کاهش ۵ درصدی قیمت کاردانو در ۲۴ ساعت گذشته

کاهش 5 درصدی قیمت کاردانو در 24 ساعت گذشته | همتاپی

کاردانو طی 24 ساعت گذشته، بیش از 5 درصد افت کرده است. بعد از ایجاد یک موج فروش ناگهانی در کل بازار ارزهای دیجیتال، حجم معاملات این آلت کوین در روز گذشته به‌سرعت افزایش یافت. به نظر میرسد برخی از تریدرها، قیمت فعلی کاردانو را به عنوان یک فرصت خرید در نظر گرفته‌اند.

کاردانو (ada)، یک پلتفرم بلاکچین اثبات سهام (PoS) غیرمتمرکز نسل سومی است که به عنوان جایگزینی کارآمدتر برای شبکه‌های اثبات کار (PoW) طراحی شده است. مقیاس‌پذیری، تعامل‌پذیری و پایداری در شبکه‌های اثبات کار مثل بیت کوین، به‌دلیل مصرف انرژی زیاد و کندی تراکنش‌ها، محدود است.

تحلیل‌های اخیر شرکت تحقیقاتی سانتیمنت (Santiment) حاکی از افزایش شدید فعالیت نهنگ‌ها در بازار خرید و فروش کارد‌انو است.

 وضعیت فعلی بازار کاردانو

مقاله پیشنهادی: کاردانو چیست

 براساس اطلاعات وبسایت کوین مارکن کپ (CoinMarketCap)، کاردانو هفتمین پروژه بزرگ از لحاظ مارکت کپ یا ارزش بازار است. این رمزارز بعد از افت 5.03 درصدی در 24 ساعت گذشته، به قیمت 0.3372 دلار رسیده است. در حال حاضر، ارزش بازار این رقیب جدی اتریوم، 11,693 میلیارد دلار است.

در همین حین، حجم معاملات 24 ساعت گذشته کار‌دانو بعد از افزایش 90.44 درصدی در 24 ساعت گذشته به 391.326 میلیون دلار رسیده است. علاوه بر این، قیمت کاردانو به کف 24 ساعت گذشته در سطح 0.3276 دلار نزدیک‌تر شده است. سقف روزانه این ارز دیجیتال نیز در سطح 0.3555 دلار قرار دارد.

افت 24 ساعت گذشته قیمت کاردانو، عملکرد هفتگی منفی قیمت این آلت کوین را تشدید کرده است. در زمان نگارش این مطلب، قیمت کاردانو در هفت روز گذشته شاهد افت 11.45 درصدی بوده است.

 تحلیل تکنیکال قیمت کارد‌انو (ADA)

قیمت کاردانو در دو هفته اخیر، شاهد روند نزولی بوده و طی این مدت، کف‌ها و سقف‌های پایین‌تری را ثبت کرده است. این روند نزولی، قیمت کار‌دانو را دچار مشکل کرده و آن را در محدوده کوچک بین خط میانگین متحرک نمایی 9 روزه (9EMA) در چارت چهار ساعته و خط حمایت اصلی در سطح 0.3437 دلار، قرار داده است.

نمودار قیمت کاردانو به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت کاردانو به دلار. منبع: تردینگ ویو

مواجهه با این فشار در 24 ساعت گذشته، باعث شد قیمت کاردانو با ریزش 5.79 درصدی، به پایین‌تر از سطح حمایت 0.3437 دلار سقوط کند.

با این وجود، خریداران این ریزش را به عنوان فرصتی برای خرید کار‌دانو با قیمت پایین‌ در نظر گرفتند. این امر در شمع یا کندل 4 ساعته فعلی مشهود است؛ طوری‌که در آن کاردانو از قیمت شروع 0.3371 دلار به اوج 0.3375 دلار رسیده است. البته قیمت کار‌دانو از اوج چهارساعته اصلاح شد و اکنون در سطح پایین‌تری معامله می‌شود.

مطالب مرتبط: پروتکل هایدرا (Hydra) چه تاثیری بر روی قیمت کاردانو خواهد داشت؟

ریکاوری کاردانو در اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در چارت چهار ساعته نیز مشاهده می‌شود. در زمان نگارش این مطلب، خط RSI در چارت چهار ساعته شیب مثبت به سمت محدوده اشباع خرید دارد.

ریکاوری قیمت کاردانو زمانی تأیید می‌شود که خط RSI در چارت چهار ساعته، خط RSI SMA در همان چارت را پشت سر بگذارد.

نمودار روانه قیمت کاردانو به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار روانه قیمت کاردانو به دلار. منبع: تردینگ ویو

تحلیل چارت روزانه کاردانو نشان می‌دهد قیمت در زمان نگارش این مطلب و بعد از سقوط به پایین‌تر از دو سطح حمایت کلیدی در 22 فوریه 2022، همچنان پایین‌تر از خطوط میانگیم متحرک (EMA) نه روزه و بیست روزه قرار دارد.

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال در چارت روزانه کار‌دانو همچنان نزولی هستند که افت بیشتر قیمت در 24 الی 48 ساعت آینده را نشان می‌دهد. اولین نشانه نزولی که تریدرها و سرمایه‌گذاران باید به آن توجه کنند، قرار گرفتن خط RSI روزانه پایین‎تر از خط RSI SMA روزانه است.

خط RSI روزانه نیز شیب منفی به سمت محدوده اشباع فروش دارد که تداوم افت قیمت در دو روز آینده را نشان می‌دهد. در ضمن، خط EMA نه روزه پایین‌تر از خط EMA بیست روزه قرار گرفته و با حرکت نزولی به زیر خط بلندتر EMA بیست روزه سقوط کرده است. این نشان می‌دهد احتمالاً مومنتوم نزولی طی دو روز آینده تقویت خواهد شد. در این صورت، قیمت کاردانو می‌تواند دوباره تا حمایت اصلی بعدی در اطراف سطح 0.32 دلار سقوط کند.

تریدرها و سرمایه‌گذاران باید این نکته را نیز در نظر داشته باشند که هفته کاری رو به پایان است. براساس تجربه، این امر منجر به ریزش در کل بازار می‌شود.

این سناریوی نزولی در صورتی باطل می‌شود که کار‌دانو بتواند جلسه امروز را بالاتر از قیمت کلیدی 0.3437 دلار ببندد. در این صورت، تریدرها تلاش خواهند کرد قبل از ورود به پوزیشن لانگ، سطح 0.3504 دلار را به حمایت قیمت کاردانو تبدیل کنند.

برای دریافت آخرین تحلیل‌های کاردانو، به صفحه تحلیل و پیش بینی کاردانو مراجعه کنید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش کاردانو صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

منبع: coinedition.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *