یک الگوی نزولی جدید؛ آیا روند اصلاح قیمت کاردانو طولانی‌تر می‌شود؟

یک الگوی نزولی جدید؛ آیا روند اصلاح قیمت کاردانو طولانی‌تر می‌شود؟ | همتاپی

طی پنج هفته گذشته، کاردانو (Cardano) دوبار از نزدیکی مقاومت 0.42 دلاری عقب‌نشینی کرده است. این دو بازگشت نشان می‌‌دهد فروشندگان همچنان از این سطح محافظت می‌‌کنند و خواهان افت بیشتر قیمت کاردانو هستند.

تحلیل چارت روزانه کاردانو حاکی از شکل‌گیری یک الگوی نزولی معروف به‌نام سقف دوقلو (Double Top) است که فرصت‌های ورود را به فروشندگان کوتاه‌مدت ارائه می‌کند.

مقاله پیشنهادی: کاردانو چیست

تحلیل قیمت کاردا‌نو

 از لحاظ تئوری، الگوی سقف دوقلو زمانی شکل می‌گیرد که روند صعودی (bull run) یک دارایی به اوج خودش رسیده باشد و قادر به رشد بیشتر نباشد. یک شکست نزولی به زیر قیمت 0.355 دلار می‌تواند منجر به افت 18 درصدی قیمت رمزارز کاردانو شود.

در حال حاضر، حجم معاملات روزانه کاردا‌نو با کاهش 13 درصدی، معادل 345.5 میلیون دلار است.

نمودار قیمت کاردانو به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت کاردانو به دلار. منبع: تردینگ ویو

روز شانزدهم فوریه، قیمت کاردا‌نو شاهد یک برگشت روند ناگهانی از مقاومت 0.42 دلار بود. این امر منجر به سقوط 13 درصدی قیمت کاردا‌نو شد؛ طوری که اکنون خرید و فروش کاردانو با نرخ 0.36 دلار انجام می‌شود. البته این افت قیمت، بخشی از یک الگوی برگشتی نزولی به‌نام الگوی سقف دوقلو است.

این الگو وقتی در چارت دیده می‌شود که قیمت دارایی با دوبار عقب‌نشینی از یک مقاومت افقی ثابت، یک ساختار شبیه M بسازد. بنابراین با جریان فروش پایدار، احتمالاً قیمت کاردانو 3 درصد دیگر نیز افت می‌کند و دوباره حمایت 0.355 دلاری را تست خواهد کرد.

احتمال دارد قیمت رمزارز کاردا‌نو تحت تأثیر این الگوی نزولی، حمایت 0.355 دلاری را بشکند. بسته شدن یک کندل روزانه در قیمت کمتر از حمایت 0.355 دلاری، فشار فروش را افزایش می‌دهد و نشانه فاز اصلاح پیش‌رو خواهد بود.

در حالت ایده‌آل، سقوط قیمت بعد از شکست می‌تواند منجر به افت قیمت‌ها تا 18 درصد و رسیدن به سطح حمایت روانشناختی 3 دلاری شود.

در مقابل، اگر قیمت کار‌دانو بالاتر از حمایت 0.355 دلار بماند، احتمالاً روند بازار به سایدوی یا خنثی تغییر می‌کند و در محدوده فروش تثبیت می‌شود.

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال قیمت کارد‌انو

شاخص قدرت نسبی (RSI): افت ناگهانی شیب نزولی اندیکاتور RSI به زیر خط میانه (50٪) به‌معنای افزایش احساسات منفی درباره رمزارز کاردانو است.

باندهای بولینگر (Bollinger Band): سقوط قیمت به زیر خط میانی این اندیکاتور نشان می‌دهد در حال حاضر، فروشندگان کنترل تحرکات قیمت را در دست دارند.

سطوح روزانه قیمت کاردانو

نرخ لحظه‌ای: 0.36 دلار

روند: نزولی

نوسان: کم

سطح مقاومت کلیدی: 0.42 و 0.48 دلار

سطح حمایت کلیدی: 0.35 و 0.325 دلار

برای دریافت آخرین تحلیل‌های کاردانو، به صفحه تحلیل و پیش بینی کاردانو مراجعه کنید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش کاردانو صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *