یک روند اصلاحی درست می‌تواند قیمت ریپل را ۱۰ درصد افزایش دهد

یک روند اصلاحی درست می‌تواند قیمت ریپل را ۱۰ درصد افزایش دهد | همتاپی

در ۳۰ مارس (۱۰ فروردین)، روند صعودی ریپل بعد از برخورد به مقاومت چندماهه آن در محدوده ۰.۵۶ دلار، معکوس شد و این ارز دیجیتال روند اصلاحی جدیدی را آغاز کرد. این روند اصلاحی می‌تواند فشار فروش رپیل را جذب کند و برای آغاز یک رشد بلندمدت، نیروی تازه‌ای به آن بدهد.

روند اصلاحی جدید قیمت ارز دیجیتال XRP باعث شده است قیمت ریپل ۱۴.۲ درصد کاهش یابد و به حمایت ۰.۴۸ دلاری خود برسد که ناحیه اصلاحی فیبوناچی ۰.۳۲۸ هم در همان محدوده قرار دارد.

برای خرید و فروش ریپل در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم ریپل بخرم

سطح ۰.۵۶ دلار همچنان مقاومت کلیدی روند صعودی قیمت XRP محسوب می‌شود. برخورد احتمالی میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه، خریداران این ارز دیجیتال را تشویق می‌کند تا سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال را آغاز کنند. حجم معاملات روزانه XRP نیز به ۶۷۹ میلیون دلار رسیده و ۳۶ درصد رشد کرده است.

نمودار قیمت ریپل به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت ریپل به دلار. منبع: تردینگ ویو

در ۳ آوریل (۱۴ فروردین)، قیمت ریپل پس از برخورد به حمایت ۰.۴۸ دلار و ناحیه اصلاحی فیبوناچی ۰.۳۲۸ دوباره رشد کرد. در تحلیل تکنیکال، اصلاح به سمت ناحیه اصلاحی فیبوناچی ۰.۲۳۶، ۰.۳۸۲ و ۰.۵ نشان خوبی است و باعث می‌شود خریداران برای بازیابی روند صعودی قبلی دست به کار شوند.

مقاله پیشنهادی: ریپل چیست

در نتیجه، برگشت از ناحیه فیبوناچی ۰.۳۸۲ احتمال به چالش کشیدن مقاومت ۰.۵۶ دلار و عبور از آن توسط خریداران XRP را افزایش می‌دهد. قیمت این ارز دیجیتال، هم‌اکنون در محدوده ۰.۵۰۸۰ دلار قرار دارد و در یک روز گذشته ۰.۸۹ درصد کاهش یافته است.

مطالب مرتبط: چه عواملی می‌تواند باعث افزایش قیمت ریپل شود؟

علاوه بر این، عبور از مقاومت ۰.۵۰۸۰ دلار در ناحیه فیبوناچی ۰.۲۳۶ هم احتمال ایجاد یک روند صعودی جدید در ریپل را افزایش می‌دهد. ضمن این که کندل روزانه این ارز دیجیتال نشان می‌دهد که خریداران آن قصد دارند از سطوح بازیابی‌شده دفاع کنند.

در نتیجه، یک روند صعودی بالقوه ممکن است قیمت ریپل را ۱۰ درصد افزایش دهد و به ۰.۵۶ دلار برساند. شایان ذکر است که این ناحیه خط گردن الگوی معکوس و صعودی معروفی به اسم الگوی کف دوقلو (در نمودار XRP) محسوب می‌شود.

در حالت عکس، اگر ریپل نتواند موقعیت خود در بالای محدوده ۰.۵۰۸ دلار را حفظ کند و به زیر ناحیه فیبوناچی ۰.۳۸۲ برسد، قیمت آن احتمالاً کاهش می‌یابد.

شاخص‌های تحلیل تکنیکال قیمت XRP

شاخص قدرت نسبی (RSI): شاخص قدرت نسبی در بالای خط میانی خود قرار دارد و نشان می‌دهد که احساسات کلی سرمایه‌گذاری صعودی است.

میانگین متحرک نمایی (EMA): میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه که در نزدیکی قیمت XRP حرکت می‌کند، می‌تواند نیروی جدیدی به این ارز دیجیتال برای آغاز روند صعودی خود بدهد.

سطوح قیمتی مهم ریپل

قیمت فعلی ریپل: ۰.۵۰ دلار

روند: صعودی

نوسانات: متوسط

مقاومت‌های کلیدی: ۰.۵۶ و ۰.۵۸ دلار

حمایت‌های کلیدی: ۰.۵۰ و ۰.۴۸ دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار ر‌یپل، به مقاله پیش بینی و تحلیل ریپل مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش ریپل صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *