ثروت ویتالیک بوترین، خالق اتریوم چقدر است؟

چکیده مطلب:

در سال 2024، با توجه به موجودی سه کیف پولی که آدرسشان با نام ویتالیک بوترین گره خورده (0xab،0xD0 و 0x22)، تخمین زده می‌شود که ثروت ویتالیک بوترین حداقل 1,021,605,171.48 دلار باشد. 

ویتالیک بوترین، نویسنده و مخترع رمزارز ethereum، به لطف اختراع این رمزارز ثروت باورنکردنی برای خود دست و پا کرده است. این مقاله در خصوص میزان ثروت خالق اتریوم، ویتالیک بوترین است. درباره اینکه ویتالیک کیست، چگونه ثروت خود را به دست آورده، چه مقدار اتریوم (eth) دارد و ارزش خالص تخمینی او در سال 2024 چقدر است؟ اگر اطلاع از ثروت ویتالیک بوترین برای شما جذابیت دارد، تا انتها با ما همراه باشید.

 

ارزش خالص ثروت ویتالیک بوترین در سال 2024 چقدر است؟

ارزش خالص ثروت بوترین | همتاپی

ویتالیک دارای مقدار قابل توجهی اتریوم است که در طول سال‌ها ارزش آن به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. توجه به این نکته مهم است که ویتالیک صراحتاً اعتقاد خود در مورد تمرکززدایی را اعلام کرده و گفته که قصد دارد از ثروت خود برای اهداف بشردوستانه استفاده کند. 

گمانه زنی‌های زیادی در مورد دارایی خالص او وجود دارد و بنیانگذار اتریوم علناً اعلام کرده که ثروت زیادی ندارد و عمدتاً بیشتر درآمد خود (شخصی و تجاری) را به خیریه‌ها اهدا می‌کند.

در اثبات این ادعایش همین کافی است که او به اهدای مبالغ هنگفتی از ارزهای دیجیتال با اهداف مختلف خیریه مشهور است. 

در اوایل سال 2021، ویتالیک بیش از 50 تریلیون توکن shiba inu (shib) را از سازندگان shiba inu دریافت کرد و در ماه مه 2021، او همه آن را (که در آن زمان معادل 1.2 میلیارد دلار بود) به صندوق crypto relief اهدا کرد. 

با قیمت امروز اگر آن دارایی وجود می‌داشت، ارزش آن بیش از 25 میلیارد دلار می‌بود. با این حال، اگر او آن را حفظ می‌کرد، شیبا اینو ممکن بود به اوج رشد فعلی نرسید. 

اگر او شیبا اینو را فروخته بود، شیبا اینو احتمالاً به شدت کاهش می‌یافت. بر اساس پلتفرم تحلیلی اتریوم etherscan، بوترین هنوز 3,457,471 توکن shib به ارزش 219 دلار را در اختیار دارد.

البته بذل و بخشش‌های بوتالیک بوترین تمامی نداشته و او در سال 2022 حدوداً 9.4 میلیون دلار دیگر را در usdc به دانشگاه مریلند اهدا کرد تا از تحقیقات دانشکده بهداشت عمومی در مورد اشعه ماوراء بنفش میکروب کش حمایت کند.

با این حساب دارایی خالص تقریبی ویتالیک بوترین در اوایل سال 2024 حدوداً 1 میلیارد دلار است. به گزارش datawallet ، دارایی‌های ویتالیک در سه کیف پول کریپتو است؛ که او در یک توییت تأیید کرده که مجموعاً 500 میلیون دلار قیمت دارد. همچنین او 40 میلیون دلار اضافی در دارایی‌های شخصی (خارج از زنجیره اتریوم) خود دارد.

ویتالیک بوترین ثروت خود را چگونه بدست آورد؟

بوترین ثروت خود را چگونه به دست آورد | همتاپی

ویتالیک بوترین در نوامبر 2013 وایت پیپر اتریوم را منتشر کرد و راه اندازی این پلتفرم را در کنفرانس بیت کوین آمریکای شمالی در میامی در 26 ژانویه 2014 اعلام کرد. 

همچنین در سال 2014، ویتالیک به عنوان یکی از نامزدهای بورسیه thiel انتخاب شد و کمک مالی به وی اهدا شد که فقط 100,000 دلار توسط پیتر تیل، سرمایه‌دار و کارآفرین مشهور به او تقدیم شد.

او در طول سخنرانی خود در کنفرانس بیت کوین آمریکای شمالی، پتانسیل عملکرد ethereum را برجسته کرد که در نتیجه آن راه اندازی اتریوم با کمک بنیانگذاران دیگر از جمله جوزف لوبین، چارلز هاسکینسون، گاوین وود و آنتونی دی ایوریو امکان پذیر شد. 

نگذار دارایی هات از دست بره

اگرچه همه بنیانگذاران از موفقیت اتریوم ثروتمند شدند، اما ویتالیک به عنوان خالق اتریوم، بزرگترین ثروت را در میان آنها دارد.

ویتالیک چقدر اتریوم (eth) دارد؟

بوترین چقدر اتریوم دارد | همتاپی

در سال 2018، ویتالیک به طور عمومی آدرس اولین کیف پول خود را فاش کرد. اندکی بعد، در اواسط سال 2022 او اکثریت اتریوم خود را از آدرس عمومی خود به کیف پول دوم خود منتقل کرد. 

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

او همچنین آدرس کیف پول سومی نیز دارد که در اواخر سال 2022 حدود 50000 اتریوم دیگر به آن منتقل کرد. در زمان نوشتن این مطلب ویتالیک بوترین ثروتی به اندازه 1,021,605,171.48 دلار به صورت اتر در هر سه آدرس کیف پول خود دارد.

آیا ویتالیک بوترین یک میلیاردر است؟

آیا بوترین یک میلیاردر است | همتاپی

اگر بخواهیم به طور واقع بینانه به این سوال جواب دهیم، باید بگوییم ویتالیک بوترین گاهی اوقات یک میلیاردر است. 

در اوج بازار ارز دیجیتال در سال 2021، بوترین حدود 1.5 میلیارد دلار ارزش داشت و تا زمان نوشتن این مطلب نزدیک به 1,021,605,171.48 دلار ثروت دارد.

اما از آنجایی که دارایی خالص او عمدتاً در ارزهای دیجیتال خلاصه می شود، وضعیت او به عنوان یک میلیاردر به طور قابل توجهی در نوسان است. درست برخلاف سایر میلیاردرهایی که ثروت آنها در دارایی‌های سنتی‌تر مانند سهام و املاک و مستغلات خلاصه می‌شود.

پس احتمال دارد که با سقوط قیمت اتریوم دیگر نتوان ویتالیک را یک میلیارد به حساب آورد. اما در حال حاضر، بله او یک میلیارد است.

کلام آخر

ویتالیک بوترین یک چهره تاثیرگذار در فضای بلاک چین و ارزهای دیجیتال است. او به دلیل ایده‌های نوآورانه و رهبری خود که تاثیر قابل توجهی بر صنعت بازار کریپتوکارنسی گذاشته، بسیار مورد احترام بوده است.

تا مارچ  2024، ثروت خالق اتریوم حدود یک میلیارد دلار (فقط بر روی اتریوم) تخمین زده می‌شود و کل

مشارکت مستمر او در توسعه اتریوم و پروژه‌های دیگر در جامعه بدون شک به شکل‌گیری آینده فناوری بلاک چین و کاربردهای آن در سال‌های آینده کمک خواهد کرد.

حالا هدف ما از بررسی ثروت خالق اتریوم چه می‌تواند باشد؟ مطمئناً دانستن سطح دارایی افراد سرشناسی همچون ویتالیک بوترین بسیار جالب توجه است، اما هدف بزرگ‌تری در پشت آن وجود دارد.

اینکه بررسی وضعیت مالی افراد سرمایه‌گذار به شما این اطمینان را می‌دهد که آیا شما هم می‌توانید به آینده سرمایه‌گذاری پرسود خود برسید یا نه؟

حال با توجه به اینکه تا این لحظه ثروت ویتالیک بوترین به 1میلیارد دلار رسیده است، می‌توان از آینده خرید و فروش اتریوم تا حدودی مطمئن شد. هر چند همانطور که گفتیم بازار ارزهای دیجیتال نوسانات زیادی را تا به امروز تجربه کرده است.

پس اگر شما هم به دنبال یک راه سرمایه گذاری مطمئن و پرسود هستید، می‌توانید همین الان از طریق لینک فروش و خرید اتریوم در صرافی آنلاین همتاپی از بهترین قیمت اتریوم در لحظه مطلع شده و خرید خود را با کارمزد صفر درصد انجام دهید. 

پرسش و پاسخ

  • ویتالیک بوترین چقدر ثروتمند است؟

ویتالیک بوترین بنیانگذار بلاک چین اتریوم و یکی از بزرگترین نام‌ها در حوزه ارزهای دیجیتال با ارزش خالص تخمینی حدود 1 میلیارد دلار در نوسان است.

  • ثروت ویتالیک بوترین از طریق چه فعالیت هایی به دست آمده است؟

ویتالیک بوترین بیشتر ثروت خود را به دلیل بنیانگذاری اتریوم و مشارکت در توسعه تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتال بدست آورده است. او همچنین مدیر اجرایی در حوزه بلاکچین است.

  • ویتالیک بوترین چند سال دارد؟

ویتالیک در تاریخ 31 ژانویه 1994 متولد شده و در زمان نوشتن این مطلب حدود 29 سال سن دارد.

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *