چطور امن ترین کیف پول های بیت کوین را تشخیص دهیم؟

امن ترین کیف پول بیت کوین در حال حاضر چه کیف پولی است؟ | همتاپی

شما به دلایل متعددی ممکن است به دنبال پیدا کردن امن ترین کیف پول های بیت کوین باشید. شاید قصد داشته باشید در زمینه ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید و به خصوص به خرید بیت کوین اقدام کنید؛ شاید هم قصدتان این باشد که بدون هدررفت وقت و انرژی، مبادلات مالی بین المللی خود را در امن ترین کیف پول ارز دیجیتال انجام دهید. در هر گروه که باشید باید بدانید پیش نیاز فعالیت با بیت کوین، فراهم کردن زمینه برای حفظ امنیت سرمایه‌تان است.

والت‌های بیت کوین، از جمله مواردی هستند که می‌توانند تا حد زیادی ایمنی مورد نیاز شما به عنوان یک بیت کوینر را فراهم کنند. شما برای نگهداری اطلاعات بیت کوین‌های خود در یک فضای مطمئن، نیاز دارید تا با مولفه‌های ایمنی والت‌های بیت کوین و همچنین خطرات احتمالی آن‌ها آشنا شوید.

در این مقاله از همتاپی با ما همراه باشید تا با ویژگی یک کیف پول امن و امان بیت کوین آشنا شوید.

فهرست مطالب

چرا باید از امن ترین کیف پول های بیت کوین استفاده کنیم؟

 چرا باید از امن ترین کیف پول بیت کوین استفاده کنیم؟ | همتاپی

شاید سوالی که برایتان پیش می‌آید این است که چرا باید در انتخاب کیف پول بیت کوین امن و مطمئن، تا این حد وسواس به خرج دهید؟ اصلا مگر بیت کوین و بلاکچین غیرقابل نفوذ نیستند؟! پس این همه واهمه برای چه؟

باید بگوییم همانطور که حتما خودتان هم می‌دانید بیت کوین و بلاکچینِ آن فضایی بسیار امن برای هر گونه مبادله‌ای را ایجاد می‌کنند.

پشت دست بیت کوین بازی کردن

اما مسئله دقیقا از عنوان این بخش مشخص است. چیزی که شما باید مراقب ایمنی آن باشید، نه بیت کوین و بلاکچین آن، که کیف پول‌های انتخابی شما است.

اگر اخبار بیت کوین و سایر رمزارزها را دنبال کرده باشید، حتما با تیترهایی مثل “هک کیف پول” مواجه شده اید. والت های بیت کوین که به واسطه اتصال به اینترنت قابل استفاده هستند، منظورمان همان کیف پول‌های گرم است، به روش‌های مختلف در معرض حمله هستند. هکرها به روش‌های مختلف می‌توانند امنیت کیف پول های گرم بیت کوین را به خطر بیندازند؛ البته نه همه کیف پول های گرم و نه به سادگی نوشتن کلمات این مقاله!

از طرفی متاسفانه صرافی‌ها هم توانایی فراهم کردن سطح بی نظیری از امنیت را برای سرمایه مشتریان خود ندارند.

به همین دلیل اینکه بتوانید امن ترین والت بیت کوین را برای خودتان پیدا کنید، واقعا ارزش وقت گذاشتن را دارد. در ادامه با ویژگی‌های والت های ایمن برای بیت کوین آشنا می‌شویم.

امن ترین کیف پول های بیت کوین چه ویژگی هایی دارند؟

امن ترین کیف پول های بیت کوین چه ویژگی هایی دارند؟ | همتاپی

با گذشت سال‌ها از فعالیت حرفه‌ای بیت کوین و افزایش طیف طرفداران آن، کیف پول‎های زیادی پا به بازار بیت کوین گذاشته‌اند. به همین دلیل دست شما در انتخاب یک کیف پول امن بیت کوین تقریبا باز است، اما به جرات می‌توان گفت ویژگی‌های مشترکی هستند که سبب می‌شوند تا یک والت بیت کوین ایمنی مورد نیاز مشتریان را برآورده کند. از جمله:

استفاده از کیف پول سرد

کیف پول های سرد، به این دلیل که برای فعالیت نیازی به اتصال به اینترنت ندارند، تا حد بسیار زیادی می‌توانند ایمنی دلخواه یک سرمایه‌گذار بیت کوین را فراهم کنند. البته خود کیف پول های سرد هم به 2 دسته ریز تقسیم‌بندی می‌شوند:

 • کیف پول های سرد سخت افزاری

کیف پول های سخت افزاری همانطور که از نامشان بر می‌آید، دستگاه‌هایی سخت افزاری هستند که ظاهرشان شبیه به فلش مموری است. اغلب کسانی که خواهان بیشترین سطح از امنیت برای کیف پول های خود هستند، کیف پول های سخت افزاری را انتخاب می‌کنند.

 • کیف پول های سرد کاغذی

کیف پول های کاغذی را می‌توانید از سایت های متعددی مثل bitaddress.org تهیه کنید. (نیازی نیست نگران اتصال به اینترنت باشید، مراحل نصب و دریافت کلید خصوصی به صورت آفلاین انجام می شود.) اما مسئله‌ای که ممکن است در مورد کیف پول های ایمن کاغذی برای بیت کوین به وجود بیاید، به نگهداری و حفظ آن بر میگردد. اگرچه اینترنت در مورد این کیف پول های سرد خطری ایجاد نمی کند، اما به دلیل ساختار آسیب‌پذیر کاغذ، سطح امنیت این کیف پول ممکن است تا حدی با چالش مواجه شود.

مطالب مرتبط: چطور کیف پول کاغذی بیت کوین خود را بسازیم؟

منبع باز بودن کیف پول

وقتی صحبت از ایمنی کیف پول بیت کوین به میان می‌آید، محرمانه بودن یکی از ویژگی‌های بدیهی خواهد بود. این مسئله در ظاهر امر با منبع باز و در دسترس بودن کیف پول های بیت کوین مغایرت دارد، اما چنین نیست.

منبع باز بودن کیف پول‌های با امنیت بالا برای بیت کوین، سبب می‌شود تا همه کسانی که با برنامه‌نویسی این نوع کیف پول‌ها آشنایی دارند، بتوانند بر روی آن نظارت داشته باشند. در این صورت، چنانچه مشکلی در زمینه امنیت این والت‌ها وجود داشته باشد، آن‌ها متوجه خواهند شد و به اطلاع سایرین خواهند رساند.

غیر امانی بودن کیف پول امن برای بیت کوین

همانطور که پیشتر هم اشاره کردیم، گاهی اوقات حملات سایبری به صرافی‌ها هم می‌تواند بلای جان سرمایه و بیت کوین‌های مشتریان خود شود. به همین دلیل اهمیت زیادی دارد که کیف پولی را انتخاب کنید که غیرامانی باشد. یعنی تنها خودتان از کلید خصوصی آن (کلیدی که هر کسی به آن دسترسی داشته باشد، صاحب بیت کوین های مربوط به آن کیف پول خواهد بود!) مراقبت خواهید کرد.

با توجه به مسائلی که درباره‌ی ایمن ترین کیف پول بیت کوین بیان شد، متوجه شدید که کیف پول های سرد بهترین گزینه برای نگهداری از بیت کوین‌هایتان هستند. در ادامه به معرفی برخی از ایمن ترین کیف پول های سرد برای بیت کوین می‌پردازیم.

کیف پول های سخت افزاری؛ امن ترین راه برای حفظ سرمایه

کیف پول‌های سخت افزاری بیت کوین |همتاپی

کیف پول سرد کاغذی را که می‌توانید از سایت های متعددی که پیشتر یکی از آن ها را اعلام کردیم، دریافت کنید. اما در مورد کیف پول های سرد سخت افزاری، گزینه‌های زیر، مواردی هستند که در طول سال‌ها و استفاده مشتریان، امتحان خود را پس داده‌اند:

کیف پول لجر نانو اس ( ledger nano s)

لجر نانون اس یکی از امنترین کیف پول‌های بیت کوین | همتاپی

لجر نانو اس از کیف پول های با امنیت بالا برای ذخیره، ترید و انتقال بیت کوین است. این کیفپول مطمئن بیت کوین که از سال 2016 به بازار وارد شده‌است، برای هر دو گروه بیت کوینرهای مبتدی و حرفه‌ای گزینه‌ای مناسب است.

لجر نانو اس دارای اتصال بلوتوث است، صفحه نمایش شفاف oled دارد و از دو دکمه برای تایید تراکنش ها بهره می‌گیرد.

امکانات:

 • 3 شیت خالی بازیابی سید (seed recovery sheet)
 •  امکان همگام سازی با لجر لایو (ledger live) که برنامه‌ای برای دستگاه‌های لجر بر روی دسکتاپ است
 • استفاده از دو تراشه محافظتی t31h320 و stm32f042
 • پشتیبانی از چند کیف پول دیگر به دلیل ظرفیت محدود
 • ایمن شده به وسیله +eal5 در برابر حملات

قیمت:

59 دلار

کیف پول تروزر مدل تی

کیف پول سخت افزاری تروزر مدل تی مناسب هولدرها و تریدرهای حرفه‌ای بیت کوین است. این کیف پول، نسخه‌ی توسعه یافته‌ی مدل پیشین خود، یعنی تروزر وان است . این کیف پول که در سال 2019 به بازار عرضه شده است، بیش از 1400 رمزارز از جمله بیت کوین را پشتیبانی می‌کند. همچنین برای حفظ ایمنی این کیف پول، از سلسله مراتب قطعی کلید خصوصی hd یا پروتکل bip32  استفاده می‌کند.

از ویژگی‌های قابل توجه این کیف پول ایمن برای بیت کوین می‌توان به صفحه نمایش لمسی آن و نیز کارت sd اشاره کرد. با استفاده از این کارت، می‌توانید داده‌ها و فایل‌های رمزنگاری‌شده را پشتیبانی کنید. همچنین پشتیبانی از روش shamirs secret sharing برای تقسیم کردن کلید خصوصی در زمان بک آپ گیری سبب می‌شود تا ایمنی آن چند برابر شود.

امکانات:

 •  با استفاده از پشتیبانی otg قابل کار کردن با ویندوز، لینوکس، مک او اس و اندروید است. ( ios را پشتیبانی نمی‌کند)
 •  از احراز هویت دو عاملی پشتیبانی می‌کند.
 • نسخه دسکتاپ تروزر سوت (trezor suite) به عملکرد بهتر این والت امن بیت کوین کمک می‌کند.
 • پشتیبانی از کدهای qr
 • امکان ارسال بیت کوین به چند گیرنده در یک تراکنش
 • ایمن شده توسط eal5+

قیمت:

159 دلار

کیف پول کیپ کی (keepkey)

کیف پول کیپ کی یکی از امنترین کیف پول‌های بیت کوین | همتاپی

کیف پول کیپ کی علاوه بر صفحه نمایش کاربری و کاربرپسند خود، ویژگی‌های امنیتی خوبی را ارائه می‌دهد. به همین دلیل شما می‌توانید با خیال راحت به معامله و تبادل بیش از 40 ارز دیجیتال، از جمله بیت کوین بپردازید.

چنانچه زمانی کیف پول کیپ کی خود را گم کردید، می توانید از سیستم بازیابی آن، برای حفظ سرمایه خود استفاده کنید. به این طریق که کلید خصوصی شما با استفاده از یک جمله بازیابی 12 کلمه‌ای مجددا احیا می‌شود.

امکانات:

 •  محافظت با استفاده از pin
 •  محافظت با استفاده از عبارت عبور (passphrase)
 •  طراحی زیبا و کاربردی
 • امکان معامله بیش از 40 ارز دیجیتال
 • سفارشی کردن سرعت تراکنش

قیمت:

49 دلار

کیف پول سیف پال (safepal )

کیف پول سیف پال (safepal ) یکی از امنترین کیف پول‌های بیت کوین است | همتاپی

کیف پول سیف پال که در سال 2021 معرفی و عرضه شد، مستقیما توسط آزمایشگاه بایننس پشتیبانی می‌شود. استفاده از pin ها و private key‌ها کار هک این کیف پول ایمن بیت کوین را سخت‌تر می‌کند.

این کیف پول به نسخه‌ی موبایلی سیف پال سینک (همگام سازی) می‌شود. شما می‌توانید به صورت آفلاین و با استفاده از کدهای اسکن qr و یا دوربین درونی آن، تراکنش‌های خود را انجام دهید.

دارا بودن کارت حافظه سبب می‌شود تا بتوانید کدهای نمونیک (mnemonic) را در آن ذخیره کنید.

از طرفی دکمه کنترل کیف پول سیف پال شما را قادر می‌کند تا تراکنش‌ها را به صورت آفلاین تایید کنید.

این کیف پول سخت افزاری، به جز بیت کوین، از بایننس کوین، اتریوم و توکن‌های erc20 و bep20 پشتیبانی می‌کند.

امکانات:

 • عدم استفاده از wifi، nfc و بلوتوث
 •     فعال سازی مکانیزم خود-تخریبی در صورت شناسایی ویروس؛ به همین دلیل عبارت عبور (passphrase) را به صورت آفلاین و به درستی ذخیره کنید.
 •      با استفاده از نسخه‌ی موبایلی اپلیکیشن سیف پال، می‌توانید پورتفولیوی خودتان را از طریق اندروید و ios مدیریت کنید.
 •     ایمنی شده با eal5+ در برابر حملات

قیمت:

49.99دلار

آیا امن ترین والت بیت کوین، بهترین انتخاب برای من است؟

آیا امن ترین والت بیت کوین، بهترین انتخاب برای من است؟ | همتاپی

امن ترین کیف پول های بیت کوین، همانطور که از اسمشان بر می‌آید، بالاترین سطح ایمنی را برای معامله‌گران این ارز دیجیتال فراهم می‌کنند. اما آیا این کیف پول‌ها، بهترین گزینه‌های خرید پیش روی شما هستند؟

برای پاسخ به این سوال، باید شرایط خودتان را مرور کنید. به عنوان مثال اگر فردی تازه‌کار در زمینه مبادله و ترید بیت کوین هستید، شاید بهتر باشد تا مدتی از یک کیف پول رایگان موبایلی و به خصوص مناسب برای افراد مبتدی استفاده کنید.

از طرفی شاید شما با سرمایه محدودی وارد بازار بیت کوین شوید. در این صورت، خرید یک کیف پول تقریبا گران‌قیمت مثل تروزر مدل تی، شاید کمک چندانی به شما نکند.

به همین دلیل شاید بهتر باشد با فهرستی از بهترین و امن ترین کیف پول بیت کوین آشنا شوید. در ادامه به معرفی چند کیف پول نرم افزاری رایگان بیت کوین که سطح ایمنی خوبی را برای شما فراهم می‌کنند، می‌پردازیم.

معرفی والت های نرم افزاری ایمن برای بیت کوین

معرفی والت های نرم افزاری ایمن برای بیت کوین | همتاپی

به لطف استقبال مردم از بازار بیت کوین و معامله در آن، کیف پول‌های نرم افزاری زیادی قدم به عرصه وجود گذاشته‌اند. برخی از ایمن ترین کیف پول های نرم افزاری برای بیت کوین های شما عبارتند از:

کیف پول اکسودوس

بهتر است کارمان را با کیف پول اکسودوس شروع کنیم. یک کیف پول نرم افزاری برای بیت کوین که افراد مبتدی هم می‌توانند از آن استفاده کنند. این کیف پول که در سال 2016 وارد بازار ارزهای دیجیتال شده‌است، تنها امکان مبادله ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین را برای کاربران خود فراهم می‌کند و شما نمی‌توانید ارزهای فیات را در این کیف پول به کار ببرید.

امکانات امنیتی این کیف پول شامل عبارت بازیابی (recovery phrase) و گذرواژه می‌شود. لازم به ذکر است که کلیدهای خصوصی شما در سرورهای کیف پول اکسودوس ثبت نمی‌شوند و شما باید خودتان از آن‌ها مراقبت کنید.

اما یکی از مهم‌ترین وِیژگی‌هایی که اکسودوس را به یک کیف پول مناسب برای بسیاری از افراد تبدیل می‌کند، امکان پشتیبانی کردن از کیف پول‌های سخت افزاری مثل تروزر مدل تی و یا مدل وان است.

امکانات:

 • رابط کاربری مناسب مبتدیان
 • پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته
 •  پشتیبانی از کیف پول‌های سخت افزاری تروزر

کیف پول الکتروم

کیف پول الکتروم از قدیمی‌های بازار بیت کوین است. این کیف پول نرم افزاری مطمئن که در سال 2011 توسط توماس ووگلتین، طراحی و به بازار عرضه شد، در ابتدا مخصوص ویندوز بود. به مرور زمان، در لینوکس، مک و نهایتا در سال 2016 برای کاربران اندروید هم قابل استفاده شد. متاسفانه کاربران ios هنوز امکان بهره بردن از این کیف پول را ندارند.

الکتروم به دلیل امکانات زیادی که در خود دارد، نمی تواند انتخاب معقولی برای افراد مبتدی باشد.

این کیف پول منبع باز، در طی سال‌ها توسط اشخاص متعددی گسترش پیدا کرده‌است.

شما می‌توانید کیف پول های سخت افزاری خود مثل لجر و کیپ کی را با استفاده از رابط کاربری الکتروم به کار ببرید.

از آنجایی که کلیدهای خصوصی الکتروم رمزنگاری‌شده هستند، به جز خود کیف پول، بر روی هیچ سروری آپلود نمی‌شوند. شما می‌توانید از کلیدهای خصوصی 12 کلمه‌ای بر روی الکتروم استفاده کنید.

اینکه الکتروم تنها برای بیت کوین قابل استفاده است، در نگاه اول ممکن است یک نقطه ضعف به نظر برسد. اما برای یک بیت کوینر کهنه‌کار، این مسئله نوید یک ابزار ایمن و حرفه‌ای را می‌دهد.

امکانات:

 •  منبع باز
 •  قابل استفاده بر روی ویندوز، لینوکس، مک و اندروید
 •   قابل اتصال به لجر و کیپ کی
 •  مناسب حرفه‌ای‌ها

کیف پول سامورایی

مشابه با کیف پول الکتروم، کیف پول سامورایی هم برای حرفه ای‌ها کاربرد دارد. در این کیف پول که بر روی موبایل پشتیبانی می‌شود، هزینه‌های تراکنش‌ها دراین کیف پول ایمن برای بیت کوین قابل شخصی‌سازی است، به طوری که می‌توانید آن را در مواقع مختلف کاهش یا افزایش دهید.

این کیف پول امن نرم افزاری که از فورک سگویت بیت کوین هم پشتیبانی می‌کند، امکان کنترل پیامکی را دارد. به این صورت که اگر تلفن همراه شما دزیده شود، می‌توانید کدی از قبل مشخص شده را به آن پیامک کنید. در این صورت، کیف پول از روی تلفن همراه شما پاک می‌شود.

مطالب مرتبط: سگویت چیست؟ را مطالعه کنید.

دیگر شباهت کیف پول سامورایی به کیف پول الکتروم، پشتیبانی از بیت کوین است. با استفاده از کیف پول سامورایی، خیالتان از بابت ناشناس ماندن و حفظ حریم شخصی‌تان راحت می‌شود.

امکانات:

 •   پشتیبانی از اندروید و ios
 •   قابلیت شخصی سازی هزینه تراکنش‌ها
 •   کنترلر پیامکی؛ محافظی در مقابل سرقت
 •   حفظ حریم شخصی کاربران

کیف پول مای سلیوم

کیف پول مای سلیوم که از سال 2013 وارد بازار ارزهای دیجیتال شده‌است، هر دو سیستم عامل اندروید و ios را پشتیبانی می‌کند.

این کیف پول امن بیت کوین، رابط کاربری بسیار ساده‌ای را در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد.

به علاوه به دلیل استفاده از قابلیت سلسله مراتبی بودن (hd) شما در زمان ساخت کیف پولتان، یک عبارت بازیابی 12 کلمه‌ای دریافت می‌کنید. این عبارت در مواقع ضروری می‌تواند کیف پول شما را در سیستم دیگری بازیابی کنند.

امکان استفاده از قابلیت “فقط تماشا” یا (watch only) در این کیف پول، شما را قادر می‌سازد تا بدون دسترسی به کلیدهای خصوصی کیف پول های سخت افزاری و کاغذی خود، بتوانید موجودی آن‌ها را تماشا کنید.

امکانات:

 •   پشتیبانی از اندروید و ios
 •   استفاده از لایه‌های محافظتی hd و “فقط تماشا”
 •   کاربری ساده
 •   پشتیبانی 24 ساعته و در 7 روز هفته

سخن پایانی

شناختن امن ترین کیف پول های بیت کوین برای هر کسی که قصد انجام تراکنش و یا سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین را داشته باشد، ضروری است.

معمولا مهم‌ترین شاخص ایمنی برای یک کیف پول، عدم نیاز آن به اتصال به اینترنت است. به همین ترتیب، کیف پول های سخت افزاری امن ترین گزینه برای نگهداری و حفظ بیت کوین های شما هستند. لجر نانو اس، تروزر مدل تی و سیف پال از جمله این کیف پول‌ها هستند.

همچنین اگر تازه به بازار معامله و انتقال بیت کوین وارد شده‌اید، شاید بهتر باشد کار خود را با کیف پول های نرم افزاری رایگانی مثل مای سلیوم و سامورایی آغاز کنید.

به عنوان کلام آخر، لازم می‌دانیم تاکید کنیم که حتی امن ترین والت بیت کوین هم نیاز به مراقب دارد و نباید در انجام این امر کوتاهی کرد.

 به امید کسب سودهای پربرکت برای شما عزیزان.

مطالب مرتبط با “امن ترین کیف پول های بیت کوین”

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *