شرایط جدید اخذ مجوز برای استخراج ارزهای دیجیتال اعلام شد

شرایط جدید اخذ مجوز برای استخراج ارزهای دیجیتال اعلام شد | همتاپی

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و امور طرح‌های وزارت صمت اعلام کرد: ماینرها پیش از این می‌توانستند در شهرک‌های صنعتی مستقر شوند؛ اما اخیرا مجوز فعالیت در بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی نیز به آنها داده شده است.

علیرضا هادی، مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و امور طرح‌های وزارت صمت، در گفتگو با خبرنگاران در خصوص فرآیند اخذ مجوز برای استخراج ارزهای دیجیتال خاطر نشان کرد: متقاضیان برای دریافت مجوز می‌بایست در سامانه بهین یاب ثبت‌نام کنند و در همان سامانه نیز مجوز خود را دریافت نمایند. علاوه بر این شخص و شرکت‌ها می‌توانند برای دریافت مجوز درخواست ثبت کنند و هیچ محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

وی با اشاره به تسهیل‌ شدن روند اخذ مجوز برای ماینرها اظهار داشت:

در مورد استقرار تجهیزات، باید دست کم به میزان 100 کیلووات مصرف انرژی داشته باشند، پیش از این کف آن 250 کیلووات بود که به 100 کیلووات کاهش پیدا کرد. اگر هر ماینر 2 کیلو وات توان مصرف کند قبلا باید 125 ماینر استفاده می‌شد که بتواند کار خود را شروع کند؛ اما الان با 50 ماینر می‌تواند کار خود را شروع کند؛ یعنی مقداری کار را تسهیل کرده‌ایم.

هادی در ادامه افزود پیش از این ماینرها می‌توانستند در شهرک‌های صنعتی مستقر شوند؛ اما در حال حاضر این قانون اصلاح شده است و آن‌ها می‌توانند علاوه بر شهرک‌های صنعتی در بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی نیز با دریافت مجوز فعالیت کنند.

به گفته مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و امور طرح‌های وزارت صمت وزارت نیرو، ناجا و دستگاه‌های نظارتی با مزارع غیر قانونی استخراج ارزهای دیجیتال برخورد می‌کنند. در این میان اسامی کسانی که درخواست مجوز داده‌اند را از وزارت صمت دریافت می‌کنند تا به جز آنها با بقیه متخلفان برخورد جدی شود. البته فقط کسانی که پروانه بهره‌برداری دارند مجاز به استخراج ارزهای دیجیتال هستند.

وی در خصوص مدت‌زمان مورد نیاز جهت دریافت مجوز اظهار داشت:

دو مرحله مجوز وجود دارد: جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری. جواز تاسیس بسیار سریع برای متقاضیان صادر می‌شود که برای بازه زمانی آماده‌سازی زیرساخت‌ها تا زمان بهره‌برداری است. روزی که می‌خواهند بهره‌برداری کنند جواز تاسیس باطل شده و برای آن‌ها پروانه بهره‌برداری صادر می‌شود. کسی می‌تواند رمز ارز استخراج کند که پروانه بهره‌برداری داشته باشد.

در ادامه نیز به گفته ایشان هادی پس از وارد شدن اطلاعات متقاضیان دریافت مجوز، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اطلاعات آن‌ها را بررسی می‌کند و در مدت زمان کوتاهی مجوزهای لازم صادر میشود. در حال حاضر با افزایش قیمت بیت‌کوین روند درخواست مجوز استخراج ارزهای دیجیتال نیز افزایش یافته است.

 مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و امور طرح‌های وزارت صمت در مورد آگهی‌هایی که در رابطه با استخراج ارز‌های دیجیتال داده می‌شود اخطار داد و افزود:

گرفتن مجوز بسیار ساده است، مردم نباید گول کسی را که یک جواز تاسیس گرفته بخورند. گاهی می‌بینیم که در آگهی‌ها می‌نویسند «دارای مجوز از وزارت صنعت» و برای «کلود ماینینگ» از مردم پول می‌گیرند؛ یعنی می‌گویند به عنوان میزبان به جای مشتری استخراج کرده و کارمزد می‌گیرند. کسی که فاقد پروانه بهره‌برداری باشد و چنین کاری کند قطعا کلاهبردار است، کسی با جواز تاسیس حق چنین کاری ندارد. اگر کسی می‌خواهد در این زمینه فعالیت کند می‌تواند خودش سریعا مجوز بگیرد و نباید خود را گرفتار این نوع کلاهبرداری‌ها کند.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارزهای دیجیتال همتا پی

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *