چرا شیبا اینو (SHIB) ممکن است با یک روند نزولی مواجه شود؟

شاخص قدرت نسبی (RSI) شیبا اینو نسبت به ۵ آگوست (۱۴ مرداد) به طور قابل توجهی کاهش یافته است. این می‌تواند نشان دهد که بین RSI و قیمت شیبا اینو یک واگرایی ایجاد شده است. احتمالا تمایل به خرید شیبا کم شده است و روند صعودی این ارز دیجیتال ممکن است ادامه نداشته باشد.

 

مقاله پیشنهادی: شیبا چیست

به طور کلی سیگنال‌های زیادی وجود دارند که ثابت می‌کنند شیبا اینو قدرت خود را از دست داده است. داده‌های درون‌زنجیره‌ای موجود هم تایید می‌کنند که فشار فروش نهنگ‌های SHIB افزایش یافته است.

عملکرد چشمگیر شیبا اینو در روزهای اخیر توجه معامله‌گران زیادی را به خود جلب کرده است. میزان توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی به این ارز دیجیتال هم در این مدت رشد کرده، اما احتمال کاهش قیمت SHIB هم افزایش یافته است.

تعداد سیگنال‌های نزولی SHIB اخیراً بیشتر شده است و ما به همین خاطر تصمیم گرفته‌ایم روند این ارز دیجیتال را تجزیه‌وتحلیل و سرنوشت آن را پیش‌بینی کنیم.

در روزهای گذشته شیبا اینو به رشد چشمگیری دست یافته و به اوج سه ماهه اخیر خود رسیده است. این ارز دیجیتال برای مدتی حتی توانست به محدوده ۰.۰۰۰۰۱۰۶ دلار برسد و از اوج قبلی خود در ۵ آگوست (۱۴ مرداد) پیشی بگیرد. شایان ذکر است که در تاریخ مذکور شاخص قدرت نسبی شیبا اینو به اوج خود رسیده بود و به محدوده اشباع خرید راه یافته بود.

قیمت و شاخص قدرت نسبی شیبا اینو | همتاپی

قیمت و شاخص قدرت نسبی شیبا اینو، منبع: TradingView

با این وجود، شاخص قدرت نسبی شیبا اینو در حال حاضر به طور قابل‌توجهی کم‌تر از ۵ آگوست (۱۴ مرداد) است. این نشان می‌دهد که ممکن است یک واگرایی RSI در نمودار SHIB ایجاد شود و روند صعودی این ارز دیجیتال به اتمام برسد. توجه داشته باشید که RSI شیبا اینو باز هم به محدوده اشباع خرید نزدیک شده و قیمت این ارز دیجیتال توانسته است از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه عبور کند.

تحلیلگر محبوب و مشهوری به نام «ali_charts» اخیرا اعلام کرده است که یک الگوی «TD sequential» در نمودار ۴ ساعته شیبا اینو در حال شکل‌گیری است. از این الگو برای تایید قدیمی بودن روند ارزهای دیجیتال و بازگشت احتمالی قیمت آن‌ها استفاده می‌شود. او در این باره گفته است:

احتیاط کنید! TD Sequential یک سیگنال فروش را در نمودار ۴ ساعته شیبا اینو ایجاد و پیش‌بینی کرده که این ارز دیجیتال ممکن است با یک روند اصلاحی (به اندازه ۱ تا ۴ کندل) مواجه شود.

فروشندگان شیبا اینو ممکن است بازار را در دست بگیرند

هم الگوی TD sequential و هم واگرایی RSI نشان می‌دهد که شیبا اینو می‌تواند در آستانه یک روند نزولی باشد. حال سوال اینجاست که آیا داده‌های درون‌زنجیره‌ای هم این مسئله را تایید می‌کنند؟ برای جواب به این سوال باید شاخص‌های SHIB را بررسی کنیم. بیایید با فعالیت نهنگ‌ها شروع کنیم.

معمولاً با افزایش فشار فروش نهنگ‌ها احتمال کاهش قیمت یک ارز دیجیتال افزایش می‌یاید. داده‌های موجود نشان می‌دهد که فشار فروش آدرس‌های حاوی ۱ و ۱۰۰ میلیون توکن شیبا اینو (خطوط قرمز و نارنجی رنگ) اخیراً افزایش یافته است.

قیمت و شاخص قدرت نسبی شیبا اینو | همتاپی

توزیع شیبا اینو در بین سرمایه‌گذاران مختلف، منبع: Santiment

مطالب مرتبط: تجزیه‌ و تحلیل قیمت شیبا و BONE در آستانه راه‌اندازی شیباریوم

به عبارت دقیق‌تر، این آدرس‌ها در ۴ روز گذشته فشار فروش خود را افزایش داده‌اند. هرچند که این مسئله نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران مذکور روند برداشت سود خود را آغاز کرده‌اند، باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که آن‌ها کم‌تر از ۴ درصد از کل عرضه شیبا اینو را در اختیار دارند.

آدرس‌هایی که بیشتر از ۱ میلیارد توکن SHIB دارند، ۹۶.۵۳ درصد از عرضه این ارز دیجیتال را هولد کرده‌اند. با این وجود، موجودی آدرس‌های مذکور ثابت مانده و با هیچ جریان خروجی مواجه نشده است.

شایان ذکر است که در چهار روز گذشته تعداد تراکنش‌های SHIB به طور ثابتی افزایش یافته است. حجم معاملات این ارز دیجیتال هم در مدت مذکور کمی رشد کرده است.

 تعداد و حجم معاملات شیبا اینو | همتاپی

 تعداد و حجم معاملات شیبا اینو، منبع: Santiment

البته افزایش فعالیت سرمایه‌گذاران شیبا اینو می‌تواند نشان‌دهنده افزایش فشار فروش باشد؛ علی‌الخصوص در حال حاضر که سیگنال‌های موجود نشان می‌دهند روند صعودی این ارز دیجیتال ضعیف شده است. به عبارت دیگر، این داده‌ها ممکن است نشانه‌ای از اصلاح و روند نزولی بعدی SHIB باشد.

با توجه به این شرایط قیمت ارز شیبا در آینده را چطور ارزیابی می‌کنید؟ نظر خود را در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.
منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *