آیا افراد در حال تبدیل دارایی‌های خود به بیت کوین هستند؟

آیا افراد در حال تبدیل دارایی‌های خود به بیت کوین هستند؟ | همتاپی

قیمت بیت کوین برای دومین روز متوالی روند صعودی داشت. علت آن را می‌توان رشد سهام بانکی ایالات متحده در راستای روند وال استریت جست و جو کرد.

بزرگترین ارز دیجیتال جهان تنها با این هدف طراحی شده است که وقتی موسسات مالی سنتی در خدمت رسانی به شهروندان جهان ناکام باشند، بیت کوین بتواند به عنوان یک پوشش محافظتی عمل کند. بیت کوین (BTC) دقیقاً در دو روز گذشته عملکرد مشابهی داشته است.

در زمان انتشار این خبر، قیمت بیتکوین (BTC) برای دومین روز متوالی 9.23 درصد افزایش یافته و به 24,372 دلار رسیده است. این افزایش قابل توجه در 48 ساعت گذشته، بیش از 70 میلیارد دلار به ثروت سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال اضافه کرده است. این رشد چشمگیر می‌تواند نشان‌دهنده بازگشت اعتماد به بازار بیت کوین باشد و فرصت‌هایی برای خرید بیت کوین فراهم کند، به‌خصوص برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال استفاده از مومنتوم بازار هستند. این اتفاق ممکن است نقطه شروعی برای یک روند صعودی بلندمدت تر در نظر گرفته شود، مشروط بر اینکه سایر شرایط بازار و عوامل بنیادین نیز حمایت کننده باشند.

از سوی دیگر، با وجود مداخله فدرال رزرو در آخر هفته گذشته، یک رکود بزرگ در بازارهای آمریکا در روز دوشنبه در جریان بود.

تعطیلی بانک سیلیکون ولی (SVB – Silicon Valley) در هفته گذشته بزرگترین سقوط بانکی از زمان بحران مالی سال 2008 بود. جدا از آن، دو بانک دیگر یعنی سیلورگیت (Silvergate) و سیگنیچر (Signature) با کاهش اعتماد سپرده گذاران به کل سیستم بانکی با سرنوشت مشابهی روبرو شدند.

افزایش غافلگیرکننده قیمت بیتکوین در دو روز گذشته نشانه‌های اولیه بازگشت اعتماد مردم از سیستم‌های متمرکز به سیستم‌های غیرمتمرکز را نشان می‌دهد. مایکل سیلور (Michael Saylor)، از فعالان محبوب حوزه بیتکوین، از این فرصت استفاده کرد و از دنبال کنندگان خود در توییتر درباره میزان اطمینان آنها به سیستم بانکی جهان پس از فروپاشی اخیر سؤال کرد. 86 درصد از رای دهندگان تاکنون گفته‌اند که اعتماد به کمتری به این سیستم دارند.

 وقایع اخیر چه تأثیری بر دیدگاه شما نسبت به سیستم بانکی جهان داشته است؟

 منبع: حساب توئیتر saylor@

 

سایلِر در توییت دیگری نوشت:

بیت کوین بانکی است که نمی‌تواند دارایی‌های شما را وام بدهد، سرمایه‌گذاری کند، با آن‌ها قمار کند، آن‌ها را بی‌ارزش، مسدود کند یا توقیف کند. این دارایی همیشه در همه جای دنیا کار می‌کند و غیرقابل توقف است.

مایکل پومپلیانو (Michael Pompliano)، فعال کهنه کار و محبوب بازار ارزهای دیجیتال، روز دوشنبه در توییتی نوشت:

 بیتکوین در 24 ساعت گذشته تقریباً 18 درصد افزایش یافته است. این موضوع، به وضوح نشان می‌دهد که یک ارز غیرمتمرکز به شما امکان می‌دهد به بانک خود تبدیل شوید. این مسئله با توجه به تحولات اخیر ارزش گذاری می‌شود.

علاوه بر این، نشانه خوب دیگر این است که هولدرهای بیتکوین آن را با ارزش می‌دانند. این گروه از سرمایه گذاران بیتکوین اکنون بیش از 73 درصد از کل عرضه بیت کوین را در اختیار دارند.

هودرهای بلند مدت اکنون 73 درصد از کل عرضه را در اختیار دارند.

به غیر از بیتکوین، سایر آلتکوین‌ها نیز قدرت خود را نشان داده‌اند. اما به نظر می‌رسد که بیتکوین برای دومین روز متوالی افزایش قیمتی قابل توجه‌تر نسبت به آلت کوین‌ها دارد.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *