شکست محدوده فعلی با تغییر شدید قیمت بیت کوین همراه خواهد بود

شکست محدوده فعلی با تغییر شدید قیمت بیت کوین همراه خواهد بود | همتاپی

بزرگترین ارز دیجیتال بازار یعنی بیت کوین، همچنان در حال دست و پنجه نرم کردن با محدوده حمایتی 18 هزار دلار است و تاکنون توان انجام یک حرکت صعودی و یا نزولی قابل توجه را نداشته است. با این حال شکست این حمایت، با ریزشی فاجعه بار همراه خواهد بود.

تحلیل تکنیکال نمودار روزانه قیمت بیت کوین

در نمودار روزانه شاهد آن هستیم که قیمت بیتکوین به محدوده حمایت کلیدی خود رسیده است. در حال حاضر قیمت بیتکوین بین خط روند نزولی و حمایت 18 هزار دلار در نوسان است. با توجه به فشردگی فضای بین این دو محدوده، می‌توان انتظار داشت که قیمت بیت کوین طی روزها و یا حتی ساعات آینده یکی از این دو محدوده را پشت سر گذاشته و با تغییری چشمگیر همراه شود.

در حال حاضر میانگین متحرک 50 روزه در نزدیکی محدوده 20 هزار دلار قرار گرفته و تبدیل به مقاومتی شده است که از رشد قیمت بیت کوین جلوگیری نموده و قیمت را پایین‌تر از این محدوده نگه می‌دارد.

با توجه به شرایط نزولی حاکم بر بازار و تلاقی سطوح مقاومتی در محدوده 20 هزار دلار می‌توان نتیجه گرفت که ریزش قیمت پایین‌تر از حمایت 18 هزار دلار محتمل‌ترین سناریو خواهد بود. چنین اتفاقی می‌تواند آغازگر یک ریزش بزرگ تا محدوده 15 هزار دلار و حتی بیشتر از آن باشد.

در طرف مقابل و برای عدم وقوع این سناریو، باید امیدوار باشیم قیمت بیتکوین بتواند علاوه بر خط روند نزولی، میانگین متحرک 50 روزه و همینطور میانگین متحرک 100 روزه را پشت سر بگذارد.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار روزانه قیمت بیتکوین به دلار. منبع: تریدینگ ویو

در صورت وقوع این بازگشت صعودی، می‌توان انتظار جهش قیمت بیتکوین تا محدوده 24 هزار دلار را داشت.

تحلیل تکنیکال نمودار 4 ساعته قیمت بیتکوین

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

در بازه زمانی 4 ساعته، قیمت بیت کوین همچنان بین محدوده‌های 20 هزار دلار و 18 هزار دلار در نوسان است و به نظر می‌رسد در حال حاضر بازار در وضعیت آرامش قبل از طوفان قرار دارد. شکست هر یک از سطوح یاد شده رو به بالا یا پایین و عبور قیمت از این محدوده‌ها، تغییر شدید و چشمگیر قیمت در همان جهت را به دنبال خواهد داشت و این حرکت تعیین کننده عملکرد میان مدت این دارایی خواهد بود.

شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز همچنان در محدوده 50 درصد و در وضعیت خنثی در حرکت است که نشان می‌دهد فشار خرید و فروش در تعادلی شکننده و ناپایدار قرار دارد.

با این حال، این اندیکاتور اخیراً اندکی پایین‌تر از 50 درصد قرار گرفته است که می‌تواند احتمال ادامه روند نزولی را تقویت کند.

تحلیل درون زنجیره‌ای (on-chain)

به نظر می‌رسد ماینرها به مرحله تسلیم رسیده‌اند و پس از افت چشمگیر قیمت و کاهش آن به سطح زیر 18 هزار دلار، مقدار اندکی از بیت کوین خود را عرضه نموده‌اند. با این حال هش ریت بیتکوین اخیراً صعودی بوده و رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است.

نمودار هش ریت بیتکوین | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار هش ریت بیتکوین

در شرایطی که قیمت بیت کوین حدود 74 درصد از سقف تاریخی نوامبر 2021 ریزش داشته است، و استخراج بیتکوین برای بسیاری از ماینرها و استخرهای استخراج مقرون به صرفه نیست، افزایش هش ریت بیتکوین نشان دهنده‌ی اعتقاد و باور ماینر‌ها نسبت به بیتکوین و امنیت آن است.

تجربه نشان داده است که رسیدن ماینر‌ها با مرحله تسلیم، با پایان روند‌های نزولی همراه بوده است و به نظر می‌رسد وضعیت نزولی فعلی نیز رو به پایان است. با این تفاسیر به نظر می‌رسد بیتکوین کف قیمتی بلند مدت خود را در همین نواحی تشکیل خواهد داد.

مطالب مرتبط: تحلیل قیمت بیت کوین: احتمال اصلاح صعودی قیمت بیت کوین بسیار بالاست

در زمان انتشار مقاله، طبق گزارشِ کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap)، خرید و فروش بیتکوین با قیمت 19,955 دلار  انجام می‌شود که طی 24 ساعت گذشته، به میزان 3.74 درصد افزایش یافته است.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *