افت شدید قیمت کلکسیون میمون های خسته، خسته‌تر از ۲۰ ماه قبل!

افت شدید قیمت ایپ کوین |‌ همتاپی

 ایپ کوین در شامگاه یکشنبه به ۲۷.۴ اتر (حدود ۵۳.۰۰۰ دلار) سقوط کرد و پس از آن با جهش کوتاهی همراه شد. شب یکشنبه، کف قیمت کلکسیون ان‌اف‌تی میمون‌های خسته یا همان Bored Ape Yacht Club به زیر ۳۰ اتر (حدود ۵۸.۷۰۰ دلار) سقوط کرد. این اولین بار است که از تاریخ اکتبر ۲۰۲۱ (مهرماه ۱۴۰۰) این کف قیمتی ثبت می‌شود.

بر اساس اطلاعات پلتفرم اوپن سی (OpenSea)، میانگین قیمت ان‌اف‌تی‌های کلکسیون Bored Ape Yacht Club با کاهش شدیدی مواجه شدند. این افت شدید قیمت نشان می‌دهد که بازار NFT به‌صورت گسترده در حال آرام شدن است و زمستان رمزارزها طولانی‌تر خواهد بود.

این زمستان روی قیمت اتریوم هم بی‌تأثیر نیست، چون میزبانی بسیاری از کلکسیون‌های NFT را برعهده دارد. به جز میمون‌های خسته، کلکسیون‌های NFT بزرگی مثل مون بردز (MoonBirds)، آزوکی (Azuki) و دودلز (Doodles)‌ هم در چند ماه اخیر افت زیادی را تجربه کردند.

طبق اطلاعات پلتفرم تحلیلی کوین گکو (CoinGecko)، شب یکشنبه قیمت کلکسیون BAYC به کمترین مقدار خود یعنی ۲۷.۴ اتر (حدود ۵۳.۰۰۰) دلار رسید و پس از آن با جهش قیمت کمی همراه بود.

آخرین باری که قیمت کلکسیون BAYC به زیر ۳۰ اتر رسید، اکتبر ۲۰۲۱ (مهرماه ۱۴۰۰) بود. مدتی بعد، حوزه NFT با اقبال گسترده‌ای روبرو شد و سقف‌های قیمتی جدیدی به ثبت رسید. بر اساس داده‌های پلتفرم کوین گکو، کلکسیون BAYC در آپریل ۲۰۲۲ (فروردین ۱۴۰۱) موفق شد به قیمت ۱۵۳.۷ اتر (حدود ۴۳۰.۰۰۰ دلار) دست یابد.

از ماه آپریل (فروردین) امسال، قیمت کلکسیون BAYC حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است. در ابتدای آپریل، کلکسیون‌ها با قیمت ۶۴ اتر (۱۲۶.۰۰۰ دلار) معامله می‌شدند. در حال حاضر بر اساس اطلاعات پلتفرم اوپن سی، قیمت کلکسیون BAYC با کمی جهش به ۲۹.۵ اتر (حدود ۵۷.۸۰۰ دلار) رسیده است.

مطالب مرتبط: درباره کالکشن ان اف تی بورد ایپ یات کلاب چه می‌دانید؟

قیمت کف (Floor Price)، معیاری است که بر اساس آن می‌توانید متوجه شوید که محبوبیت یک پروژه NFT در یک زمان مشخص چقدر است. این معیار، بیانگر کمترین قیمتی است که فروشنده برای یک NFT در کلکسیون تعیین می‌کند و ممکن است قیمت آن در پلتفرم‌های مختلف کمی متفاوت باشد.

بر اساس اطلاعات اوپن سی، حجم معاملات کلکسیون BAYC در ۲۴ ساعت گذشته با افت ۳۸ درصدی مواجه شده است. در حال حاضر طبق اطلاعات پلتفرم کریپتو اسلم (CryptoSlam)، حجم معاملات این کلکسیون ۱.۲ میلیون اتریوم یا ۲.۴ میلیارد دلار است و از نظر حجم فروش، بزرگترین کلکسیون NFT حال حاضر محسوب می‌شود.

سقوط قیمت کف کلکسیون BAYC از ماه آپریل (فروردین) آغاز شد و به کمترین مقدار خود در ۵ ماه اخیر، یعنی قیمت ۵۵.۶ اتر (حدود ۱۱۰.۰۰۰ دلار) رسید. در حال حاضر یکی از کلکسیونرهای NFT با نام مستعار فرانکلین (Franklin)، بیست‌وهفت ان‌اف‌تی ایپ (Ape) خود را فروخت و به منفی‌تر شدن احساسات معامله‌گران دامن زد.

در پایان یکی از هفته‌های ماه قبل، یک معامله‌گر NFT با نام جفری هوانگ (Jeffrey Huang) که به برادر بزرگ ماچی (Machi Big Brother) هم شهرت دارد، ۵۰ عدد ان‌اف‌تی ایپ را به فروش رساند و باعث افت بیشتر کلکسیون BAYC شد. او ۱۹ عدد از این ان‌اف‌تی‌های ایپ را در بازار بلر (Blur) و به قیمت ۶۵۱ اتر (حدود ۱.۲ میلیون دلار) به فروش رساند.

به نظر شما آینده ایپ کوین به چه صورت خواهد بود؟ آیا این افت اخیر جبران خواهد شد؟ یا روند نزولی ادامه دار خواهد بود؟
منبع: coindesk
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *