۳ دلیل رالی صعودی احتمالی قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۳

3 دلیل رالی صعودی احتمالی قیمت کاردانو در سال 2023 | همتاپی

از اواخر اسفند 1401 تاکنون، کاردانو (ADA) با رشد چشمگیری همراه بوده است و با ثبت افزایش قیمت 48 درصدی، به قیمت فعلی در محدوده 0.444 دلار رسیده است. 
طی این حرکت صعودی، خریداران توانستند با عبور از چندین مقاومت، سطوح از دست رفته را پس گرفته و زمینه را برای یک حرکت صعودی قدرتمند‌تر فراهم کنند. ضمن این که قیمت کاردانو، با عبور از مقاومت کلیدی 0.427 دلار برای اولین بار در شش ماه اخیر، فرصت مناسبی را برای ورود معامله گران علاقمند به وجود آورده است.

الگوی صعودی و افزایش دوباره قیمت

در نمودار هفتگی قیمت کاردانو، شاهد عبور قیمت از خط گردن الگوی سر و شانه معکوس در محدوده 0.42 تا 0.427 دلار هستیم. این الگو معمولاً در قیمت‌های پایین (کف قیمت) مشاهده شده که یک سیگنال احتمالی برای بازگشت روند است.

روز گذشته، قیمت کاردانو پس از عبور از مقاومت 0.427 دلار، بار دیگر برای اطمینان از مناسب بودن سطح بدست آمده این محدوده را تست نمود. در حال حاضر، قیمت کاردانو با 2.37 درصد افزایش نسبت به روز گذشته، در محدوده 0.444 دلار قرار دارد.

در شرایط صعودی ایده‌آل، پس از تکمیل یک الگوی سر و شانه معکوس، انتظار می‌رود که افزایش قیمت از نقطه شکست شروع شده و به اندازه فاصله بین پایین‌ترین نقطه الگو (نوک سر) تا بالاترین نقطه آن (خط گردن)، ادامه پیدا کند. بنابراین، با تداوم این روند، ممکن است شاهد صعود 35 درصدی قیمت کاردانو توسط خریداران و رسیدن آن به مرز 0.6 دلار باشیم.

تئوری داو و اولین نشانه بازگشت روند صعودی

براساس تئوری داو (Dow Theory) روند افزایش یا کاهش قیمت یک دارایی، تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که سیگنال واضحی از بازگشت و معکوس شدن روند وجود نداشته باشد. در مورد تحلیل قیمت کاردانو، تشکیل الگوی سر و شانه می‌تواند همان سیگنال باشد.

مقاله پیشنهادی: کاردانو چیست

در حین شکل گیری این الگو، قیمت ada اخیراً یک کف بالاتر را در محدوده 0.3 دلار ایجاد نموده و شکست محدوده 0.427 دلار مذکور، منجر به تشکیل یک سقف بالاتر خواهد شد. همین ساختار، یعنی شکل گیری کف‌ها و سقف‌های بالاتر نیز نشانه دیگری از تداوم روند صعودی است.

میانگین متحرک روزانه، نشان دهنده تمایل صعودی معامله گران

همزمان با رالی بهبود قیمت اخیر، قیمت کاردانو موفق به بازپس گیری سطوح مهم میانگین‌های متحرک نمایی (20, 50, 100 و 200 روزه) شده است.

از بین این‌ها، میانگین‌های متحرک 100 و 200 روزه، سیگنال‌های تعیین کننده روند هستند و در حال حاضر، یک تایید دیگر برای شکل گیری روند صعودی با شتاب و قدرت بالا به شمار می‌روند. علاوه بر آن، میانگین‌های متحرک 20 و 50 روزه می‌توانند به عنوان حمایت متغیر برای تقویت رالی‌های فعلی قیمت ایفای نقش کنند و در مواقع اصلاح قیمت، به کمک خریداران خواهند آمد.

سطوح روزانه قیمت کاردانو

قیمت فعلی: 0.44 دلار

روند: صعودی

میزان نوسان: اندک

سطوح مقاومتی: 0.489 و 0.526 دلار

سطوح حمایتی: 0.42 و 0.4 دلار

برای دریافت آخرین تحلیل‌های کاردانو، به صفحه تحلیل و پیش بینی کاردانو مراجعه کنید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش کاردانو صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *