۹۰ روز تا رسیدن به بیت کوین ۱ میلیون دلاری

90 روز تا رسیدن به بیت کوین 1 میلیون دلاری | همتاپی

عملکرد بیت کوین در هفته‌های اخیر و پس از بحران بانکی به وجود آمده در سیستم بانکداری ایالات متحده،، باعث ترغیب کارشناسان فعال در این حوزه، به ارائه پیش بینی‌هایی در مورد قیمت بیت کوین در روز‌های آینده شده است.

در هفته‌های اخیر و پس از بحران بانکی به وجود آمده در سیستم بانکداری ایالات متحده، شاهد ورود سرمایه به بازار ارزهای دیجیتال و رسیدن قیمت بیت کوین به بالاترین سطح چند ماه اخیر بودیم. در پی این اتفاق، بیتکوین تیتر اول تمام گفتگو‌ها و خبر‌های مربوط به بازار‌های مالی را از آن خود کرده است.

یکی از این پیش بینی‌ها متعلق به بالاجی سرینیواسان (Balaji Srinivasan)، یکی از سرمایه گذاران بازارهای ریسک پذیر است که پیش از این به عنوان مدیر ارشد فناوری در صرافی ارز دیجیتال کوین بیس (Coinbase) فعالیت می‌کرد. او در تاریخ 18 مارس (27 اسفند 1401) پیش بینی خود را از طریق توئیتر منتشر کرد.

به اعتقاد او، طی 90 روز آینده و به علت رویارویی اقتصاد آمریکا با یک ابر تورم، احتمالاً قیمت بیت کوین به یک میلیون دلار خواهد رسید. او همچنین هشدار می‌دهد که جهان بزودی شاهد تغییرات عظیمی خواهد بود و کاهش ارزش دلار، باعث رخ دادن سریع‌تر این تغییرات خواهد شد.

با این حال، متیو کراتر (موسس کانال یوتیوب Trader University) و مایکل سیلور (Michael Saylor)، رئیس شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، پس از بررسی پیش بینی بالاجی، آن را اغراق آمیز اما در جهت صحیح تشخیص دادند.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

کراتر معتقد است که پیش بینی بالاجی یک ترفند بازاریابی بوده و احتمال این که قیمت بیتکوین در 3 ماه آینده به 1 میلیون دلار برسد، یک الی دو درصد است. گرچه او باور دارد که در دراز مدت، این دارایی از پتانسیل رسیدن به چنین قیمتی برخوردار است:

در مورد افزایش قیمت  بیت کوین تا یک میلیون دلار، با بالاجی موافق هستم. بار‌ها در مورد رسیدن قیمت بیتکوین به 5 میلیون و حتی 10 میلیون دلار صحبت کرده‌ام، اما این اتفاق در 90 روز آینده رخ نخواهد داد. به نظر من این یک ترفند بازاریابی است. افزایش قیمت بیتکوین تا یک میلیون دلار، آن هم در 90 روز آینده، یک اتفاق بد خواهد بود. در واقع لازمه این اتفاق در این مدت زمان، رخ دادن یک فاجعه بزرگ است.

دلایل رسیدن قیمت بیت کوین به 1 میلیون دلار

کراتر معتقد است که بیتکوین بیش از پیش توجهات را به سوی خود جلب نموده و تبدیل به یک گزینه امن برای سرمایه گذاری شده است؛ خطر بی ارزش شدن یک دارایی و متمرکز بودن آن‌ها، مشکلاتی هستند که بیتکوین، با رفع آن‌ها تبدیل به یک انتخاب مناسب شده است. به گفته او، سایر دارایی‌ها از جمله ارزهای دیجیتال، سهام شرکت‌های فناوری، سهام بانک‌ها، شاخص‌های بورس و طلا، در مقایسه با بیت کوین به سرعت در حال از دست دادن ارزش خود هستند.

مطالب مرتبط: آیا روند نزولی قیمت بیت کوین ادامه خواهد داشت؟

شاهد این هستیم که ارزش تمام دارایی‌ها در برابر بیت کوین سقوط می‌کند و این یعنی مردم بیتکوین را به عنوان راه فرار انتخاب کرده‌اند. کل سیستم مالی در حال فروپاشی است و تمام سرمایه‌ها و پس انداز‌ها به سمت بیتکوین سرازیر می‌شوند. در واقع باید گفت که حتی در شرایطی مانند بحران‌های اقتصادی، شبکه بیت کوین توقف ناپذیر است.

وی همچنین معتقد است که یکی دیگر از دارایی‌های امن، یعنی طلا، در حال واگذار کردن سهم بازار خود به بیتکوین بوده و در مقابل بزرگترین ارز دیجیتال بازار، ارزش خود را از دست می‌دهد. به گفته او، طلا نتوانست در این شرایط بحرانی، امنیت مورد نیاز سرمایه گذاران را فراهم کند.

نکته قابل توجه این است که به باور کراتر، ممکن است پیش‌بینی بالاجی و اظهار نظر او در مورد موفقیت بیتکوین در آینده، تلاشی برای کسب شهرت باشد. با این حال، کراتر تصور می‌کند که بحران مالی فعلی و تصمیم مجدد فدرال رزرو برای به راه انداختن دستگاه‌های چاپ پول، بیتکوین را به گزینه جذاب‌تری برای سرمایه گذاری تبدیل می‌کند. 

کراتر ضمن اشاره به محدودیت‌های پیرامون بیت کوین، مانند پذیرش محدود به عنوان یک روش پرداخت و همچنین نگرانی از امنیت کیف پول‌ها و صرافی‌ها، پیش بینی می‌کند که احتمالا قیمت بیتکوین در 3 ماه آینده به 100 هزار دلار خواهد رسید و در پایان دهه جاری نیز شانس رسیدن به یک میلیون دلار را خواهد داشت.

تحلیل قیمت بیتکوین

قیمت بیتکوین پس از چند هفته صعود، سرانجام به مقاومت 30 هزار دلار رسید و در زمان انتشار این مطلب، با افت 2 درصدی قیمت طی 24 ساعت، در محدوده 27,650 دلار قرار دارد. این قیمت فعلی و رشد اخیر، ناشی از ورود سرمایه‌ای است که ارزش بازار بیتکوین را به 531.717 میلیارد دلار رسانده و اکنون بیت کوین در آستانه ورود مجدد به جمع ده دارایی برتر جهانی از لحاظ ارزش بازار قرار دارد. این تحولات می‌توانند فرصت‌های معناداری برای سرمایه‌گذاران فراهم کنند، به‌ویژه برای کسانی که به دنبال خرید بیت کوین در نقاط حمایتی قبل از احتمالی صعود مجدد هستند. حضور بیت کوین در لیست ده دارایی برتر جهان نشان‌دهنده قدرت و پذیرش گسترده آن به عنوان یک دارایی سرمایه‌گذاری می‌باشد، و این امر می‌تواند توجه بیشتر سرمایه‌گذاران و معامله‌گران را به خود جلب کند.

نمودار قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت بیت کوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

منبع: finbold.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *