بازی‌های ارز دیجیتال ترون؛ معرفی ۱۰ بازی ترون رایگان

بازی های ارزدیجیتال ترون

بازی‌های ارز دیجیتال ترون یکی از ساده‌ترین و شاید جذاب‌ترین راه‌ها برای کسب درآمد و دریافت کوین‌های این شبکه آن‌هم به‌صورت رایگان هستند. ترون (Tron) از جمله بلاکچین‌های محبوب دنیا است که فرصت‌های مختلفی برای کسب درآمد در اختیار کاربران خود قرار داده و یکی از این فرصت‌ها، بازی‌های ارز دیجیتال ترون است. بازی‌هایی که اغلب به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرند و می‌توانید در ازای بازی، از آن‌ها ارز دیجیتال ترون (TRX) یا سایر توکن‌های مبتنی بر ترون را دریافت کنید.

در این مقاله، قصد داریم پس از مروری کوتاه بر شبکه ترون و ارز دیجیتال آن، ۱۰ مورد از بهترین بازی‌های بلاکچین ترون را معرفی کرده و توضیحاتی کلی در مورد آن‌ها ارائه می‌دهیم. با ما همراه باشید.

مروری کوتاه بر ترون (Tron)

همانطور که در مقاله ترون چیست می‌توانید بخوانید، اصلی‌ترین هدف از راه‌اندازی بلاکچین ترون (Tron)، ایجاد یک شبکه هیجان‌انگیز و جذاب در دنیای غیر متمرکز بوده است. بلاکچینی که از ابتدای راه‌اندازی، توجه ویژه‌ای به تولید‌کنندگان محتوا و بازی‌های کریپتویی داشته و همین امر نیز سبب محبوبیت بالای آن میان توسعه‌دهندگان و کاربران شده است.

ترون در حال حاضر از طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کاربردی غیر متمرکز، بازی‌های کریپتویی، توسعه‌دهنده‌ها و غیره پشتیبانی می‌کند و همچنان در حال رشد است. از جمله مدل‌‌هایی که اغلب روی این شبکه توسعه پیدا می‌کنند، مدل‌های پلی تو اِرن یا بازی کن و پول در بیاور (Play to Earn) هستند.

مدل پلی تو ارن (Play to Earn)

پلی تو ارن که به اختصار P2E هم خوانده می‌شود، از‌جمله سازوکارهای بلاکچینی است که به کاربران امکان آن را می‌دهد تا با انجام برخی کارها، توکن ارز دیجیتال یا توکن غیر مثلی (NFT) دریافت کنند. کارهایی از قبیل:

 • تکمیل کردن تسک‌های مشخص شده
 • بازی‌کردن و رقابت با دیگر کاربران
 • پیشرفت در سطوح بازی و ارتقا

برخی از این بازی‌ها رایگان هستند و برخی دیگر در ازای ورود از شما ارز دیجیتال درخواست می‌کنند. در عین حال، بازی‌های کریپتویی از نظر پاداش‌دهی و کسب درآمد نیز با هم متفاوت هستند. پاداش‌هایی که این قبیل پلتفرم‌ها ارائه می‌دهند ممکن است:

 • توکن بومی بازی باشد که هیچ ارزشی ندارد!
 • توکن بومی شبکه باشد که ارزشمند و قابل خرید‌و‌فروش بیرون برنامه است
 • ارزهای دیجیتال معتبر و مطرح جهان مثل ترون (TRX) باشد
 • توکن‌های غیر مثلی (NFT) باشد و …

اگر صرفاً به‌دنبال بازی‌کردن هستید، احتمالاً خیلی فرقی نمی‌کند که پاداش دریافتی چه باشد! اما اگر قصد دارید در کنار بازی کردن، کسب درآمد هم داشته باشید، بهتر دنبال بازی‌هایی باشید که توکن‌های معتبر و قابل خرید و فروش در بیرون از پلتفرم را ارائه می‌دهند. در مورد شبکه ترون، عمدتاً ارز ترون (TRX) یا دستِ کم توکن‌هایی که روی شبکه ترون قابل نقد‌شدن باشند.

بهترین بازی‌های ارز دیجیتال ترون

در ادامه، ۱۰ مورد از بهترین بازی‌های ارز دیجیتال ترون را معرفی می‌کنیم که می‌توانید از طریق آن‌ها کسب درآمد کنید. توجه داشته باشید که طیف گسترده‌ای از بازی‌های کریپتویی و P2E روی بستر ترون راه‌اندازی شده‌اند که موارد انتخاب شده در جدول زیر، علاوه بر موضوع کسب درآمد، از نظر امنیت، رابط کاربری، جذابیت و مواردی از این دست نیز فیلتر شده‌اند.

عنوان بازی

پاداش

شبکه بلاکچین

مگا کریپتو پلیس (Mega Crypto Polis) ارز دیجیتال و ان‌اف‌تی اتریوم
افتر مث آیلندز (After Math Islands) ارز دیجیتال ترون
چین زد آرنا (Chain Z Arena) ارز دیجیتال و ان‌اف‌تی اتریوم و ترون
بلاک لوردز (Block Lords) ان‌اف‌تی اتریوم و ترون
چیبی فایترز (Chibi Fighters) ارز دیجیتال اتریوم
اگیز ورلد (Eggies World) ارز دیجیتال ترون
کراپ بایتز (Crop Bytes) ارز دیجیتال پالیگان
کریپتو دازر (Crypto Dozer) ان‌اف‌تی اتریوم
مای کریپتو هیروز (My Crypto Heroes) ان‌اف‌تی اتریوم
دویکینز (Devikins) ان‌اف‌تی ترون

و اما برویم سراغ معرفی این ۱۰ بازی:

مگا کریپتو پلیس (Mega Crypto Polis)

بازی‌های ارز دیجیتال ترون

مگا کریپتو پلیس (Mega Crypto Polis)، یکی از بازی‌های ارز دیجیتال ترون است که به روش پیشرفت در سطوح بازی و ارتقا کار می‌کند. در این بازی کافی است فعالیت‌هایی را انجام داده و دارایی‌های خود را افزایش دهید و از این طریق کسب درآمد کنید.

در بازی مگا کریپتو پلیس، هر دارایی که به دست می‌آورید در واقع یک ان‌اف‌تی است و قابلیت خرید‌و‌فروش در بستر بازی را دارد. علاوه بر این، برای دریافت مستقیم توکن ترون (TRX) نیز در این بازی راه‌کارهایی ارائه شده‌ است:

 • افزایش دارایی‌ها در قالب ان‌اف‌تی و سپس تبدیل آن‌ها به توکن ترون
 • شرکت در کمپین Mega Crypto Polis 3D Bounty و تکمیل حداقل دو تسک
 • پخش کردن اخبار راه‌اندازی کمپین Mega Crypto Polis 3D Bounty و دعوت کردن از دوستان

بدیهی است که هر چه دارایی‌های شما بیشتر باشد، در مورد دوم تسک‌های بیشتری انجام داده و امتیازهای بیشتری کسب کرده باشید، یا دوستان بیشتر را به پلتفرم دعوت کنید، فرصت کسب درآمد تان نیز بالا خواهد بود.

افتر مث آیلندز (After Math Islands)

بازی‌های ارز دیجیتال ترون

دومین پلتفرمی که می‌تواند جزو بازی‌های بلاکچین ترون باشد، افتر مث آیلندز (After Math Islands) است که در آن، همه‌چیز در اثر سیل ویران شده است! مردم توانسته‌اند به سختی با استفاده از قایق و خانه‌های شناور روی آب حیات را حفظ کنند و اکنون، پس از گذشت ۳۰سال از این فاجعه بزرگ، جزایری سر از آب بیرون آورده‌اند که قابل سکونت هستند. شما به‌عنوان بخشی از این جهان، باید شروع به ساختن دنیا کنید.

همان‌طور که می‌توان حدس زد، باز هم مدل استفاده شده در این پلتفرم P2E از نوع پیشرفت در سطوح بازی و ارتقا است. کافی است جزیره مورد نظرتان را انتخاب کرده و پس از فرود در آن، شروع به ساختن‌اش کنید. البته، در این مسیر مشکلاتی هم خواهید داشت!

ممکن است سایر بازیکنان به شما حمله کنند، یا شما مجبور باشید به آن‌ها حمله کنید. دارایی‌هایی که در این بازی به دست می‌آورید، در واقع همان کسب درآمدی است که از بازی انتظار دارید.

راه‌های کسب ترون در بازی افتر مث آیلندز هم به شرح زیر هستند:

 • خرید‌و‌فروش دارایی‌ها در بستر بازی و تبدیل آن به ترون
 • شرکت در مینی گیم‌های افتر مث

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید برای شرکت در این مینی گیم‌ها، شاید مجبور باشید به دزدان دریایی رشوه بدهید!!

چین زد آرنا (Chain Z Arena)

بازی‌های ارز دیجیتال ترون

چین زد آرنا (Chain Z Arena) یکی دیگر از بازی‌های ارز دیجیتال ترون است که روی هر دو شبکه اتریوم و ترون کار می‌کند بازی نقش‌آفرینی (Role Playing Game) یا به اختصار RPG دنیاست که به‌صورت چند شبکه‌ای راه‌اندازی شده است.

در این بازی، شما قهرمان خودتان را می‌سازید تا با هوش مصنوعی سیستم و همین‌طور دیگر قهرمانانی که توسط بازیکنان دیگر ساخته شده‌اند رقابت و مبارزه کند.

مسابقات و مبارزات به‌صورت هفتگی برگزار می‌شوند و در صورتی که بتوانید رقبای خود را شکست دهید، پاداش دریافت خواهید کرد. توکن بومی شبکه سول (Soul) نام دارد و در کنار آن، قابلیت دریافت توکن‌های ارزشمند اتریوم (ETH)، ترون (TRX) و ایاس (EOS) نیز فراهم شده است.

برای دریافت این توکن‌ها می‌توانید:

 • در مبارزات شرکت کننده و در صورت پیروزی توکن کسب کنید
 • برخی ماموریت‌ها و تسک‌ها را انجام دهید و پاداش بگیرید
 • از طریق استیک کردن (Staking) کسب سود کنید

بلاک لوردز (Block Lords)

بازی‌های ارز دیجیتال ترون

یکی دیگر از بازی‌های ارز دیجیتال ترون بلاک لوردز (Block Lords) است. اگر به دنبال سبک استراتژیک در بازی‌های ارز دیجیتال ترون هستید، پیشنهاد می‌کنیم برای یک‌بار هم که شده این بازی فوق‌العاده را امتحان کنید.

بازی در قرون وسطی جریان دارد و جایی که زندگی می‌کنید، اروپا است! شما می‌توانید با دیگر بازیکنان و همین‌طور NPCها رقابت و مبارزه کنید و با قهرمان شدن، ارز دیجیتال بگیرید. اما این تنها راه رسیدن به درآمد نیست.

اگر بخواهیم روراست باشیم، بازی بلاک لوردز یکی از آسان‌ترین راه‌های کسب درآمد ترونی در دنیا است و برای رسیدن به این درآمد سهل‌الوصول هم می‌توانید:

 • مبارزه کنید و در صورت قهرمان شدن پاداش دریافت کنید
 • قلعه‌ها و شهرها را تصرف کنید و 10 درصد از مالیات آن‌ها را از آنِ خود کنید
 • آیتم‌های تولید شده توسط قلعه‌ها را فروخته و به ترون (TRX) تبدیل کنید

این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر چه خودِ بازی یک بازی رایگان است، اما شما برای مثلاً تصورف قلعه‌ها نیاز به هزینه‌کردن خواهید داشت. ممکن است برای تصرف یک قلعه سیستم از شما ۳۰ ترون بخواهد که البته در صورت موفقیت، سود به دست آمده به مراتب بیشتر این ۳۰ ترون خواهد بود.

چیبی فایترز (Chibi Fighters)

بازی‌های ارز دیجیتال ترون

بازی کریپتویی بعدی که می‌خواهیم معرفی کنیم، چیبی فایترز (Chibi Fighters) نام دارد. این بازی نیز در سبک بازی‌های نقش‌آفرینی (Role Playing Game) یا به اختصار RPG راه‌اندازی شده و روی شبکه‌های اتریوم و ترون کار می‌کند.

شما به عنوان گیمر، کافی است چبی‌ها را جمع‌آوری کرده و قهرمانان خودتان را پرورش دهید و از طریق آن‌ها کسب درآمد کنید. هر چیبی در واقع یک توکن ان‌اف‌تی است که قابلیت ارتقا دارد و می‌توان آن را خرید‌و‌فروش کرد.

روش‌های کسب درآمد از این پلتفرم نیز به شرح زیر است:

 • مبارزه با دیگر کاربران – قهرمان‌های آن‌ها – و دریافت پاداش
 • ارتقا و فروش چیبی‌ها در قالب ان‌اف‌تی

اگیز ورلد (Eggies World)

بازی‌های ارز دیجیتال ترون

دیگر بازی کریپتویی که در لیست بازی‌های ارز دیجیتال ترون قرار دارد، بازی اگیز ورلد (Eggies World) است. می‌توان گفت که این بازی نسبت به دیگر بازی‌های ارز دیجیتال ترون از ایده جدیدتر و جذاب‌تری برخوردار است.

شما به‌عنوان پلیر، یک هیولای منحصر‌به‌فرد در اختیار خواهید داشت که می‌توانید با آن فعالیت‌های مختلفی را انجام دهید و در ازای آن ترون دریافت کنید. البته، این هیولا از همان ابتدا در اختیار قرار داده نمی‌شود! اول یک تخم‌مرغ به شما داده می‌شود که در واقع تخم هیولاست!! شما باید از این تخم محافظ کنید تا هیولا سر از تخم درآورد و بعد هم مراقب هیولا باشید و به آن غذا بدهید و توجه کنید.

غذایی که به هیولاها داشته می‌شود، شت‌کوین‌هایی هستند که مبتنی بر شبکه ترون راه‌اندازی شده‌اند. از طرفی، ممکن است دیگر بازیکنان سعی کنند به هیولاهای شما آسیب زده و جلوی رشد آن را بگیرند که باید مراقب این قبیل مسائل هم باشید.

کراپ بایتز (Crop Bytes)

بازی‌های ارز دیجیتال ترون

بازی بعدی ترون، کراپ بایتز (Crop Bytes) است. اگر عاشق بازی‌های کشاورزی و مزرعه هستید، باید بگوییم که سراغ یکی از بهترین بازی‌های ارز دیجیتال ترون آمده‌اید.

شما مانند سایر بازی‌های مشابه، در این زمین‌ها کشاورزی می‌کنید، محصولات مختلف را تولید کرده و خرید و فروش می‌کنید، برای خودتان حیوانات مختلف را خریداری کرده و زمین‌های کشاورزی‌تان را توسعه می‌دهید، ساختمان می‌سازید و خلاصه در دنیای مجازی کراپ بایتز زندگی می‌کنید.

روش‌های کسب درآمد از طریق بازی هم عبارتند از:

 • فروش میوه‌ها، محصولات یا حیوانات
 • تولید برق از طریق پنل‌های خورشیدی یا دریاچه
 • فعالیت‌هایی مثل ساخت آسیاب، حفر چاه و مواردی از این دست…

توکنی که در ازای این فعالیت‌ها به شما ارائه می‌شود، ترون (TRX) است.

کریپتو دازر (Crypto Dozer)

بازی‌های ارز دیجیتال ترون

یکی دیگر از بازی هایی که ارز دیجیتال ترون می‌دهند، کریپتو دازر (Crypto Dozer) است. با وجود این‌که اغلب بازی‌های ارز دیجیتال ترون بر مبنای رقابت و تنش و مبارزه طراحی شده‌اند، بازی کریپتو دازر یک بازی عروسکی آرام است!

نحوه انجام بازی هم به این صورت است که سکه‌هایی را پرتاب کرده و در صورت خوردن به هدف، عروسک دریافت می‌کنید. هرچه پرتاب‌های شما دقیق‌تر باشند، شانس‌تان برای دریافت پاداش هم بیشتر خواهد بود. پس از جمع‌آوری عروسک‌ها، می‌توانید آن‌ها را به اتر (ETH) و ترون (TRX) تبدیل کنید.

مای کریپتو هیروز (My Crypto Heroes)

بازی‌های ارز دیجیتال ترون

نهمین بازی که می‌خواهیم معرفی کنیم، مای کریپتو هیروز (My Crypto Heroes) نام دارد. این بازی نیز جزو آن دسته از بازی‌های ارز دیجیتال ترون است که بر مبنای قهرمان‌سازی استوار است و روایتی از آینده نه چندان نزدیک دارد.

قهرمان‌ها با هیولاهای بازی مبارزه می‌کنند و قابلیت مبارزه با دیگر بازیکنان هم در پلتفرم فراهم شده است. راه‌هایی که می‌توان با استفاده از آن‌ها از طریق بازی مای کریپتو هیروز کسب درآمد کرد عبارتند از:

 • مبارزه با هیولاها یا دیگر قهرمانان و دریافت پاداش
 • خرید و فروش قهرمان‌ها در بستر بازی

دویکینز (Devikins)

بازی‌های ارز دیجیتال ترون

و اما می‌رسیم به آخرین مورد از بازی‌های بلاکچین ترون، که دویکینز (Devikins) است. این بازی، جزو مدل‌های نقش‌آفرینی (Role Playing Game) یا به اختصار RPG است.

شخصیت‌های موجود در بازی، قابلیت این را دارند که توسط شما به‌عنوان گیمر جمع‌آوری شوند، پرورش داده شوند یا با دیگر شخصیت‌ها به مبارزه بپردازند. این شخصیت‌ها در قالب ان‌اف‌ت ارائه شده‌اند و از این رو قابلیت خرید و فروش هم دارند. با این حساب، روش‌های کسب درآمد از بازی عبارتند از:

 • مبارزه با دیگر شخصیت‌ها و دریافت پاداش
 • ارتقای شخصیت‌ها در قالب ان‌اف‌تی و خرید و فروش آن‌ها
 • فروش برخی آیتم‌های ان‌اف‌تی آماده که پلتفرم به شما هدیه داده است

چند نکته در مورد بازی‌های ارز دیجیتال ترون

اما اگر قصد دارید از طریق بازی کردن کسب درآمد کنید و ارزهای مبتنی بر شبکه ترون را به دست آورید، بد نیست چند نکته را در نظر داشته باشید:

 • قبل از هر چیز، این نکته را بدانید که پلتفرم‌های جعلی و کلاهبرداری در بستر اینترنت فراوان هستند!
 • ترجیحاً سعی کنید از بازی‌های رایگان استفاده کنید تا در صورت جعلی بودن، پولی واریز نکرده باشید
 • بازی‌هایی را انتخاب کنید که توکن‌های قابل خرید و فروش و نقد کردن را ارائه می‌دهند
 • چک کنید که بازی مورد نظر روی موبایل ارائه شده است یا دسکتاپ یا هردوی آن‌ها
 • برای انتقال درآمد خود به یک فضای امن، حتماً یک کیف پول ترون ایمن داشته باشید

جمع‌بندی

بازی‌های ارز دیجیتال ترون یکی از ساده‌ترین و شاید جذاب‌ترین راه‌ها برای کسب درآمد و دریافت کوین‌های شبکه ترون به‌صورت رایگان هستند.

شبکه ترون (Tron) یکی از قدیمی‌ترین شبکه‌های بلاکچینی است که از توسعه‌دهندگان، تولید‌کنندگان محتوا و بازی‌‌های کریپتویی پلی تو ارن (Play To Earn) پشتیبانی می‌کند. این بازی‌ها به شما قابلیت آن را می‌دهند که از طریق بازی کردن، ارتقای سطح در بازی یا انجام یک‌سری فعالیت‌ها و تکمیل تسک‌ها، ارز دیجیتال یا ان‌اف‌تی (NFT) دریافت کنید.

ده مورد از بهترین بازی‌های ارز دیجیتال ترون، که در کنار جذابیت‌های گیمینگ، ابزار خوبی برای کسب درآمد هستند عبارتند از:

 • مگا کریپتو پلیس (Mega Crypto Polis)
 • افتر مث آیلندز (After Math Islands)
 • چین زد آرنا (Chain Z Arena)
 • بلاک لوردز (Block Lords)
 • چیبی فایترز (Chibi Fighters)
 • اگیز ورلد (Eggies World)
 • کراپ بایتز (Crop Bytes)
 • کریپتو دازر (Crypto Dozer)
 • مای کریپتو هیروز (My Crypto Heroes)
 • دویکینز (Devikins)

کلیه این ده بازی به همراه ویژگی‌ها، آدرس وب‌سایت و همین‌طور نحوه کسب درآمد از آن‌ها در متن مقاله توضیح داده شده‌اند.

سوالات متداول

 1. بازی‌های ارز دیجیتال ترون چه نوع بازی‌هایی هستند؟

منظور از بازی‌های ارز دیجیتال ترون، پروژه‌های کریپتویی پلی تو ارن (Play To Earn) هستند که بر بستر شبکه ترون یا به صورت چند شبکه‌ای روی چند بلاکچین از جمله ترون راه‌اندازی شده‌اند و در ازای بازی کردن، تکمیل تسک‌ها یا ارتقای سطح، به کاربران پاداش می‌دهند. این پاداش هم می‌تواند ارز دیجیتال – ترون (TRX) یا ارزهای دیگر – و ان‌اف‌تی (NFT) باشد.

 1. بهترین بازی‌های ارز دیجیتال ترون چه بازی‌هایی هستند؟

بازی‌های مختلفی روی شبکه ترون راه‌اندازی شده یا ارائه دهنده توکن ترون (TRX) هستند. اما بازی‌هایی ارزش امتحان را دارند که:

 • پاداش‌های کاربران را در قالب ارزهای دیجیتال یا ان‌اف‌تی‌های ارزشمند بدهند
 • ان‌اف‌تی‌های ارائه شده در بازی قابلیت تبدیل به ترون یا دیگر ارزهای دیجیتال را داشته باشند
 • رایگان باشند و در ازای بازی یا تکمیل تسک‌ها از شما هزینه دریافت نکنند
 • قابل اعتماد و معتبر باشند

توجه داشته باشید که پروژه‌های کلاهبرداری اخیراً بسیار زیاد شده‌اند و امکان دارد اطلاعات و دارایی‌های شما در معرض خطر قرار گیرد. برای مطالعه بیشتر می‌توانید به مقاله کلاهبرداری ترون مراجعه کنید.

 1. بهترین بازی‌های ارز دیجیتال ترون کدام‌اند؟

ده مورد از بهترین بازی‌های ارز دیجیتال ترون عبارتند از:

 • مگا کریپتو پلیس (Mega Crypto Polis)
 • افتر مث آیلندز (After Math Islands)
 • چین زد آرنا (Chain Z Arena)
 • بلاک لوردز (Block Lords)
 • چیبی فایترز (Chibi Fighters)
 • اگیز ورلد (Eggies World)
 • کراپ بایتز (Crop Bytes)
 • کریپتو دازر (Crypto Dozer)
 • مای کریپتو هیروز (My Crypto Heroes)
 • دویکینز (Devikins)
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *