۶۰٪ هاوینگ بیت کوین تکمیل شده و احتمالاً سال ۲۰۲۳ اجرا خواهد شد

60 درصد هاوینگ بیت کوین

براساس شمارش معکوس مبتنی بر میانگین زمان ساخت ده دقیقه‌ای هر بلاک، روند مربوط به هاو‌ینگ پاداش بعدی بلاک بیت کوین تا 60٪ کامل شده است. اکثر ساعت‌های معکوس‌شمار هالوینگ از میانگین ده دقیقه‌ای استفاده می‌کنند اما براساس شمارش معکوس مبتنی بر فواصل بلاک دقیق‌تر (حدود 7:41 دقیقه)، شاید هاوینگ در سال 2023 رخ بدهد.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

فواصل بلاک سریع‎تر، هاوینگ بیت کوین را تا 2023 کامل خواهد کرد

همین اواخر، در ارتفاع بلاک 757,214 که در 5 اکتبر استخراج شد، هش ریت کل بیت کوین به اوج تاریخی (ATH) خودش برابر 321.15 اگزاهش در هر ثانیه (EH/s) رسید. اخیراً هم فواصل بلاک‌ها نسبت به معمول سریع‌تر شده و کمتر از میانگین ده دقیقه‌ای بوده است. 

فواصل بلاک صرافی همتاپی

 سرعتی که با آن بتوان 2,016 بلاک را در کنار تنظیمات سختی شبکه به دست آورد،  سختی را مشخص می‌کند و فواصل بلاک فعلی حاکی از یک افزایش شدید در سختی شبکه بیت کوین است. اکنون، قبل از افزایش سختی بعدی، هش ریت همچنان قوی باقی مانده و زمان ساخت هر بلاک در زمان نگارش این مطلب هم حدود 7:41 دقیقه است.

 

60 درصدی هالوینگ | صرافی همتاپی

از هفتم اکتبر 2022، شبکه بیت کوین حدود 60٪ به هاوینگ پاداش بعدی نزدیک‌تر شده است.

هدف‌گذاری مجدد بعدی سختی استخراج قرار است در یا حوالی روز 10 اکتبر 2022 اجرا شود. اگر بعد از هدف‌گذاری مجدد هم بازه ساخت بلاک سریع‌تر از معمول بماند، هاوینگ پاداش بیت کوین به سال 2023 می‌رسد. آمار پایگاه bitcoinsensus.com حاکی از فواصل هر 7:41 دقیقه یک بلاک است که یعنی هاوینگ بیت کوین احتمالاً حوالی 19 دسامبر 2023 اجرا خواهد شد.

مطالب بیشتر: چرخه احساسات در بازارهای مالی

براساس اطلاعات همین پایگاه، با قانون میانگین 10 دقیقه‌ای، هاوینگ در یکم مه 2024 اجرا می‌شود.  

هالویینگ بیت کوین | همتاپیمنبع bitcoinsensus.com؛ اسکرین شات به تاریخ یکشنبه، نهم اکتبر 2020

 در هر صورت، روند هاوینگ بعدی بیت کوین فعلاً بیش از 60٪ کامل شده و وقتی اجرا شود، پاداش ماینرهای بیت کوین از 6.25 واحد بیت کوین به 3.125 واحد کاهش می‌یابد. علیرغم سرعت بالای فعلی، ماینرها می‌توانند بعد از افزایش سختی استخراج در 10 اکتبر و در صورت پایین ماندن قیمت بیت کوین، سرعت خود را کاهش دهند.

با این کار، تاریخ هاوینگ دوباره به حوالی سال 2024 برمی‌گردد و نباید فراموش کرد اکنون بیش از یک سال است که قیمت بیت کوین از هزینه استخراج آن کمتر است. چیزهای زیادی می‌تواند در شبکه بیت کوین تغییر کند. براساس یک پست بلاگ جدید در Blocksbridge Consulting، تغییر سختی استخراج و قیمت پایین می‌تواند باعث از دست دادن سودهای ماینرهای بیت کوین شود.

در بخشی از این بلاگ آمده:

در حال حاضر، درآمد روزانه استخراج بیت کوین به ازای PH/s حدود 80 دلار است. با افزایش دشواری شبکه به 13٪ و ماندن قیمت بیت کوین در محدوده 19,500 دلاری، درآمد روزانه به 70 دلار به ازای PH/s (پتاهش بر ثانیه) کاهش می‌یابد. در این صورت، کمپانی‌های استخراج با کف تاریخی درآمد روزانه استخراج خواهند کرد؛ یعنی حتی کمتر از چیزی که در تابستان بعد از هاوینگ ماه می 2022 شاهدش بودیم.

بخش دیگری از بلاگ می‌گوید:

جز در صورتی که قیمت بیت کوین مانع 20,000 دلاری را بشکند، کسانی که دستگاه‌های نسل قدیم را به‌کار می‌برند یا فرایندهای استخراج را افزایش داده‌اند، با شرایط سخت‌تری مواجه خواهند شد

هاوینگ دوستان بیت کوین | صرافی همتاپی

هشت بلاک چین مختلف در آستانه کاهش پاداش یا هاوینگ هستند. این شبکه‌ها عبارتند از: DASH، BCH، ‌LTC، BSV، ETC، BTC، ZEN و ZEC.

براساس اطلاعات هاوینگ پایگاه  Viawallet  که خدمتی از استخر Viabtc است، هشت بلاک چین منتظر اجرای هاوینگ پاداش‌های استخراج هستند. شبکه دش (Dash) منتظر اجرای هاوینگ در تاریخ 20 ژوئن 2023 است که پاداش استخراج را از 2.76 به 2.56 واحد دش کاهش می‌دهد. سایر رویدادهای هاوینگ هم در بلاک چین‌های بیت کوین کش (BCH)، بیت کوین اس وی (BSV)، لایت کوین (‌LTC)، زی کش (ZEC) و هورایزن (ZEN) رخ خواهد داد.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

(1 - کاربر 5,00 از 5) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *