۵ آلت کوین با پتانسیل رشد بالا در ماه ژوئن

 ۵ آلت کوین با پتانسیل رشد بالا در ماه ژوئن

بازار ارزهای دیجیتال در حال ورود به ماه پایانی سه‌ماهه دوم ۲۰۲۴ است و دوباره سؤال اصلی تمام سرمایه‌گذاران این است که کدام آلتکوین‌ها در آینده بهترین پتانسیل برای سرمایه‌گذاری را دارند.

  •  آلت کوین پپه و بونک، از شوروشوق ایجادشده در بازار نسبت به میم‌کوین‌ها استفاده می‌کند و به‌عنوان دو آلت کوین برتر با بهترین عملکرد رتبه اول را به خودشان اختصاص می‌دهند.
  •  آلت کوین رندر پس از ظهور انویدیا رشد کرده است؛ زیرا چشم‌انداز هوش مصنوعی همچنان آینده روشنی دارد.
  •  ارز دیجیتال چیلیز، توکن هواداری سوشوز دات‌کام (Socios.com) است و می‌تواند با شروع فصل فوتبال در ماه ژوئن (خرداد) یک رشد قیمت ناگهانی را تجربه کند.

بلن کریپتو (BeInCrypto) چند مورد از بهترین آلت کوین‌های بازار با پتانسیل بالا را معرفی کرد که در ادامه هر یک از آن‌ها را تجزیه‌وتحلیل می‌کنیم.

۱- پپه (PEPE)؛ ادامه افزایش قیمت

ارز دیجیتال پپه در ماه گذشته نه‌تنها به‌عنوان بهترین میم کوین بلکه به‌عنوان بهترین آلت کوین نیز عمل کرد. زمانی که بازار نسبت به میم کوین‌ها شوروشوق زیادی داشت، پپه توانست در طول یک‌ماه به بالاترین حد خود برسد و در بین ۲۰ دارایی بزرگ رمزارز جهان قرار بگیرد.

این دارایی پس از ایجاد اوج قیمت جدید، روی سطح قیمت ۰.۰۰۰۰۱۷۲۵ دلار با قیمت ۰.۰۰۰۰۱۴۷۴ دلار معامله می‌شود. بااین‌حال، سرمایه‌گذاران هنوز نسبت به افزایش بیشتر قیمت پپه امیدوار هستند.

اندیکاتور ای‌دی‌ایکس (ADX) وسیله‌ای برای اندازه‌گیری دقیق قدرت یک روند است و در حال حاضر برای پپه بالاتر از آستانه ۲۵.۰ قرار دارد. این بدان معناست که پپه روند صعودی قابل‌توجهی دارد و می‌تواند این روند صعودی را ادامه دهد.

تجزیه‌وتحلیل قیمت PEPE منبع: TradingView

بااین‌حال، اگر دوره برداشت سود برسد، این احتمال وجود دارد که قیمت پپه سطح پشتیبانی ۰.۰۰۰۰۱۴۳۰ دلار را از دست بدهد و به زیر ۰.۰۰۰۰۱۲۰۰۰ دلار سقوط کند.

۲- ارز دیجیتال رندر (RNDR)؛ افزایش قیمت با ظهور هوش مصنوعی

قیمت رندر در ماه گذشته تثبیت شد؛ اما به‌احتمال زیاد در روزهای آینده به دنبال شکست یک ناحیه مقاومت جدید باشد؛ زیرا چشم‌انداز هوش مصنوعی رشد زیادی کرده است.

از طرفی، ظهور انویدیا (NVIDIA)، ابزار هوش مصنوعی پیشرو در محاسبات، به افزایش قیمت رندر کمک می‌کند. انویدیا در ماه می (اسفند)، با پیشی‌گرفتن از گوگل و آمازون، سومین شرکت بزرگ جهان از نظر ارزش بازار شد. ارزش کل این شرکت در حال حاضر ۲.۷ تریلیون دلار است و این مقدار نسبت به ارزش بازار شرکت اپل، ۲.۹ تریلیون دلار، کمتر است.

بنابراین، اگر رشد انودیا ادامه پیدا کند، رندر این پتانسیل را دارد که از این افزایش قیمت سود ببرد و تثبیت قیمت بین ۱۱.۴ تا ۱۰.۰ دلار را رد کند.

تحلیل قیمت رندر. منبع: TradingView

بااین‌حال، اگر بازار کریپتو در رکود خود باقی بماند، این احتمال وجود دارد که حتی انویدیا نیز نتواند روی افزایش قیمت رندر تأثیر بگذارد. اگر قیمت رندر به زیر ناحیه حمایت بحرانی ۱۰.۰ دلار نزول نکند، می‌تواند حرکت با نوسان محدود داشته باشد.

۳- چیلیز (CHZ)؛ افزایش قیمت به دلیل فصل بین‌المللی فوتبال

سایت سوشوز دات‌کام بستری برای ایجاد توکن هواداری در باشگاه‌های ورزشی است و توکن چیلیز، توکن محبوب این بستر است. این کوین‌ها در اکثر مواقع توکن‌های هوادار هستند که به نام تیم‌های ورزشی، به‌خصوص تیم‌های ورزشی فوتبال، تشکیل می‌شوند.

ازآنجایی‌که فصل بین‌المللی فوتبال به‌زودی آغاز می‌شود، این توکن‌های هوادار می‌توانند شاهد افزایش نقدینگی شدیدی باشند. یورو ۲۴ (Euro 24) و کوپا آمریکا (Copa America) رویدادهای تأثیرگذار بر تراکنش‌های توکن‌های هوادار هستند.

اگر چنین اتفاقی بیفتد، استفاده از شبکه و ارز دیجیتال چیلیز افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه، این آلت کوین می‌تواند از ۰.۱۵۴ دلار فراتر رود و سطح مقاومت ۰.۱۶۷ دلار را بشکند. چیلیز با شکستن این سطح مقاومت می‌تواند بالاترین قیمت سال ۲۰۲۴ را تجربه کند.

تجزیه‌وتحلیل قیمت چیلیز. منبع: TradingView

البته، باتوجه‌به اینکه شرایط نامشخص بازار تأثیر زیادی روی بازار کریپتو دارد، احتمال کاهش قیمت چیلیز نیز دور از انتظار نیست. به‌این‌ترتیب، در صورت بروز چنین اتفاقی، قیمت چیلیز می‌تواند تا ۰.۳۸ دلار یا کمتر نیز کاهش پیدا کند.

۴- آلت کوین بونک (BONK)؛ ورود به فهرست ۵۰ دارایی برتر

افزایش قیمت بونک به‌اندازه تمام افزایش‌های ناگهانی بازار کریپتو شگفت‌انگیز است. این توکن بعد از پشتیبانی سرمایه‌گذاران از میم کوین‌ها و رشد پپه، توانست به فهرست ۵۰ دارایی برتر رمزارز ورود پیدا کند.

بونک اخیراً در بالای سطح قیمتی ۰.۰۰۰۰۴۱۱۴ دلار بسته شد و این بالاترین نرخ بسته‌شدن قیمت در تاریخ این آلت کوین است. هرچند، قیمت این آلت کوین با اوج قیمت ۰.۰۰۰۰۴۸۰۰ دلار هنوز فاصله دارد؛ بنابراین، بونک می‌تواند با کمک دارندگان خود به رشد انفجاری خودش ادامه دهد و یک اوج قیمت جدید را بسازد.

تجزیه‌وتحلیل قیمت BONK. منبع: TradingView

اگر چنین اتفاقی نیفتد، به‌احتمال زیاد قیمت بونک به زیر سطح ۰.۰۰۰۰۴۰۰۰ دلار یا پایین‌تر سقوط می‌کند و می‌تواند بدون ضرر زیاد به سرمایه‌گذاران، روند صعودی خود را با سرعت کمتری طی کند.

۵- ارز دیجیتال سولانا؛ موردعلاقه سازمان‌های نهادی

قیمت سولانا می‌تواند از اقدامات سازمان‌های نهادی به نفع خودش استفاده کند. سولانا در ابتدای سال شروع کندی داشت؛ اما اکنون بزرگ‌ترین دارایی از نظر جذب سرمایه است.

این آلت کوین برتر توانست از ابتدای سال تاکنون، با پیشی‌گرفتن از چین‌لینک، ۲۹میلیارد دلار سرمایه جذب کند. البته این رقم در ماه گذشته به ۱۹میلیون دلار رسید. تا وقتی که مؤسسات و سازمان‌های نهادی سولانا بیشتری جمع‌آوری کنند، قیمت سولانا نیز افزایش پیدا می‌کند و می‌تواند دوباره ناحیه حمایت ۲۰۰دلاری خود را پس بگیرد.

تجزیه‌وتحلیل قیمت سولانا. منبع: TradingView

بااین‌حال، اگر سولانا نتواند ناحیه مقاومت ۱۹۰دلاری را بشکند، به‌احتمال زیاد روی سطح قیمت ۱۶۹دلار سقوط خواهد کرد. این اتفاق فرضیه صعودی قیمت سولانا را از بین می‌برد و قیمت سولانا تا سه‌ماهه سوم پایین خواهد بود.

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *