آیا می‌توان به قیمت ۲۴ هزار دلاری بیتکوین امیدوار بود؟

تحلیل بیت کوین: آیا می‌توان به قیمت 24 هزار دلاری بیتکوین امیدوار بود؟ | همتاپی

قیمت بیت کوین پس از ثبت بزرگ‌ترین کندل هفتگی خود از ماه سپتامبر و رسیدن به سطوح بالاتر از خط میانگین متحرک 100 روزه ،هم اکنون به اهداف بالاتری چشم دوخته است.

تحلیل تکنیکال نمودار روزانه قیمت بیت کوین

در بازه زمانی روزانه، بیتکوین توانست پس از چندین بار تلاش ناموفق، به بالای مقاومت میانگین متحرک ۱۰۰ روزه برسد. در واقع این اولین موفقیت بیتکوین از ماه سپتامبر تا کنون است و اگر قیمت یک روز دیگر بالاتر از این سطح باقی بماند، طولانی‌ترین دوره قرارگیری قیمت بیتکوین در بالای میانگین متحرک ۱۰۰ روز از آوریل خواهد بود.

بنابراین اگر کندل قیمتی در تایم فریم روزانه بالاتر از خط میانگین متحرک بسته شود، روند بیتکوین همچنان صعودی بوده و می‌توان اهداف بعدی بیت کوین را در سطح مقاومت ۲۴ هزار دلاری و هم سطح با  میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در نظر گرفت.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

نمودار روزانه قیمت بیت کوین به دلار | همتاپی

نمودار روزانه قیمت بیتکوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

با این حال از دیدگاه تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال  سنتی، یک شکست صعودی بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه از نظر تئوری آغاز کننده بازار نزولی جدید است.

تحلیل تکنیکال نمودار ۴ ساعته قیمت بیتکوین

با نگاهی به تایم فریم ۴ ساعته، در نهایت قیمت توانست از الگوی مثلث متقارن به سمت بالا شکسته شود. 

نمودار 4 ساعته قیمت بیتکوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

با ادامه این روند می‌توان نتیجه گرفت ادامه روند صعودی به سمت سطح ۲۲,۵۰۰ دلار محتمل‌ترین نتیجه بعدی خواهد بود. با این حال اصلاح و تثبیت کوتاه مدت قیمت نیز امکان پذیر است، زیرا شاخص قدرت نسبی  (rsi) وارد منطقه خرید بیش از حد (بالای ۷۰٪) شده است.

در ادامه اگر عقب نشینی رخ دهد، مرز بالاتر الگوی شکسته شده و منطقه ۲۰ هزار دلاری را می توان دوباره آزمایش کرد، اما اگر قیمت به پایین شکسته شود، افت سریع به سمت سطح حمایت ۱۸ هزار دلاری بسیار محتمل خواهد بود.

تجزیه تحلیل درون زنجیره‌ای

نسبت اردرهای خرید به فروش بیت کوین (bitcoin taker buy sell ratio): نسبت اردر خریدار به فروشنده در بازار آتی در چرخه اخیر نقش مهمی ایفا کرد. بنابراین، ارزیابی احساسات بازار آتی باید شواهد مفیدی برای تعیین عملکرد قیمت آتی ارائه دهد.

مطالب مرتبط: کارشناسان معتقدند ماه نوامبر می‌تواند ماه قدرت‌نمایی بیت کوین باشد

 خرید به فروش بیت کوین یکی از با ارزش‌ترین معیارهای مالی است، زیرا این شاخص تعیین کننده میزان و قدرت تهاجمی خریداران یا فروشندگان می‌باشد، همچنین احساسات معامله‌گران را به صورت کمی (quantifies) نشان می‌دهد. به این ترتیب که مقادیر بالای یک این نسبت صعودی در نظر گرفته می‌شوند و همچنین مقادیر زیر یک نزولی در نظر گرفته می‌شوند.

نسبت اردرهای خرید به فروش بیت کوین | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نسبت اردرهای خرید به فروش بیت کوین

متریک نسبت اردر خرید به فروش اخیراً زیر عدد ۱ رسیده است، و این بیانگر شرایطی است که در آن  خرس‌ها به شدت در حال باز کردن موقعیت‌های فروش در بازار هستند.

اگر کاهش این معیار به پایین‌تر از یک ادامه یابد، کاهش قابل توجه دیگری می‌تواند در آینده کوتاه‌مدت بعدی مشابه اصلاح قیمتی که در آوریل رخ داد اتفاق بیفتد.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *