بیت کوین در پی خسته کردن سرمایه‌گذاران؛ این روزها کِی تمام خواهد شد؟

وضعیت رنج بیت کوین | همتاپی

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

در حال حاضر قیمت لحظه ای بیت کوین در عدد ۲۹،۳۶۵ دلار در حال معامله است و کندل روزانه خود را در حوالی ۲۹،۴۰۰ دلار بسته است. نوسانات پایین در دو ماه اخیر سرمایه‌گذاران را کاملاً خسته و فرسوده کرده است. با این حال بیت کوین امروز هم بدون هیچ تغییری همچنان به حرکت خود در همان محدوده ادامه می‌دهد.

بیت کوین در چه حال است؟

پادشاه ارزهای دیجیتال نتوانست سطوح مهم ۲۹،۵۰۰، ۲۹،۷۰۰ و ۲۹،۹۵۱ دلار را پس بگیرد و به همین دلیل حرکت رو به پایین را ترجیح داد. اگر در روزهای آتی شاهد افزایش تقاضا نباشیم، به احتمال زیاد بازار وارد روند نزولی خواهد شد.

البته یک نکته مهم را نباید فراموش کرد. زمانی که احساسات نزولی بر بازار حاکم می‌شود، احتمال سفته‌بازی و فریب معامله‌گران هم افزایش می‌یابد.

اخیراً بیت کوین سطح ۳۰،۲۰۰ دلار را تست کرد و در نهایت مشخص شد فقط محل جمع‌آوری نقدینگی برای حرکت رو به پایین بود. فروشندگان با مشاهده این ضعف حرکت، حجم عظیمی از بیت کوین‌های خود را روانه صرافی‌ها کردند.

این کار فروشندگان نشان می‌دهد که ریسک‌پذیری معامله‌گران همچنان پایین است. دلیل این ریسک‌پذیری پایین بیشتر به وجود عدم قطعیت زیاد در بازار مربوط می‌شود. سرمایه‌گذاران به‌دلیل ترس از مشکلاتی مثل شکایت اخیر علیه بایننس و انتشار خبرهای بد و غافلگیرکننده بیشتر، همچنان ترجیح می‌دهند از دور نظاره‌گر بازار باشند.

نمودار بیت کوین | همتاپی

نمودار بیت کوین، منبع:‌تریدینگ ویو

در حال حاضر انتظار می‌رود بیت کوین سطوح ۲۸،۸۰۰، ۲۸،۳۰۰ و ۲۷،۵۰۰ را تست کند و در صورت عبور از ۲۸،۳۰۰ سطح ۲۶،۵۰۰ را هم ببیند. برخی کارشناسان بر این عقیده‌اند که قبل از پایان سال جاری بیت کوین سطح ۲۵،۰۰۰ دلار را هم تست خواهد کرد. اگر این سناریو محقق شود سرمایه‌گذاران آلت کوین‌ها از بازار کاملاً ناامید خواهند شد.

بررسی وضعیت فعلی بازار ارزهای دیجیتال

مجموع حجم معاملات بازار با کاهش شدیدی همراه بود و در حال حاضر به ۱۶.۱ میلیارد دلار رسیده است. حجم معاملات بیت کوین و اتریوم نیز به ترتیب ۶.۱ و ۲.۱ میلیارد دلار است.

این حجم معاملات پایین نشان می‌دهند که بخش عظیمی از سرمایه‌گذاران از بازار فاصله گرفته‌اند. بازار ارزهای دیجیتال از نظر حجم معاملات در روزهای خوبی به سر نمی‌برد که یکی از دلایل احتمالی آن می‌تواند عملکرد ضعیف بازارساز باشد.

ارزهای دیجیتال تورچین (RUNE)، تون کوین (TON) و پپه (PEPE) از نظر بازدهی در میان ۱۰۰ رمزارز برتر بازار خوش درخشیدند. بازدهی هفتگی این سه ارز برتر به ترتیب ۴۰، ۱۵ و ۱۴.۹۲ درصد بود. رمزارز تورچین در ۲۴ ساعت اخیر با واگرایی مثبت همراه شد و ۱۵ درصد رشد کرد. از طرفی ارزهای دیجیتالی مثل جی ام تی (GMT)، میکرو ان‌اف‌تی (MNT) و آپتیمیزم (OP) بیش از ۱۰ درصد افت کردند.

امروز صبح هم هیچ نکته یا حرکت جالب توجهی در بازار مشاهده نمی‌شود. بازار همچنان در شرایط خسته‌کننده به سر می‌برد و قیمت‌ها در یک بازه بسیار محدود به نوسان خود ادامه می‌دهند. با این حال نباید فراموش کنیم که بعد از چنین حرکات خسته کننده‌ای معمولاً شاهد حرکات تند و تیزی در آینده هستیم.

با توجه به این تحلیل بیت کوین آینده را چطور ارزیابی می‌کنید؟ درجا زدن‌های بیت کوین تا کی ادامه دارد؟

 

منبع: blockchair
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *