با ۱۰ هولدر بزرگ بیت کوین در سپتامبر ۲۰۲۳ آشنا شوید

در طول حضور ۱۵ ساله بیت کوین (btc) در دنیای ارزهای دیجیتال، هولد کردن یا هادل کردن (hodling) به یک فرهنگ فراگیر در میان بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها تبدیل شده است.

در تاریخ نوزدهم سپتامبر (۲۸ شهریور)، سایت فین بولد (finbold) برای ارائه یک تحلیل به‌روز از وضعیت فعلی هولدرهای شناخته‌شده بیت کوین در جهان، اقدام به جمع‌آوری اطلاعات از منابع مختلف کرد.

لازم به ذکر است که اغلب اطلاعات به کار رفته در این تحلیل، برگرفته از داده‌های شرکت آرکام اینتلیجنس (arkham intelligence) و وب‌سایت بای بیت کوین ورلدواید (buy bitcoin worldwide) هستند.

طبق اطلاعات جمع‌آوری‌شده، ۱۰ هولدر بزرگ بیت کوین در جهان و موجودی آن‌ها به شرح زیر است:

  1. ساتوشی ناکاموتو: ۷۵۰،۰۰۰ تا ۱،۱۰۰،۰۰۰ بیت کوین (تخمینی)
  2. صرافی بایننس: ۶۴۳،۵۴۶ بیت کوین
  3. صندوق گری اسکیل: ۶۲۷،۷۷۹ بیت کوین
  4. دولت ایالات متحده آمریکا: ۲۰۷،۱۸۹ بیت کوین
  5. صرافی مت گاکس: ۲۰۰،۰۰۰ بیت کوین
  6. صرافی بیت فینکس: ۱۹۶،۲۵۲ بیت کوین
  7. دولت چین: ۱۹۴،۰۰۰ بیت کوین
  8. شرکت مایکرو استراتژی: ۱۵۲،۸۰۰ بیت کوین
  9. شرکت بلاک وان: ۱۴۰،۰۰۰ بیت کوین
  10. صرافی رابین هود: ۱۱۸،۳۰۰ بیت کوین

در مجموع، این ۱۰ هولدر بزرگ تعداد ۳،۴۷۹،۸۶۶ بیت کوین را در اختیار دارند. با توجه به حداکثر ۲۱ میلیون بیت کوین قابل عرضه، ۱۵.۶ درصد از عرضه کل این رمز‌ارز در اختیار این هولدرها قرار دارد.

لازم به ذکر است که در زمان نگارش این مطلب ۱۹.۴۹ میلیون بیت کوین در گردش است که با توجه به این رقم، ده هولدر بزرگ آن ۱۷.۸ درصد از کل گردش فعلی را هولد کرده‌اند.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

آمار عرضه در گردش بیت کوین در تاریخ نوزدهم سپتامبر ۲۰۲۳ | همتاپی

آمار عرضه در گردش بیت کوین در تاریخ نوزدهم سپتامبر ۲۰۲۳، منبع: کوین مارکت کپ

مروری بر آمار دارایی‌های ۵ هولدر مطرح بیت کوین

با این‌که تعداد بیت کوین‌های ساتوشی ناکاموتو (satoshi nakamoto) به طور دقیق مشخص نیست، اما تخمین‌های ارائه‌شده در بالا مورد تائید پژوهشگران برجسته قرار دارد. طبق داده‌های استخراج بیت کوین در روزهای ابتدایی، خالق بیت کوین توانست حدود ۲۲،۰۰۰ بلاک را استخراج کند.

اگرچه صرافی بایننس در جایگاه دومین هولدر بزرگ بیت کوین قرار دارد، اما دارایی‌های آن اغلب تحت مالکیت شخص ثالث هستند و این کوین‌ها برای معامله در صرافی متمرکز به امانت گرفته است.

[مطالب مرتبط: بزرگترین هولدرهای بیت کوین]

طبق داده‌های آنچین منتشر شده توسط شرکت آرکام، دارایی‌های صندوق سرمایه‌گذاری گری اسکیل نیز اغلب متشکل از ذخایر صندوق تراست بیت کوین (gbtc) است.

طبق اطلاعات سایت فوربز (forbes)، بیت کوین‌های ایالات متحده اغلب از دارایی‌های توقیف‌شده از کسب‌وکارهای خاطی یا فعالیت‌های مجرمانه‌ای همچون هک، طرح‌های کلاهبرداری و پولشویی تشکیل شده است.

صرافی مت گاکس را می‌توان یکی از پرحاشیه‌ترین هولدرهای بیت کوین دانست. همان‌گونه که احتمالاً اطلاع دارید در یک پرونده قضایی، دادگاه توکیو دستور توقیف دارایی‌های باقیمانده این صرافی را صادر کرد. این دارایی‌ها قرار است صرف پرداخت بدهی طلبکاران این صرافی شوند.

در مورد آزادسازی دارایی‌های این صرافی حدس‌وگمان‌های زیادی وجود دارد و چندین بار تاریخ آن تغییر کرده است. احتمال می‌رود با این آزادسازی، فشار فروش زیادی بر بازار ارزهای دیجیتال تحمیل شود.

در صفحه پیش بینی بیت کوین می‌توانید آخرین تحلیل‌های قیمت بیت کوین را مشاهده کنید.

منبع: finbold
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *