بازار آلت کوین‌ها در آستانه تکرار الگوی صعودی سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۱

یکی تحلیلگر ارزهای دیجیتال که به پیش‌بینی روند‌های کلان بازار شناخته می‌شود، بر این باور است که بازار آلت‌کوین‌ها در آستانه یک شروع یک روند صعودی قرار دارد، درست مانند الگویی در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۱ شاهد آن بودیم.

به گزارش دیلی‌هودل، تک‌دو (TechDev)، تحلیلگر معروف بازار رمز ارزها با ۴۵٬۱۹۰۰ دنبال‌کننده در توییتر، طی پستی اعلام کرد که این اظهارات بر مبنای تحلیل شاخص آدرز (OTHERS) مطرح کرده است. این شاخص، نشان‌دهنده ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به استثنای ۱۰ دارایی برتر ازجمله بیت کوین و اتریوم است.

به گفته این تحلیلگر، به نظر می‌رسد که شاخص آدرز پس از خارج‌شدن از الگوی کف گرد، به‌دنبال یک آغاز یک روند صعودی احتمالی است.

حال اگر با دقت به نمودار نگاه کنیم متوجه می‌شویم که این شاخص دقیقا همان الگوی بازار صعودی سال ۲۰۱۶ را تکرار کرده است. از طرفی، نمودار توتال۳ (TOTAL3)، که ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به استثنای بیت‌کوین، اتریوم و استیبل‌کوین‌ها را ردیابی می‌کند، در سال ۲۰۲۱ نیز همین الگو را تشکیل داد و سپس یک جهش بزرگ به سمت بالا داشت.

تک‌دو، با توجه به این نمودار پیش‌بینی می‌کند که شاخص آدرز در فاز صعودی تا یک تریلیون دلار افزایش پیدا کند. آدرز در زمان نگارش این مقاله در محدوده ۲۹۳میلیارد دلار قرار دارد و اگر به هدف تعیین‌شده توسط این تحلیلگر برسد، احتمال افزایش ۲۴۳درصدی آن وجود دارد.

تک‌دو همچنین در حال بررسی نمودارهای مرتبط دیگر برای حمایت از موضع صعودی خود در مورد آلت‌کوین‌هاست. به گفته تک دو، هر دو نمودار دامیننس بیت‌کوین و تتر سیگنال‌های نزولی دارند.

دامیننس بیت‌کوین نشان می‌دهد که چه مقدار از ارزش بازار ارزهای متعلق به بیت‌کوین است، دامیننس تتر نیز حاکی از آن است که چه مقدار از ارزش بازار ارز دیجیتال به این استیبل کوین (USDT) تعلق دارد.

با بررسی روند دامیننس تتر و بیت‌کوین نتیجه می‌گیریم که اگر هر دو نمودار نزولی باشند، معامله‌گران احتمالاً در حال انتقال سرمایه خود به آلت‌کوین‌ها هستند. این تحلیلگر خاطرنشان کرد:

دامیننس بیت کوین به‌دلیل فروش گسترده درحال کاهش است. روند رشد دامیننس تتر نیز به‌همین دلیل درحال کاهش است. بازار آلت کوین‌ها از دسامبر ۲۰۲۲ (آذر ۱۴۰۱) تاکنون چنین فشردگی در بازار (نوسان قیمت در یک بازه محدود) را تجربه نکرده‌اند.

تک‌دو بر این باور است که با توجه به این شرایط، سناریوی درحال شکل‌گیری جدید خروج سرمایه از دارایی‌های باثبات‌تر مثل تتر و بیت‌کوین و ورود آن به آلت کوین‌ها خواهد بود که می‌تواند باعث جهش قیمتی قابل‌توجه در این بخش شود. او خاطرنشان کرد که تأیید مجوز عرضه ETFهای اسپات اتریوم نیز می‌تواند این روند را تسریع کند.

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *