تحلیلگران: حرکت آرام اتریوم را نباید یک نقطه ضعف در نظر گرفت

تحلیل اتریوم | همتاپی

بعضی از تحلیلگران درون‌زنجیره‌ای معتقدند که فرصت خوبی در بازار اتریوم نهفته است. هرچند که eth از خود ضعف نشان داده است، اما پتانسیل خوبی برای رشد دارد. گفتنی است که با تداوم روند نزولی قیمت اتر به دلار، نوسانات آن هم پایین بوده است.

 

مدتی است که روند اتریوم دوباره ضعیف شده و معامله‌گران و سرمایه‌گذاران خود را نگران کرده است. با این حال، تحلیلگران باور دارند که این مسئله نقطه ضعف eth محسوب نمی‌شود.

جان هاپل (jan hapell) و یان آلمن (yann allemann)، هم‌بنیان‌گذاران وب‌سایت گلس‌نود (glassnode)، از جمله افرادی هستند که از اتریوم حمایت کرده‌اند. این دو که در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر) با نام کاربری «negentropic» فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرده‌اند که بیت کوین هم ممکن است در کوتاه‌مدت رشد کند.

آرامش قبل از طوفان eth

تحلیلگران مذکور اعلام کرده‌اند که معامله‌گران نباید آرامش ظاهری eth را دست کم بگیرند، زیرا ممکن است یک «فرصت طلایی میان‌مدت» در بازار این ارز دیجیتال وجود داشته باشد. هاپل و آلمن در توییت خود تصویری از نمودار eth را به اشتراک گذاشته‌اند که نشان می‌دهد این آلت کوین می‌تواند روند نزولی خود را تغییر دهد. آن‌ها ادامه داده‌اند:

بمب eth! اتریوم در کوتاه‌مدت ضعف نشان داده است؛ اما قیمت‌های فعلی این ارز دیجیتال یک فرصت طلایی برای میان‌مدت محسوب می‌شود.

ضعف کوتاه‌مدت اما یک فرصت طلایی میان‌مدت! روند قیمتی اتریوم در برابر بیت کوین نشان می‌دهد که زمان مهاجرت از بیت کوین به این آلت کوین فرا رسیده است. فقط صبر کنید. شاید بیت کوین برای مدت کوتاهی بدرخشد، اما اتریوم خود را برای یک روند دیدنی آماده می‌کند.

در هفت روز گذشته، اتریوم در محدوده ۱۸۳۵ دلار در نوسان بوده و نتوانسته است خود را به محدوده ۱۹۰۰ دلار برساند. اما سوال اینجا است که آیا شاخص‌های اتریوم تایید می‌کنند که این ارز دیجیتال در آینده رشد می‌کند؟

داده‌های وب‌سایت گلس‌نود نشان می‌دهد که شاخص خستگی فروشندگان (seller exhaustion constant) اتریوم به محدوده ۰.۰۹۷ دلار کاهش یافته است. این شاخص از بررسی نوسان قیمتی ۳۰ روزه اتریوم و بخشی از عرضه در گردش این ارز دیجیتال شامل می‌شود که در سود است. 

این شاخص در اصل توسط شرکت آرک اینوست (ark invest) و دیوید پائول (david puell) ایجاد شده و میزان تسلیم شدن و کف‌های ارز دیجیتال را بررسی می‌کند. بنابراین کاهش آن نشان‌دهنده نوسانات پایین و زیان زیاد معامله‌گران است. در نتیجه، eth می‌تواند به کف چرخه فعلی خود نزدیک شده باشد.

شاخص seller exhaustion constant | همتاپی

شاخص seller exhaustion constant – منبع: گلس‌نود

 

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

آیا eth در قیمت منصفانه‌ای قرار دارد؟

سیگنال ارزش شبکه به تراکنش‌های روزانه (nvt) اتریوم بعد از سقوط اخیر خود به محدوده ۸۲.۹۲ اندکی افزایش یافته است. سیگنال nvt نسخه اصلاح‌شده نسبت nvt است و با استفاده از میانگین متحرک ۹۰ روزه (ma) بررسی می‌کند که آیا یک شبکه بلاک چینی بیش از حد ارزش‌گذاری شده است یا خیر.

اگر این سیگنال به‌شدت رشد کند، نشان می‌دهد که اتریوم بیش از حد ارزش‌گذاری شده است. با این وجود، افزایش nvt اتریوم چندان قابل توجه نبود. بنابراین، می‌توان گفت که این ارز دیجیتال به‌طور منصفانه‌ای ارزش‌گذاری شده است.

شاخص nvt اتریوم | همتاپی

شاخص nvt اتریوم – منبع: گلس‌نود

مطالب مرتبط: آیا روند نزولی اتریوم در روزهای گذشته به پایان رسیده است؟

نمودار ۴ ساعته اتریوم نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال محدوده حمایتی خود در ناحیه ۱۸۳۱ دلار را حفظ کرده است. علی‌رغم تلاش‌های متعدد خریداران برای خرید اتریوم و بالابردن قیمت آن، فشار فروش این ارز دیجیتال باعث شده است که نتواند از محدوده ۱۸۵۷ دلار عبود کند.

میانگین متحرک نمایی (ema) هم چشم‌نداز کوتاه‌مدت ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد. در زمان نگارش این مطلب، میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای کم‌تر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ دوره‌ای بوده است.

اگر میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ازی بیشتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ دوره‌ای باشد، روند ارزهای دیجیتال صعودی است. اما اگر میانگین متحرک ۲۰ دوره‌ای بیشتر از میانگین متحرک ۵۰ دوره‌ای باشد، روند ارزهای دیجیتال نزولی است. بنابراین، احتمال اینکه قیمت eth رشد کند، وجود دارد.

قیمت اتریوم | همتاپی

قیمت اتریوم – منبع: tradingview

آیا شما هم اعتقاد دارید فرصت مناسبی در آینده اتریوم نهفته است؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌‌ها به اشتراک بگذارید.
منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *