تقاطع طلایی در نمودار قیمت بیت کوین شکل گرفت!

تقاطع طلایی در نمودار قیمت بیت کوین شکل گرفت | همتاپی

ونچر فاوندر (VentureFounder)، تحلیلگر پایگاه کریپتو کوآنت (cryptoquant)، با انتشار توییتی از شکل گیری تقاطع طلایی (Golden Cross) در نمودار قیمت بیت کوین برای اولین بار از سپتامبر 2021 (بهمن 1399) خبر داد. این پدیده که اغلب به عنوان نشانه‌ای مثبت در بازارهای مالی تلقی می‌شود، می‌تواند منجر به افزایش خرید بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران شود، زیرا بسیاری از آن‌ها ممکن است این حرکت را به عنوان سیگنالی برای آغاز یک روند صعودی تلقی کنند.

به گفته این تحلیلگر، با درنظر داشتن دیدگاهی نزولی به بازار، امکان اصلاح قیمت بیت کوین تا سطح 20 هزار دلار وجود دارد، از طرف دیگر، دیدگاه صعودی بازار به احتمال رشد قیمت تا سطح 25 هزار دلار اشاره دارد.در صورتی که مقاومت 25 هزار دلار به حمایت تبدیل شود، شرایط صعود به سطوح بالاتر هم برای بیت کوین فراهم می‌شود.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

 تقاطع طلایی بیت کوین شکل گرفت!  درصورت نزول، امکان ریزش قیمت تا سطح 20 هزار دلار ( حمایت مهم میانگین متحرک 200 روزه) وجود دارد و در صورت صعود، قیمت تا سطح 25 هزار دلار رشد خواهد کرد. تثبیت قیمت بالای محدوده 25 هزار دلار، امکان صعود تا سطوح بالاتر را فراهم می‌کند.

نمودار قیمت بیت کوین به دلار

زمانی که میانگین متحرک 50 روزه، میانگین متحرک 200 روزه را به سمت بالا قطع می‌کند، تقاطعی مثبت یا اصطلاحا ” تقاطع طلایی” شکل می‌گیرد.بررسی تاریخچه قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که مجموعا 8 بار تقاطع طلایی در چارت بیتکوین رخ داده است. 

 به عنوان نمونه، تقاطع های طلایی در فوریه 2012، اکتبر 2015 و می 2020، رشدهای 100 درصد الی 350 درصدی قیمت بیتکوین را به دنبال داشته‌اند.

البته باید در نظر داشت که هر تقاطع طلایی نتیجه‌ی مطلوبی نخواهد داشت و گاهی همانند تله صعودی عمل می‌کند.برای مثال، بیت کوین پس از شکل گیری تقاطع‌های طلایی در جولای 2014 و جولای 2015 دچار ریزش شد.

مطالب مرتبط: آخرین تلاش صعودی بیت کوین، همزمان با احتمال رشد اتریوم و دوج کوین

از آنجایی که اندیکاتورهای میانگین متحرک معمولا با تاخیر همراه هستند، احتمال شکل گیری تقاطع طلایی پس از رشد چشمگیر بازار وجود دارد. که در این حالت دیگر سیگنال زود هنگام محسوب نمی‌شود. شایان ذکر است که در نظر معامله گران و تحلیلگران، تقاطع طلایی نشانه رشد قیمت در” بلند مدت ” می‌باشد.

اندیکاتورها سیگنال‌های متفاوتی برای قیمت بیت کوین می‌دهند

ظاهرا قیمت بیتکوین به زودی آماده‌ی شکل دهی تقاطعی دیگر بر روی چارت هفتگی است ، اما این بار تقاطعی منفی که از آن به عنوان “تقاطع مرگ” (Death Cross) یاد می‌شود.  تقاطع مرگ پیامدی برعکس تقاطع طلایی دارد و نشانه ریزش قیمت در بلند مدت می‌باشد.

از طرفی دیگر، دیدگاه فدرال رزرو نسبت به تورم و بازارهای مالی، مدام رو به بهبود است و می‌تواند تاثیری مثبت بر نوسانات قیمت بازار رمزارزها داشته باشد. قیمت فعلی بیتکوین نسبت به روز قبل رشد داشته و به 23،217 دلار رسیده است.

سخنرانی روز سه شنبه فدرال رزرو از جمله جروم پاول – رئیس اصلی فدرال- می‌تواند تاثیرات به سزایی بر بازار داشته باشد.همچنین سرمایه گذاران نتایج عملکرد شرکت‌ها مربوط به 3 ماه آخر 2022 و ترازنامه بازرگانی ماه دسامبر 2022 ( آذر 1401) که روز سه شنبه منتشر می‌شود را تحت نظر خواهند داشت.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. قیمت فعلی بیت کوین چه صعودی باشه چه نزولی اونقدر تغییر قیمت نداره. از اواخر سال آینده قیمت شروع به رشد می کنه و بعد از هاوینگ ۲۰۲۴ احتمالا اواخر سال اوج قیمت جدیدی رو ثبت می کنه

  2. اینجا گفته شده ممکنه این تله باشه یعنی امکانش هست واقعا صعود بیت کوین تله باشه و به محض اینکه خرید رفت بالا بریزه

  3. با اخبار جدیدی که در مورد بیت کوین منتشر شد امکان بالا رفتن این ارز هست