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری می‌داند.

با تمام این اوصاف قیمت بیت کوین در حال نوسان است و اندیکاتور rsi (که در تشخیص شتاب قیمت کاربرد زیادی دارد) نشان می‌دهد که ساختار فعلی این اندیکاتور شباهت زیادی به دوره قبل از رالی صعودی سال ۲۰۱۵ دارد.

لازم به ذکر است که این مدل rsi تاکنون در پیش‌بینی قیمت بیت کوین دقت بالایی داشته است. به همین دلیل این مدل در جلب اعتماد حامیان خود به خوبی عمل کرده است.

انتظارات برای اصلاح زودهنگام چقدر است؟

ادعای قبلی پلن بی مبنی بر تحقق قیمت 50,000 دلار قبل از رویداد هاوینگ در آپریل 2024 (اردیبهشت 1403) با این سیر تکاملی اعتبار بیشتری پیدا کرد. این افزایش قیمت اخیر بیت کوین، که در 24 ساعت گذشته 2.6 درصد افزایش یافته و در حال حاضر با قیمت 29,620 دلار معامله می‌شود، ممکن است فرصت‌های جدیدی برای خرید بیت کوین ایجاد کند، به‌ویژه برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال بهره‌برداری از موج صعودی پیش‌بینی‌شده قبل از رویداد هاوینگ هستند. این روند مثبت باعث ایجاد انتظارات بالا در بین سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال شده و آن‌ها را چشم‌انتظار این بازار صعودی احتمالی نگه داشته است.

نکته جالب اینجاست که تشکیل تقاطع طلایی در بیت کوین با انتشار خبرهای جدید همراه شده است و پیش‌بینی‌ها نیز خوش‌بینانه به نظر می‌رسند. در تاریخ بیت کوین تنها دو بار شاهد تقاطع طلایی میانگین متحرک ۵۰ و ۲۰۰ روزه بودیم و این سومین تقاطع طلایی در این دوران محسوب می‌شود.

بیایید در این پیش بینی بیت کوین عمیق‌تر شویم و در بخش کامنت‌ها درباره آن گفتگو کنیم.
منبع: coinpedia
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *