۶۶ درصد سود اتریوم تقدیم به کسانی که از ابتدای ۲۰۲۳ همراه بوده‌اند

پیش بینی قیمت اتریوم | همتاپی

روند اتریوم در سال ۲۰۲۳ مانند یک ترن هوایی پرنوسان بود؛ اما به‌ خاطر پتانسیل رشد و سوددهی‌ که دارد قدرتش را حفظ کرده است.

برای خرید و فروش اتریوم در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم اتریوم بخرم

قیمت اتریوم به دلار و ارزهای دیجیتال دیگر رشد هیجان‌انگیزی در کوتاه‌مدت داشته‌اند که ناشی از پیروزی ریپل (Ripple) در پرونده حقوقی میان آن و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بوده است. با این وجود، رشد مذکور چندان پایدار نبوده است و اکثر ارزهای دیجیتال هم‌اکنون وارد یک روند نزولی جدید شده‌اند.

اما سوال این جا است عملکرد اتریوم در طول سال ۲۰۲۳ و در میان روند قیمتی خود چگونه بوده است؟

ارزش اتریوم در سال ۲۰۲۳ افزایش یافته است

قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۳ نوسانات زیادی داشته؛ اما تحلیل بلندمدت این ارز دیجیتال نشان می‌دهد که با وجود تمام مشکلات به طور کلی می‌توان از روندهای نزولی آن چشم‌پوشی کرد. به‌عبارت دقیق‌تر پست اخیر تحلیلگر مشهوری به نام «Artemis» نشان می‌دهد که اتریوم در یک سال گذشته توانسته است به رشد قابل‌توجه ۶۶.۷ درصدی دست یابد و نوساناتش را تحت‌الشعاع قرار دهد.

به‌عبارت دیگر، اگر فردی از ابتدای سال اتریوم را خریداری و این ارز دیجیتال را هولد می‌کرد، می‌توانست موقعیت پرسودی را بدست بیاورد.

بررسی روند قیمت اتریوم 

اتریوم در تایم فریم روزانه در یک روند صعودی قرار دارد که ابتدا از سطح ۱۲۰۰ دلار شروع شده و با یک روند صعودی ۹ روزه به بالای آن رسیده است. 

در این مدت، قیمت ETH پس از مدتی با عبور از محدوده ۱۲۰۰ دلار ابتدا به ناحیه ۱۶۰۰ دلار رسیده و سپس با رویداد مهمی به نام تقاطع طلایی مواجه شده است. در این رویداد یک میانگین متحرک کوتاه‌مدت (موج زرد رنگ) از یک میانگین متحرک بلندمدت (موج آبی رنگ) عبور می‌کند و سیگنال صعودی مهمی صادر می‌شود.

گفتنی است که از آن زمان، موج زرد رنگ همیشه بالای موج آبی باقی مانده است.

چارت روزانه اتریوم |‌ همتاپی

نمودار روزانه اتریوم، منبع: تریدینگ ویو

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

مطالب مرتبط: قیمت اتریوم و امکان سقوط تا محدوده ۱۷۷۰ دلار؟

در زمان نگارش این مقاله، قیمت اتریوم در محدوده ۱۹۳۰ دلار قرار داشته و حدود ۳ درصد از رشد ۷ درصدی خود در ۱۳ جولای (۲۲ خرداد) را از دست داده است.

تجزیه و تحلیل نمودار ETH نشان می‌دهد که رشد مذکور سومین رشدی در سال ۲۰۲۳ بوده که اتریوم در آن بیشتر از ۷ درصدی افزایش یافته بود. علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی این ارز دیجیتال نشان می‌دهد که احساسات معامله‌گران همچنان صعودی است.

نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی ۱۸ روزه (MVRV) اتریوم هم نشان داده است که دارندگان بلندمدت این ارز دیجیتال به طور کلی در سود هستند. این شاخص ثابت می‌کند که علی‌رغم نوسانات ETH از ابتدای سال ۲۰۲۳، هولدرهای این ارز دیجیتال وارد زیان نشده‌اند.

شاخص mvrv اتریوم |‌ همتاپی

شاخص MVRV اتریوم، منبع: سنتیمنت

گفتنی است که در زمان نگارش این مقاله شاخص MVRV در محدوده ۷.۳ بوده و تائید کرده است که هولدرهای اتریوم در سود هستند و احتمال رشد قیمت این ارز دیجیتال وجود دارد.

علاوه بر این، نمودار مذکور نشان می‌دهد که در ماه  آوریل ( فروردین) نسبت MVRV از ۳۹ درصد بیشتر شده و سیگنال صعودی اتریوم را صادر کرده بود.

پیش بینی اتریوم امروز را با هم خواندیم. آیا شما هم جزو کسانی بودید که سود سال 2023 اتریوم را کسب کرده است یا خیر؟
منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *