برنشتاین: قیمت بیت کوین تا پایان سال به ۹۰هزار دلار خواهد رسید

بیت کوین، پادشاه ارزهای دیجیتال، در این مدت تلاش خود را کرد تا قیمت خود را بالای ناحیه مقاومت ۷۰هزار دلاری نگه دارد، اما با نوسان شدیدی روبرو شد. گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که پرداخت بخشی از بیت کوین‌های طلبکاران صرافی مت گاکس (Mt.Gox) دلیل اصلی این نوسانات قیمت بوده است.

بااین‌حال، شرکت مدیریت سرمایه برنشتاین (Bernstein)، همچنان احساسات صعودی نسبت به قیمت بیت کوین دارد و رشد زیادی را در بازار ETFهای اسپات پیش‌بینی کرده است. این شرکت معتقد است که بیت کوین برای اهداف قیمتی بالاتر آماده می‌شود.

علاوه‌برآن، سایت بیرد نست (The Birb Nest) نسبت به روند صعودی قیمت بیت کوین خوش‌بین است و روی احساسات مثبت بازار تأکید دارد.

چشم‌انداز صعودی بلندمدت قیمت بیت کوین

بیت کوین علی‌رغم ناتوانی اخیرش در شکستن سطح مقاومت ۷۰٬۰۰۰ دلاری، همچنان در موقعیت خوبی قرار دارد و می‌خواهد از اوج قیمت قبلی خود، یعنی ۷۳٬۷۰۰ دلار در ۱۴مارس (۲۴اسفند) فراتر رود.

شرکت برنشتاین رشد زیادی را در بازار ETF بیت کوین پیش‌بینی می‌کند و تخمین می‌زند که مجموعه دارایی‌های ETF‌های اسپات بیت کوین به ۴۵۰میلیارد دلار برسد. این گزارش نشان می‌دهد که بیش از ۱۰۰میلیارد دلار ظرف دو سال آینده به این صندوق‌ها سرازیر خواهد شد.

از طرفی، انتظار می‌رود که این ورودی سرمایه به ETF‌های اسپات بیت کوین به‌عنوان یک کاتالیزور قیمت عمل کند و باعث افزایش چشمگیر آن شود. این شرکت قیمت هدف بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۴ را  ۹۰٬۰۰۰ دلار  و ۱۵۰٬۰۰۰ دلار در سال ۲۰۲۵ پیش‌بینی کرده است.

دراین‌بین، شرکت بیرد نست یک تحلیل فنی جامع در مورد بازار بیت کوین انجام داد و تأکید زیادی روی سهم خودش از شاخص‌های صعودی قیمت بیت کوین در بلندمدت داشت.

شاخص‌های صعودی بیت کوین و افزایش خوش‌بینی در بازار

تجزیه‌وتحلیل‌های شرکت بیرد نست حاکی از آن است که میانگین متحرک ساده ۵۰ هفته‌ای و ۲۰۰ هفته‌ای (SMAs) بیت کوین به ترتیب ۴۳٬۹۵۰ دلار و ۳۵٬۳۵۸ دلار هستند و همین دو عامل خوش‌بینی بازار را به‌شدت تقویت می‌کنند.

علاوه‌برآن، ضریب هم‌بستگی هفته‌ای SPX 7 (اس‌اندپی ۵۰۰) درحال‌حاضر ۰.۳۶ درصد است و این یک علامت صعودی برای بیت کوین به‌حساب می‌آید.  ناحیه حمایت اندیکاتور هزینه تولید بیت کوین (BPRO) ۲۰۰ روزه ۶۲٬۵۸۰ دلار است، درحالی‌که ناحیه مقاومت ۲۰۰روزه میانگین متحرک ساده بیت کوین روی سطح ۵۳٬۵۱۶ دلار قرار دارد.

از طرفی، شاخص قدرت نسبی (RSI) بیت کوین روی سطح ۵۹ است و افزایش علاقه به خرید را نشان می‌دهد. این در حالی است که مومنتوم ۵۰روزه روی سطح ۴۹ متوقف شده است. شاخص ترس و طمع بیت کوین روی سطح ۷۴ قرار دارد و به این معنی است که طمع و خوش‌بینی بازار تا حد زیادی بالاست.

بااین‌حال، شرکت برنشتاین توصیه می‌کند که برای جلوگیری از افزایش بیش از حد احتمالی، احتیاط بیشتری در معاملات داشته باشید.

شرکت تجزیه‌وتحلیل بیرد نست اشاره می‌کند که شاخص سود و زیان (NUPL) روی سطح ۰.۵۷ قرار دارد و این نشان می‌دهد بخش قابل‌توجهی از بازار در حال سودآوری است. به‌این‌ترتیب، سرمایه‌گذاران سود خود را دوباره سرمایه‌گذاری می‌کنند و همین موضوع منجر به افزایش فشار فروش می‌شود.

در‌حال‌حاضر بیت کوین با قیمت ۶۷٬۹۰۰ دلار معامله می‌شود و این قیمت ۳درصد نسبت به قیمت روز دوشنبه و بیش از ۳درصد نسبت به ۷ روز گذشته کاهش پیدا کرده است.

نمودار روزانه بیت کوین- قیمت بیت کوین زیر ۷۰ هزار
نمودار روزانه بیت کوین

داده‌های نمودار حاکی از آن است که این ارز دیجیتال قصد دارد یک شکست بالای سطح مقاومت داشته باشد و این شکست قیمت در نمودار روزانه BTC/USD روی سطح قیمت ۶۹۵۰۰ دلار و ۷۰هزار دلار است. از آن طرف، خریداران باید سطوح پشتیبانی بعدی را روی سطح قیمت ۶۷٬۰۰۰ دلار، ۶۶٬۵۰۰ دلار و ۶۳٬۸۰۰ دلار نگه دارند تا سطح پشتیبانی ۶۰٬۰۰۰ دلار باقی بماند.

منبع: NewsBTC
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *