رشد ۱۰درصدی قیمت فانتوم طی ۲ روز؛ روند صعودی ادامه دارد؟

چکیده مطلب:

قیمت فانتوم در محدوده ابر ۴ ساعته ایچی‌موکو درحال تثبیت است و لبهٔ بالایی آن را آزمایش می‌کند. در این محدوده، سطح حمایت کلیدی بین ۰.۷۸ تا ۰.۸۱دلار قرار دارد. شاخص قدرت نسبی فانتوم روی ۶۰ قرار دارد، به سمت بالا حرکت می‌کند و نشان‌دهنده یک حرکت صعودی است. یک شکست بالای فضای ابری می‌تواند نشانه یک‌ روند صعودی میان‌مدت باشد. جریان خروجی خالص از معاملات فانتوم به این معناست که سرمایه‌گذاران فانتوم را برای بلندمدت نگه می‌دارند و فشار صعودی بر قیمت وارد می‌کنند.

قیمت فانتوم (FTM) در دو روز گذشته شاهد افزایش قابل‌توجه ۱۰درصدی بود و اکنون در حدود 0.۸۲ دلار معامله می‌شود. تحلیلگران دلیل این جهش را که پس از دوره‌ای طولانی از ثبات قیمت رخ می‌دهد به عوامل مختلفی ازجمله افزایش دوباره علاقه به بلاک چین فانتوم و مثبت‌شدن احساسات سرمایه‌گذاران در بازار ارزهای دیجیتال نسبت می‌‌دهند.

نمودار ۴ساعت فانتوم

به نظر می‌رسد که قیمت فانتوم در نمودار ۴ساعته ابر ایچی‌موکو درحال تثبیت  است و درحال‌حاضر لبه بالایی ابر را آزمایش می‌کند.

محدوده قیمت ۰.۷۸ تا ۰.۸۱ دلار بسیار مهم هستند؛ زیرا با ۳ شاخص کلیدی ازجمله، میانگین متحرک نمایی (EMA) ۱۰۰ روزه، متحرک نمایی ۲۰۰روزه و خط پایه ۴ساعت ابر ایچیمو همسو است.

اگر قیمت به زیر ابر ایچی‌موکو کاهش یابد، این احتمال وجود دارد که فانتوم یک ناحیه پشتیبانی در این محدوده پیدا کند. در کل، اگر چنین اتفاقی بیفتد و شکست زیر این ناحیه رخ بدهد، به احتمال زیاد شاهد تغییر تمایلات از صعودی به نزولی هستیم. ازسوی‌دیگر، اگر قیمت در فضای ابری باقی بماند و بالاتر از آن شکسته شود، باید منتظر افزایش روند صعودی و نوسانات بیشتری باشیم.

نمودار قیمت ۴ساعت فانتوم- منبع: TradingView

شاخص قدرت نسبی روی سطح ۶۰ در نوسان است و روند صعودی دارد. این شاخص در چنین سطحی نشان می‌دهد که حرکت صعودی فانتوم در حال افزایش است و سناریوی قبلی را تایید می‌کند.

نمودار یک‌روزه فانتوم

حال اگر به نمودار روزانه فانتوم نگاه کنیم، یک سیگنال صعودی دیگر را نیز می‌بینیم. با توجه به نمودار روزانه فانتوم، قیمت اخیرا بالاتر از خط پایه ابر ایچی‌موکو حرکت کرده است که نشان‌دهنده یک روند صعودی احتمالی میان‌مدت است. درحال‌حاضر، قیمت فانتوم در فضای ابری ثابت است و ناحیه پشتیبانی بیشتری را شکل می‌دهد.

اگر قیمت فانتوم از مرز بالایی ابر در سطح ۰.۸۸دلار شکسته شود، می‌تواند به قیمت ۰.۹۷دلار برسد. بااین‌حال، سناریوی دیگری نیز وجود دارد. فانتوم ممکن است روند معکوس بگیرد و قیمت آن برعکس شود، به طوری که مرز پایین ابر را آزمایش کند.

این ناحیه پشتیبانی مانند یک مانع عمل می‌کند و شکست زیر این منطقه، قیمت را تا مرز ۰.۷۳دلار در میانگین متحرک نمایی ۱۰۰روزه کاهش می‌دهد. کاهش قیمت بیشتر فانتوم زیر سطح میانگین متحرک نمایی ۱۰۰روزه می‌تواند منجر به سقوط شدید قیمت به سطح حمایت قوی‌تر ۰.۶۴۷دلار شود.

تحلیل قیمت یک‌روزه فانتوم- منبع: TradingView

تحلیل جریان‌های خروجی و ورودی فانتوم به صرافی‌ها

زمانی که ارزش خالص جریان‌های ورودی و خروجی فانتوم به صرافی‌های ارز دیجیتال را با دقت بیشتری بررسی می‌کنیم، الگوهای قابل‌توجهی از جریان خروجی خالص را می‌بینیم. این جریان‌های خروجی خالص نشان می‌دهند که سرمایه‌گذاران به دنبال خرید فانتوم هستند.

در نتیجه، سرمایه‌گذاران دارایی‌های خود را از مبادلات خارج می‌کنند و آن را به کیف پول‌های خصوصی یا روش‌های ذخیره‌سازی جایگزین خود انتقال می‌دهند.

جریان‌های خروجی و ورودی به صرافی‌های فانتوم منبع: IntoTheBlockn

هنگامی که دارندگان فانتوم دارایی‌های خود را از مبادلات خارج می‌کنند و جریان خروجی خالص را تا حد زیادی بالا می‌برند، استخر معامله فانتوم کاهش پیدا می‌کند و درنتیجه فشار صعودی بر قیمت وارد می‌شود. اگر جریان‌های خالص خروجی ادامه پیدا کند، به این معنی است که سرمایه‌گذاران نسبت به پتانسیل فانتوم اعتقاد شدیدی دارند.

سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند که توکن‌های خود را برای بلندمدت نگه دارند و آن را در معاملات کوتاه‌مدت وارد نکنند. این چرخه انباشت‌وبرداشت با روند صعودی ارزش فانتوم مطابقت دارد.

توصیه معاملاتی برای فانتوم

این احتمال وجود دارد که قیمت فانتوم به ابر ۴ساعت ایچی‌موکو بازگردد. در چنین شرایطی معامله‌گران و سرمایه‌گذاران باید این سیگنال را یک هشدار ببینند. ابر ایچی‌موکو به عنوان یک‌ناحیه حمایت‌ومقاومت عمل می‌کند و نشان‌دهنده تغییرات در احساسات بازار است.

ورود مجدد قیمت فانتوم به فضای ابری ایچی‌موکو پس از یک دوره صعودی، نشان می‌دهد که احساسات بازار به سمت احساسات خنثی یا نزولی تغییر پیدا می‌کند.

اگر می‌خواهید تحلیل بهتری داشته باشید، حتما ابر ایچی‌موکو و قیمت فانتوم را زیر نظر بگیرید، به خصوص اگر قیمت در تلاش برای شکست بالای این ابر باشد. اگر چنین شکستی رخ بدهد، به احتمال زیاد حرکت صعودی فانتوم تضعیف می‌شود و احتمال معکوس‌شدن روند قیمت وجود دارد.

از طرفی، محدوده ۰.۷۸ تا ۰.۸۱دلار هم‌راستا با سطوح اصلاحی فیبوناچی است و این سطوح نیاز به دقت و احتیاط بیشتری دارد. معامله‌گران باید دقت کنند که قیمت در اطراف این سطوح و مرزهای ابری ایچی‌موکو چگونه رفتار می‌کند، زیرا شکست روند صعودی به معنی شروع روند نزولی است و احتمال معکوس‌شدن روند را بیشتر می‌کند.

منبع: بی‌این‌کریپتو
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *