تحلیل لایت ­کوین + پیش ­بینی قیمت لایت ­کوین در آینده

پیش ­بینی قیمت لایت ­کوین، قیمت لایت ­کوین تا چه میزان افزایش خواهد یافت؟ | همتاپی

چه عواملی در نوسانات قیمت لایت کوین تاثیر دارد؟ کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال درباره تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین چه عقیده‌ای دارند؟

در جدول زیر می‌توانید آخرین اخبار تحلیل و پیش بینی کوتاه‌مدت قیمت لایت کوین را مطالعه نمایید. 

پیگیری اخبار و تحلیل قیمت لایت کوین می‌تواند به شما در خرید و فروش و سرمایه گذاری در لایت کوین کمک زیادی کند.

لایت­ کوین (LTC) رمزارزی مانند بیت ­کوین است که پیش ­بینی می‌­شود در طولانی مدت رشد چشمگیری داشته باشد. در این مقاله پیش‌ بینی قیمت لایت­کوین از جنبه‌های مختلف صورت گرفته است. آیا قیمت لایت­ کوین نیز مانند بیت­ کوین افزایش خواهد یافت و در سال 2021 به قیمت 1000 دلار یا بیشتر خواهد رسید؟ قیمت لایت کوین در سال 2025 و سال‌های پس از آن به چه قیمتی خواهد رسید؟

فهرست مطالب:(با کلیک بر روی هر عنوان به توضیحات بیشتر هدایت شوید.)

بیت ­کوین (bitcoin) اولین رمزارز بود و باعث شد جرقه‌ای برای ایجاد آلت­کوین‌­های این صنعت زده شود، به این امید که با پیشرفت آلتکوین‌ها، مسیر دستیابی بیت ­کوین به اهدافش هموارتر شود. از جمله متداول­‌ترین پیشرفت­‌هایی که آلت­ کوین‌­ها می‌­توانند برای بهتر شدن بیت ­کوین ایجاد کنند، بهبود سرعت تراکنش­‌هاست. لایت‌ ­کوین اولین دارایی رمز ارزی است که در این کار موفق بوده و جایگاه خود را در بازار رمزارزها و به عنوان یک دارایی مالی با پتانسیل رشد در طولانی مدت، تثبیت کرده است.

 

این مقاله در مورد پیش­ بینی قیمت لایت ­کوین، به سرمایه­ گذاران کمک خواهد کرد که آیا لایت­ کوین گزینه‌ی مناسبی برای سرمایه گذاری می‌باشد یا خیر. همچنین سرمایه گذاران درمی‌یابند که لایت­ کوین نیز در بلند مدت مانند بیت ­کوین افزایش قیمت خواهد داشت یا خیر. در نهایت در این مقاله، وضعیت لایت­ کوین از همه جوانب بررسی می‌شود که ارزش لایت کوین در 10 سال آینده به چه میزان خواهد بود و سرمایه گذاران می‌توانند آگاهانه در مورد خرید و فروش این ارز دیجیتال تصمیم‌گیری کنند.

لایت ­کوین چیست؟

لایت­ کوین رمزارزی است که توسط یکی از کارمندان سابق گوگل و مهندس صرافی‌ ارزهای دیجیتال، به نام چارلی لی (Charlie Lee) ملقب به ساتوشی لایت (Satoshi Lite) طراحی شده است. لی شخصیت بحث‌برانگیزی در فضای رمزارزها دارد و به دلیل فروش دارایی­‌های لایت­ کوین خود در اوج قیمت آخرین حباب رمزارزها مشهور شد. اگرچه، لی به این نکته اشاره کرده بود که این اقدام برای کاهش تعارض احتمالی منافع انجام شده بود.

با این حال، لی هنوز هم به شدت درگیر این پروژه بوده و مدیرعامل بنیاد لایت­ کوین است. این تیم متعهد به گسترش پذیرش لایت­ کوین، افزایش ارزش پیشنهادی آن در بازار و ایجاد رشد لایت­ کوین در بلند مدت است.

کد لایت­کوین کاری از جامعه‌ی Bitcoin Core Client بوده و از لحاظ فنی شبیه بیت­کوین است. تفاوت اصلی آن در کاهش زمان تولید بلوک است که تنها 2:30 دقیقه زمان می‌­برد، درحالی که این زمان برای بیت ­کوین، ده دقیقه است. این جریان، روند انجام تراکنش را تسریع می‌­کند و طراحی سبک (lite) آن، همان قسمتی است که نام «لایت ­کوین» از آن گرفته شده است.

لایت­ کوین از لحاظ ارزش بازار، در میان ده رمزارز برتر قرار دارد که به ارزش آن در بلند مدت می‌­افزاید و همین امر یکی از دلایل پیش ­بینی قیمت بالای لایت­ کوین در آینده است. دارایی‌­هایی که جزو 10 ارز برتر قرار می‌گیرند، اغلب امیدوارکننده‌­ترین پروژه‌­ها از لحاظ میزان رشد و ارزش پروژه هستند که آنها را سرمایه ­گذاری معقولی در این بازار پرریسک بدل می­‌کند.

لایت ­کوین از این جهت که به بیت ­کوین گره خورده، ارزشی مازادی نیز بدست آورده است. معمولاً در پی اینکه از بیت­ کوین به عنوان طلای دیجیتال نام می‌­برند، از لایت­ کوین نیز به عنوان نقره دیجیتال نام برده می­‌شود. به دلیل آنکه هر دو دارایی عرضه‌ی محدودی دارند، این دارایی‌ها مشابه فلزات گرانبها کمیاب می‌باشند.

طبق اخبار لایت کوین، مرتباً از لایت­ کوین به عنوان بستری برای آزمایش اپلیکیشن‌­های لایه-دوم (second-layer) استفاده می‌­شود که در­ نهایت مانند سگویت (Segregated Witness) و شبکه‌ی لایتنینگ (Lightning)، بر روی بیت­کوین اعمال می‌­شوند.

قیمت لایت ­کوین در سال 2021 و تاریخچه‌ی قیمت این ارز دیجیتال

بهترین سال برای لایت ­کوین، سال 2019 و هنگام نصف شدن پاداش (Halving) آن بود. در آن سال این رمزارز که در برابر بیت­کوین، به عنوان نقره دیجیتال محسوب می‌­شود، قبل از اینکه مجدداً سقوط کند و وارد بازار خرسی شود، 600 درصد رشد داشت.

سال 2020، سال بی‌رحمی برای لایت ­کوین بود، زیرا این ارز دیجیتال نوسانات بسیار کمی داشت. همین امر باعث شد سرمایه ­گذارانی که به لایت کوین علاقه­‌مند بودند، در مورد این ارز دیجیتال سوالاتی را مطرح کنند: آیا ارزش لایت ­کوین افزایش خواهد یافت؟ قیمت لایت کوین تا چه میزان بالا می‌­رود؟ آیا لایت­کوین به قیمت 1,000 دلار خواهد رسید؟

لایت کوین بعد از ثبت بالاترین اوج قیمت خود، امسال (2021) توانست، مجددا سقف بالایی را ثبت کند. لایت ­کوین اولین رکورد اوج قیمت (ATH) خود را در سال 2017 به ثبت رساند. در صورتی که لایت کوین بتواند سقف بالاتری را نسبت به سقف قبلی به ثبت رساند روند صعودی شکل گرفته است. با آنکه لایت کوین در ابتدای سال 2021 سقف‌های بالایی را ثبت می‌کرد و در روند صعودی قرار گرفته بود، اما اکنون روند بازگشت قیمتی خود را آغاز کرده است، و به نظر می‌­رسد که سطح مقاومت قبلی آن به سطح حمایت تبدیل شده و در حال تست کردن این سطح جدید است. اگر این سطح حمایت حفظ شود، ایجاد یک بازار گاوی برای این رمزارز تأیید می‌شود و این رمز ارز می­‌تواند حرکتی شبیه به آنچه که برای بیت ­کوین در ماه‌­های اخیر رخ داد، را تجربه کند.

لایت ­کوین همچنان پایین‌­تر از اوج قیمتی سابق خود قرار دارد.

کارشناسان رشد پیش ­بینی شده‌ی لایت کوین را مجددا ارزیابی می­‌کنند

با درنظر گرفتن همه پشتیبانی‌­های متخصصان لایت کوین و سرمایه ­گذاران مشهور این دارایی رمزارزی، آینده‌ی لایت کوین بسیار روشن است.

نظر کارشناسان در مورد لایت کوین

1. دن گامباردلو (Dan Gambardello) 

بنیان‌گذار Crypto Capital Venture، دن گامباردلو، بازار گاوی استثنایی را برای رمزارزها و بخصوص برای بیت­ کوین و لایت ­کوین متصور است. گامباردلو شرکت Capital Venture را با تمرکز بر روی رمزارزها راه­‌اندازی کرده و به دنبال تأمین بودجه پروژه­‌هایی در سراسر صنعت رمزارزهاست. نه تنها تأیید و حمایت او از این کوین، قابل توجه است، بلکه او رفتار فعلی قیمت لایت­ کوین را با رفتار قیمتی سال 2016 مقایسه کرده است. در آن زمان لایت ­کوین پس از مدتی جایگاه خود را از قیمتی حدود 4 دلار، روی 300 دلار تثبیت کرد. این بار هم، گامباردلو معتقد است که لایت­ کوین در بلندمدت تا بیش از 1000 دلار خواهد رسید.

2. شرکت تحقیقاتی رمزارزها 

یک شرکت تحقیقاتی در مورد رمزارزها به نام Crypto Research Report Group، می‌­گوید قیمت لایت ­کوین در سال 2025 به 1200 دلار و در سال 2030 به 2250 دلار خواهد رسید.

پیش ­بینی‌­های گذشته قیمت لایت ­کوین که به واقعیت پیوستند

 • پیش بینی شرکت Profit Confidential از قیمت لایت کوین

شرکت تحلیل اقتصادی Profit Confidential در اواسط سال 2017 پیش از آنکه نمودار لایت­ کوین به شکل سهمی درآید، پیش­ بینی کرده بود که پیش از پایان سال این دارایی با قیمت 200 دلار خرید و فروش می‌­شود. در آن زمان، یک لایت کوین تنها در قیمت 60 دلار معامله می‌­شد. در آن سال، لایت کوین توانست به اوج قیمت خود یعنی 300 دلار برسد.

 • پیش بینی چارلی لی در مورد قیمت لایت کوین

چارلی لی (Charlie Lee)، خالق لایت کوین، یکی از جسورانه‌ترین ادعاها را در مورد قیمت LTC داشته است. او ادعا کرده بود که قیمت کوین وی با کاهش روبرو خواهد شد و از بالاترین قیمت دوران خود یعنی بیش از 300 دلار به کمتر از 20 دلار خواهد رسید. و درست گفت! سرانجام در دسامبر 2018، لایت ­کوین تا قیمت 20 دلار به ازای هر واحد ریزش کرد. جامعه به شدت از او عصبانی بود، اما در نهایت پیش ­بینی او درست از آب درآمد. او در هشدار معروفی خود ­گفت:

خرید لایت کوین بسیار ریسکی است. انتظار دارم که یک بازار خرسی چند ساله مانند همین بازاری که ارزش لایت­ کوین 90% کاهش داشته (از 48 دلار به 4 دلار رسید)، داشته باشیم. بنابراین اگر نمی‌­توانید افت قیمت لایت به 20 دلار را تحمل کنید، این رمز ارز را نخرید! 

داده­‌های قیمتی در طول تاریخ لایت­کوین

میزان عرضه لایت ­کوین 84,000,000 واحد خواهد بود و به تعداد 66,750,414 لایتکوین در چرخه بازار قرار دارد. در سال 2017، پیش از سقوط قیمت به محدوده‌ی 20 دلار، لایت کوین توانست در صرافی کوین بیس (Coinbase) به اوج قیمت 417 دلار برسد. 

پیش از رویداد هاوینگ (Halving) لایت کوین در سال 2019، این ارز دیجیتال در قیمت 140 دلار معامله می‌شد. در آن زمان که قیمت لایت‌ کوین تقریبا برابر با نصف اوج قیمتش بود، با سود 600 درصدی نسبت به کف قیمت قبلی خود خرید و فروش می‌شد.

یک بازگشت قیمت دیگر باعث شد که قیمت لایت­کوین در اواخر سال 2019 به 35 دلار برسد، اما پس از ثبت کف قیمت بالاتر نسبت به افت قبلی، انتظار می‌­رفت قیمت آینده لایت­کوین از این نقطه به بعد افزایشی باشد.

در سال 2020، لایت­کوین با یک روند صعودی وارد سال 2021 شد و در تلاش بود تا سقف قیمت جدیدی را به ثبت رساند. اما نتایج کم و بیشی را بدست آورد. طبق داده‌های کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، لایت کوین در ماه مه 2021، سقف جدیدی را ثبت کرد، اما نمودار صرافی کوین بیس نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال در ثبت آن سقف موفق نبوده است و در نتیجه اختلاف‌نظرهای زیادی در مورد تشکیل الگوی دو قله ( double-top) نیز به وجود آمد.

لایت کوین در ادامه راه که قیمت این دارایی را تا حدود 50 دلار کاهش داد، بیش از 140 درصد افزایش پیدا کرد.

علیرغم اصلاحات قیمت، لایت­ کوین دارای یک خط سیر و چشم­‌انداز بلند مدت قوی است که این نشان از پتانسیل بسیار بالای لایت­کوین دارد.

در حال حاضر، یعنی در سال 2021، لایت­کوین با قیمتی حدود 125 دلار خرید و فروش می‌­شود.

آیا قیمت لایت کوین به زودی به 500 دلار خواهد رسید؟

بسیاری از ارزهای دیجیتال در سال 2022 افزایش قیمت داشتند و برخی از آن‌ها از بالاترین میزان قیمتی (ATH) خود در روند صعودی سال 2017 نیز فراتر رفته‌اند. تاثیرگذارترین آن‌ها بیتکوین است، که اگر روند صعودی خود را حفظ کند به زودی به قیمت 70,000 دلار خواهد رسید.

در همین حال، لایت کوین، که از آن با عنوان «نقره بیت کوین» یاد می‌شود، با امید به تکرار عملکرد چشمگیر بیتکوین، افزایش سرعت خود را شروع کرده است. بالاترین میزان قیمت لایت کوین 412.96 دلار است که در تاریخ  10 ماه می سال 2021 ثبت شد و در حال حاضر، لایت کوین از نظر ارزش بازار، جایگاه شانزدهم را دارد.

چارلی لی (Charlie Lee)، خالق این ارز دیجیتال، به عنوان بخشی از چشم‌انداز لایت کوین، گفته بود که قصد دارند لایت کوین از طریق درگاه پرداخت پی‌ پال (PayPal) نیز در دسترس قرار گیرد. علاوه بر این، به دنبال این هستند که جریان نقدینگی بالایی داشته باشند و در همه صرافی‌های ارز دیجیتال در دسترس باشند. همچنین به عنوان هدف دیگر، قصد دارند که نقدینگی خود را در صندوق تراست لایت کوین گری‌اسکیل (Grayscale LTCN Trust) به 104 میلیون دلار برسانند. اما قیمت لایت کوین در طی یک سال گذشته بیش از 27 درصد کاهش داشته است.

اگر لایت کوین به همه این اهداف دست یابد، مطمئناً حتی از بالاترین میزان قیمتی خود نیز فراتر خواهد رفت. اما آیا لایت کوین با وضعیت و عملکرد فعلی خود، به یکی از بهترین ارزهای دیجیتال در سال 2022 تبدیل خواهد شد؟

وضعیت فعلی بازار لایتکوین

در زمان نگارش این مقاله قیمت لایت کوین، 131.82 دلار و حجم معاملات 24 ساعته آن 1.379،044،177 دلار می‌باشد. و طی 24 ساعت گذشته کاهشی 5.06 درصدی داشته است.

علاوه بر این، تعداد 69,612,956.99 لایت کوین در چرخه بازار قرار دارد. برترین صرافی‌های رمزارزی برای لایت کوین عبارتند از: بایننس (Binance)، هیوبی گلوبال (Huobi Global)، اوکی اکس (OKEx)، اف تی ایکس (FTX)، کوکوین (Kucoin)، کراکن (Kraken)، جمینای(Gemini)، بیت فینکس(Bitfinex) و بیت استمپ (Bitstamp).

حال، به بخش تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین برای سال 2022 خواهیم پرداخت.

تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین

در حال حاضر، لایت کوین جایگاه بیستم را در جدول رتبه‌بندی سایت کوین‌گکو (CoinGecko) به خود اختصاص داده است. اما آیا آخرین ارتقاها، پیشرفت‌ها و تغییرات در بلاکچین لایت کوین به افزایش قیمت این ارز دیجیتال کمکی خواهد کرد؟ بیایید از نمودارهای زیر برای پیش بینی قیمت لایت کوین کمک بگیریم.

نمودار 1 روزه لایت کوین به تتر، به همراه اندیکاتور کانال کلتنر(Keltner) | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار 1 روزه لایت کوین به تتر، به همراه اندیکاتور کانال کلتنر(Keltner). منبع: سایت تریدینگ ویو

از اندیکاتور کانال کلتنر (Keltner) روی نمودار لایت کوین به تتر، می‌توان این‌طور استنباط کرد که قیمت لایت کوین کاهش شدیدی نخواهد داشت، چرا که آخرین کندل تشکیل شده، قبلاً از محدوده منحنی بالایی کانال خارج شده بود.

نمودار 1 روزه لایت کوین به تتر، به همراه شاخص قدرت نسبی(RSI) | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار 1 روزه لایت کوین به تتر، به همراه شاخص قدرت نسبی(RSI). منبع: سایت تریدینگ ویو

شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار یک روزه لایت کوین به تتر، روی 54.38 قرار دارد و به خاطر قرار گرفتن در محدوده بین 50 تا 70، نشان‌دهنده روندی قوی است و احتمالاً افزایش قیمت چند روز پیش، بازیابی شود.

نمودار 1 روزه لایت کوین به تتر، به همراه میانگین متحرک 200 و میانگین متحرک 100 | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار 1 روزه لایت کوین به تتر، به همراه میانگین متحرک 200 و میانگین متحرک 100. منبع: سایت تریدینگ ویو

این که خط میانگین متحرک 200 (MA-200) روزه بالاتر از خط میانگین متحرک 100 (MA-100) روزه قرار دارد، نشان از صعودی بودن قیمت لایت کوین در بلند مدت دارد.

پیش بینی قیمت لایت کوین

نمودار زیر نشان می‌دهد که قیمت لایت کوین در چند روز گذشته، عملکرد بسیار خوبی داشته است. مضاف بر این که، قیمت لایت کوین در 14 روز گذشته بیش از 22.7٪ افزایش یافته است. اگر این روند ادامه یابد، ممکن است قیمت لایت کوین، از سطح مقاومت 411.5 دلاری خود بگذرد و بالاتر نیز برود.

نمودار 1 روزه لایت کوین به تتر، به همراه سطوح مقاومت و پشتیبانی | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار 1 روزه لایت کوین به تتر، به همراه سطوح مقاومت و پشتیبانی. منبع: سایت تریدینگ ویو

برعکس، اگر سرمایه‌ گذاران به این ارز دیجیتال پشت کنند، احتمالاٌ فروشندگان کنترل بازار لایت کوین را به دست گرفته و از موقعیت روند صعودی خود خارج کنند. به عبارت ساده‌تر، احتمال دارد در سیگنالی نزولی، قیمت لایتکوین تا قیمت 39.2 دلار سقوط کند.

در عین حال، پیش بینی بلندمدت برای قیمت لایتکوین در سال 2022، صعودی است و احتمال زیادی وجود دارد برای این که بالاترین میزان قیمت فعلی خود که روی 412.96 دلار بسته شده بود را پشت سر بگذارد. با این حال، این امر تنها در صورتی اتفاق خواهد افتاد که بسیاری از مقاومت‌های روانی قبلی را بشکند.

 •  پیش‌ بینی قیمت لایت کوین در سال 2022

اگر این روند صعودی ادامه پیدا کند، قیمت لایتکوین تا پایان سال 2022 به 411.5 دلار خواهد رسید و در نیمه اول سال 2022 رشد سریعی را تا 244.2 دلار، از خود نشان خواهد داد. سپس از سرعت این روند افزایش قیمت کاسته شده، اما انتظار افت قیمت شدیدی نمی‌رود. در آینده، با شکل گرفتن همکاری‌ها و برخی پیشرفت‌ها، قیمت لایت کوین به 500 دلار نیز می‌رسد. البته این پیش بینی برای قیمت لایت کوین بسیار خوش بینانه است، اما بدون شک رسیدن به این قیمت در آینده‌ای نزدیک امکان‌پذیر خواهد بود.

 • پیش بینی قیمت لایت کوین در سال 2023

قیمت لایت کوین می‌تواند حتی تا 800 دلار نیز برسد. این امر تنها در صورتی امکان‌پذیر است که بازار روند صعودی خود را حفظ کرده و سطوح مقاومت روانی خود را نیز پشت سر بگذارد.

 •  پیش‌ بینی قیمت لایت کوین در سال 2024

آخرین بروزرسانی‌ها، پیشرفت‌های جدیدتر، به همراه پیش بینی‌های قیمت لایت کوین و پیش بینی پروژه‌های جدید این پلتفرم، همگی از عواملی هستند که ممکن است قیمت این ارز را در بازار کریپتو افزایش دهند. با توجه به قابلیت آن برای رسیدن به قیمت 950 دلار، این امر می‌تواند بهترین خبر برای جذب سرمایه‌ گذاران بر روی این ارز باشد.

 • پیش بینی قیمت لایت کوین در سال 2025

آخرین بروزرسانی‌ها، پیشرفت‌های جدیدتر، به همراه پیش بینی‌های قیمت لایت کوین و پیش بینی پروژه‌های جدید این پلتفرم، همگی از عواملی هستند که ممکن است قیمت این ارز را در بازار کریپتو افزایش دهند. با توجه به قابلیت آن برای رسیدن به قیمت 1,000 دلار، این امر می‌تواند بهترین خبر برای جذب سرمایه‌گذاران بر روی این ارز باشد.

 • پیش بینی قیمت لایت کوین در سال 2026

در پنج سال آینده، به دلیل افزایش پذیرش رمزارزها در نقاط مختلف جهان، قیمت لایت ‌کوین می‌تواند به 1,500 دلار برسد.

ارزش لایت کوین در آینده چقدر خواهد بود؟

با استفاده از تحلیل‌­های برخی از بهترین تحلیل گران و معامله­ گران این صنعت، پیش ­بینی می‌شود در چشم‌­انداز بلند ­مدت قیمت لایت کوین به 10,000 دلار برسد. این امر باعث می‌شود لایت کوین در ردیف دارایی­‌هایی با بهترین عملکرد در تمام دوران، در کنار بیت­کوین قرار گیرد.

لایت­کوین در تقلا برای بدست آوردن بالاترین قیمت قبلی خود است و طبق تحلیل­‌ها، پیش از رسیدن به بالاترین قیمت‌­های پیش­ بینی شده، به کف‌های قبلی قیمت نیز برسد. در پایین‌­ترین سطح این مقیاس، تحلیلگران قیمت 100 دلار را به عنوان پایین‌­ترین قیمت ممکن برای لایت­ کوین در روزهای پیش­ رو می‌­دانند.

جدول زیر می‌­تواند به عنوان مرجعی اجمالی برای حداقل و حداکثر پیش­ بینی‌­های مورد انتظار برای قیمت لایت ­کوین از سال 2021 تا 2025 مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر تمامی دلایلی که ذکر شد، قیمت لایت کوین به میزان پذیرش رمزارزها و اینکه آیا آنها جایگزین ارزهای فیاتی مانند یورو یا دلار آمریکا خواهند شد یا خیر، نیز بستگی دارد.

سال پتانسیل افزایش به 
2022 500 دلار
2023 800 دلار
2024 950 دلار
2025 1,000 دلار
2026 1,500 دلار

آیا لایت ­کوین سرمایه­ گذاری مناسبی است؟

با توجه به مسیری که لایت ­کوین تاکنون پیموده است، و از قیمت­‌های پایینی در حدود 3 دلار تا بالاترین قیمت دوران خود یعنی 400 دلار آمده است، مشخص است که لایت­ کوین یک سرمایه ­گذاری قوی است. با تمام افت و خیزهایی که این دارایی داشته است، لایت­کوین آرزوی هر معامله­‌گری است، زیرا آنها می‌­توانند با استفاده از هر دو پوزیشن لانگ و شورت از نوسانات LTC، سود ببرند.

به علاوه، معامله­ گران می‌­توانند از ابزارهای مشابه ارائه شده توسط پلتفرم‌­های معاملاتی بهره‌مند شوند. آنها می‌توانند با باز کردن پوزیشن‌های با حداکثر مقدار اهرم 100 برابری، روی جفت‌های معاملاتی لایت کوین/ دلار (LTC / USD) و یا لایت کوین/ بیت کوین (LTC / BTC) سود فراوانی را کسب نمایند.

در صرافی‌های زیادی لایت­ کوین در کنار سایر رمزارزهای مشهوری نظیر بیت­ کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، ریپل (XRP) و ایاس (EOS)  قرار گرفته است. 

لایت­کوین همچنین از پشتیبانی بالایی در جامعه توسعه‌­دهندگان برخوردار است. غالباً لایت کوین به عنوان بستری برای آزمایش سایر پروژه­‌های رمزارزی دیگر مورد استفاده قرار می‌­گیرد؛ به دلیل آنکه فعالیت‌های توسعه­‌دهندگان این دارایی‌ رمزارزی بسیار زیاد است و کار با این ارز دیجیتال بسیار آسان است. 

به علاوه، لایت ­کوین به طور مداوم از لحاظ ارزش بازار، در لیست 10 رمزارز برتر بازار بوده است. این ادعایی است که بسیاری دیگر از آلت­کوین­ها نمی­‌توانند داشته باشند. 

لایت­ کوین توسط نهادهای نظارتی بیشتر کشورها پشتیبانی می‌­شود، زیرا از اولین رمزارزهای بازار کریپتوکارنسی می‌باشد. همچنین در بین سرمایه ­گذاران کوچک، معامله ­گران و بسیاری از افراد دیگر، به شدت محبوب است.

دائما قدرت لایت ­کوین در بازار دیده شده است، زیرا اکثر روند‌های افزایشی قیمت بازار و هاوینگ اخیر، باعث شده است قیمت رمزارزهایی مانند لایت­ کوین (LTC)، بیت ­کوین (BTC) و سایر رمزارزهای بازار افزایش یابند. 

با توجه به تمامی اتفاقاتی که بر وفق مراد لایت­کوین رخ داده است، به راحتی می­‌توان فهمید که چرا تحلیلگران و کارشناسان این صنعت، چنین پیش­ بینی‌­هایی در مورد قیمت لایت­ کوین داشته‌­اند. با استفاده از حقایق و پیش ­بینی‌­هایی که در این مقاله گفته شد، سرمایه­ گذاران می‌­توانند دریابند که آیا سرمایه ­گذاری در لایت­کوین برای آنها مناسب‌­تر است یا معامله آن.

جمع‌بندی

برای سال 2022، می‌توان گفت که لایت کوین آینده درخشانی پیش روی خود دارد. با پیشرفت مداوم در اکوسیستم لایت کوین و همچنین در بازار کلی ارزهای دیجیتال، ممکن است شاهد فتح قله‌های جدیدی توسط لایت کوین باشیم.

با توجه به پیش بینی صعودی قیمت لایت کوین، در سال 2022 قیمت آن 411.5 دلار خواهد بود. همانطور که در بالا گفته شد، اگر سرمایه‌گذاران به این نتیجه برسند که لایت کوین سرمایه‌گذاری خوبی برای سال 2022 است، ممکن است قیمت آن همراه با ارزهای جریان اصلی مانند بیتکوین و اتریوم رشد کرده و حتی به 500 دلار نیز برسد.

سوالات متداول

1- پیش بینی قیمت لایت کوین در سال 2023 چیست؟
قیمت لایت کوین می‌تواند حتی تا 800 دلار نیز برسد. این امر تنها در صورتی امکان‌پذیر است که بازار روند صعودی خود را حفظ کرده و سطوح مقاومت روانی خود را نیز پشت سر بگذارد.

2- پیش‌ بینی قیمت لایت کوین در سال 2024 چیست؟
آخرین بروزرسانی‌ها، پیشرفت‌های جدیدتر، به همراه پیش بینی‌های قیمت لایتکوین و پیش بینی پروژه‌های جدید این پلتفرم، همگی از عواملی هستند که ممکن است قیمت این ارز را در بازار کریپتو افزایش دهند. با توجه به قابلیت آن برای رسیدن به قیمت 950 دلار، این امر می‌تواند بهترین خبر برای جذب سرمایه‌ گذاران بر روی این ارز باشد.

3- پیش بینی قیمت لایت کوین در سال 2025 چیست؟
آخرین بروزرسانی‌ها، پیشرفت‌های جدیدتر، به همراه پیش بینی‌های قیمت لایت کوین و پیش بینی پروژه‌های جدید این پلتفرم، همگی از عواملی هستند که ممکن است قیمت این ارز را در بازار کریپتو افزایش دهند. با توجه به قابلیت آن برای رسیدن به قیمت 1,000 دلار، این امر می‌تواند بهترین خبر برای جذب سرمایه‌گذاران بر روی این ارز باشد.

4- پیش بینی قیمت لایت کوین در سال 2026 چیست؟

در پنج سال آینده، به دلیل افزایش پذیرش رمزارزها در نقاط مختلف جهان، قیمت لایت ‌کوین می‌تواند به 1,500 دلار برسد.

5- ارزش لایت کوین در آینده چقدر خواهد بود؟

با استفاده از تحلیل‌های برخی از بهترین تحلیل گران و معامله گران این صنعت، پیش بینی می‌شود در چشم‌¬انداز بلند مدت قیمت لایت کوین به 10,000 دلار برسد. این امر باعث می‌شود لایت کوین در ردیف دارایی‌هایی با بهترین عملکرد در تمام دوران، در کنار بیت کوین قرار گیرد.

6- آیا لایت کوین سرمایه گذاری مناسبی است؟
با توجه به مسیری که لایت کوین تاکنون پیموده است، و از قیمت های پایینی در حدود 3 دلار تا بالاترین قیمت دوران خود یعنی 400 دلار آمده است، مشخص است که لایت کوین یک سرمایه گذاری قوی است.

(3 - کاربر 5,00 از 5) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: تیم تولید محتوا همتاپی
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام دوستان من لایت کوین رو روی ۸۰ خریدم چی پیش بینی میکنید میره بالا یا خیر ؟

 2. سلام وقتتون بخیر ، چقد خوبه که نمودار داخل تحلیلاتون میزارید مرسی از مقاللات خوبتون

 3. درسته که میگن لایت کوین و دوج کوین رو میشه بااستفاده از یک دستگاه ماینینگ استخراج کرد؟

  1. سلام دوست عزیز

   از آنجایی که الگوریتم استخراج دوج کوین و لایت کوین هر دو اثبات کار بوده و تابع هش آنها اسکریپت می‌باشد هر دو آنها با دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال اسیک قابل ماین می‌باشد.