افزایش قیمت بایننس کوین همزمان با سوزاندن ۱۶ میلیون توکن

افزایش قیمت بایننس کوین همزمان با سوزاندن 16 میلیون توکن | همتاپی

صرافی بایننس تعداد 16 میلیون توکن بایننس کوین (BNB) را طی فرایند تبدیل نسخه ERC20 این توکن‌ها به نسخه بومی خود، یعنی BEP2، از چرخه معاملات خارج کرد.

مدیرعامل بایننس، آقای چانگ پنگ ژائو (Chang Peng Zhao) ملقب به CZ، از سوزاندن بیش از 16 میلیون توکن بایننس کوین ERC20 توسط تیم بایننس خبر داد. صرافی بایننس پس از راه اندازی بلاکچین BNB، توکن‌های BNB موجود بر روی شبکه اتریوم (ERC20) را تبدیل به توکن سازگار با شبکه بومی خود (BEP2) می‌کند. پس از سوزاندن این توکن‌ها، قیمت بایننس کوین با 2 درصد رشد، به بالاترین قیمت روزانه خود، یعنی 315 دلار رسید.

برای خرید و فروش بایننس کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم بایننس کوین بخرم

تبدیل 16 میلیون توکن بایننس‌ کوین ERC20 به BEP2

CZ در روز یکشنبه 29 ژانویه (9 بهمن) ، با انتشار یک پست در توئیتر، در مورد انتقال و سوزاندن حجم زیادی از توکن‌های BNB اطلاع رسانی کرد. او از منتقدین خواست تا پس از مشاهده اطلاعات مربوط به این تراکنش‌ها در شبکه، از انتشار اخبار منفی (FUD) خودداری کنند.

دلیل اصلی این توکن سوزی، انتقال توکن‌های BNB موجود در شبکه اتریوم (ERC20) به پروتکل BEP2 (زنجیره بومی بایننس) بوده است. از زمان راه اندازی بلاکچین BNB، بایننس به طور مداوم در حال تبدیل توکن‌های BNB-ERC20 برخی از کاربران بوده است. در همین راستا، بایننس اخیراً اعلام کرده بود که 16 میلیون توکن BNB-ERC20 را {برای تبدیل به توکن BEP2} به یک کیف پول بایننس منتقل می‌کند.

داده‌های درون زنجیره‌ای اتر اسکن (EtherScan) تایید می‌کند که چنین تراکنشی از مبدا کیف پول «Binance 8» و در ساعت 7:59 دقیقه صبح 29 ژانویه (9 بهمن) اتفاق افتاده است. همچنین داده‌های مرورگر بلاکچین BNB هم حاکی از سوزاندن 16,186,608 توکن BNB با کارمزد تنها 0.000075 BNB است.

کاربران توئیتر در واکنش به اطلاعیه CZ، به تقدیر از شفافیت صرافی بایننس پرداختند. لازم به ذکر است که تبدیل توکن‌های BNB-ERC20 ارتباطی به روند توکن سوزی 3 ماهه BNB نداشته و تاثیری در گردش کلی توکن‌های BNB ندارد.

مطالب مرتبط: توکن سوزی بزرگ بایننس؛ رشد قیمت بایننس کوین در راه است؟

صرافی بایننس در تاریخ 17 ژانویه (27 دی)، طی بیست و دومین مرحله از توکن سوزی 3 ماهه خود، تعداد 2,064,494.32 توکن BNB را از چرخه معاملات حذف کرد. بایننس از سیستم توکن سوزی خودکار برای کاهش کل عرضه در گردش به صد میلیون BNB استفاده می‌کند.

جهش قیمت BNB پس از توکن سوزی

پس از این که تیم بایننس 16,186,608 توکن BNB را سوزانده و از چرخه خارج کرد، قیمت بایننس کوین به 315 دلار رسید. قیمت بایننس کوین در 24 ساعت گذشته با رشد 2 درصدی همراه بوده است و در حال حاضر در محدوده 312 دلار خرید و فروش می‌شود. طی این مدت، کمترین و بیشتری قیمت BNB به ترتیب 304 و 315 دلار بوده است.

در عین حال، کاهش حجم معاملات 24 ساعته به معنی عدم واکنش فوری بازار به توکن سوزی BNB است. در حال حاضر و با توجه به در پیش بودن جلسه فدرال رزرو در تاریخ 1 فوریه (12 بهمن) برای تصمیم گیری در مورد افزایش نرخ بهره، بازار ارزهای دیجیتال در وضعیت رنج و نوسان جزئی قرار گرفته است.

برای اطلاع از آخرین اخبار شیبا‌، به مقاله پیش بینی و تحلیل قیمت بایننس کوین مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بایننس کوین صرافی ارز دیجیتال همتا پی

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *