۳۶۵ روز تا هاوینگ بیت کوین باقی‌مانده است

365 روز تا هاوینگ بیت کوین باقی‌مانده است | همتاپی

هاوینگ بیت کوین (Bitcoin halving)، رویداد مهمی است که هر چهار سال یکبار رخ می‌دهد. ارتفاع بلاک فعلی، کمتر از 365 روز با هاوینگ بعدی در تاریخ 28 آوریل 2024 فاصله دارد.

هاوینگ بیتکوین، یک رویداد مهم در شبکه بیتکوین است که هر چهار سال اجرا می‌شود. طی این رویداد، پاداش بلاک ماینرها نصف می‌شود. ارتفاع فعلی بلاک بیتکوین کمتر از 365 روز با رویداد هاوینگ بعدی که برای تاریخ 28 آوریل 2024 برنامه‌ریزی شده است، فاصله دارد. بعد از اجرای تمام 32 رویداد هاوینگ، دیگر هیچ بیتکوین جدیدی استخراج نخواهد شد چون تعداد بیت کوین‌های موجود به حداکثر عرضه خواهد رسید. پس از اتمام فرآیند استخراج بیتکوین، ماینرها تنها کارمزد تراکنش‌ها را به عنوان پاداش دریافت خواهند کرد. 

برای خرید و فروش بیت کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

 رویداد هاوینگ‌ در بلاکچین ارزهای دیجیتال مبتنی بر اثبات کار بسیار مهم هستند زیرا با پیروی از یک نرخ نزولی قابل پیش‌بینی، عرضه مداوم و پیوسته رمز ارزها را تضمین می‌کنند. این نوع نرخ تورم کنترل شده، یکی از تفاوت‌های اصلی بین ارزهای دیجیتال و ارزهای فیات سنتی است که عرضه نامحدود دارند. هاوینگ بیتکوین یک عملکرد حیاتی در پروتکل بیتکوین است و کدهای مربوط به آن در گیت هاب بیتکوین کور (Bitcoin Core) موجود است.

تا جولای 2019، فقط دو رویداد هاوینگ اجرا شده بود. این دو رویداد در 28 نوامبر 2012 و 9 جولای 2016 رخ داده‌اند. در زمان هاوینگ اول، قیمت بیتکوین 12.31 دلار و در زمان هاوینگ دوم، قیمت بیتکوین 650.63 دلار بود. به وضوح مشخص است که رویداد هاوینگ تاثیر زیادی بر روی قیمت بیتکوین دارد. 

مطالب مرتبط: تاثیر هاوینگ بیت کوین بر قیمت بیت کوین چیست؟

اگر می‌خواهید زمان دقیق هاوینگ بیت کوین را بدانید، تایمر شمارش معکوس صرافی ارز دیجیتال همتاپی در مقاله هاوینگ بیت کوین راهنمای خوبی است. این تایمر با استفاده از داده‌های آنی بلاک چین، تخمین بسیار دقیقی از میان زمان بلاک یا بلاک تایم فعلی در شبکه بلاک چین ارائه می‌کند.

(2 - کاربر 4,50 از 5) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *