معامله گرانی که به دنبال خرید اتریوم هستند باید این تحلیل را بخوانند!

هرچند که جریان ورود و خروج اتریوم به صرافی‌های ارز دیجیتال به ترتیب به کف ۷ و ۵ ساله خود رسیده است اما بقیه شاخص‌ها نشان می‌دهد که قیمت اتریوم به تومان در کوتاه‌مدت ممکن است کاهش یابد.

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

قیمت اتریوم همچنان بیشتر از قیمت تحقق‌یافته این ارز دیجیتال (۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ دلار) است. عرضه ETH در صرافی‌ها کاهش یافته؛ اما عرضه آن در خارج از صرافی‌ها رشد کرده است.

سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال همچنان فعالیت چندانی ندارند و قیمت اتریوم هم در زیر محدوده ۱۹۰۰ دلار باقی مانده است. این شرایط به معامله‌گران اجازه می‌دهد که قبل آغاز روند صعودی ETH به انباشت این ارز دیجیتال بپردازند.

وب سایت کریپتوکوانت (CryptoQuant) در گزارش جدید خود سعی کرده است به معامله‌گران نشان دهد که چه زمانی باید انباشت اتریوم را آغاز کنند. با این وجود چند شاخص مهم تایید کرده‌اند که فشار خرید این ارز دیجیتال همچنان پایین است.

فرصتی خوب برای خرید اتریوم

یکی از تحلیلگران وب سایت کریپتوکوانت اخیرا گزارشی را منتشر کرده است که به معامله‌گران نشان می‌دهد چه زمانی باید اتریوم را خریداری کنند. طبق این گزارش، قیمت تحقق‌یافته اتریوم از ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ (دی ۱۴۰۱ تا مرداد ۱۴۰۲) در محدوده ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ دلار در نوسان بوده است. در نتیجه، اگر ETH به محدوده قیمتی مذکور برگردد؛ هولدرهای این ارز دیجیتال نه سود می‌کنند و نه ضرر.

اگر قیمت اتریوم به زیر قیمت تحقق‌یافته این ارز دیجیتال برسد و به سرعت رشد کند، نشان می‌دهد که بازار باور دارد قیمت ETH کم‌تر از ارزش واقعی آن است. از ابتدای سال ۲۰۲۳، سرمایه‌گذاران سه بار فرصت داشتند روی اتریوم سرمایه‌گذاری کنند و قیمت این ارز دیجیتال بعد از این سه بار هم به شدت رشد کرده است.

عکس: قیمت تحقق‌یافته و قیمت اتریوم | همتاپی

عکس: قیمت تحقق‌یافته و قیمت اتریوم، منبع: CryptoQuant

در زمان نگارش این گزارش، قیمت و ارزش بازاری اتریوم به ترتیب در محدوده ۱۸۲۰ دلار و ۲۱۸ میلیارد دلار قرار داشت. این مسئله نشان می‌دهد که قیمت فعلی ETH بیشتر از قیمت تحقق‌یافته این ارز دیجیتال است. در نتیجه، می‌توان ادعا کرد که اتریوم کم‌تر از ارزش واقعی خود ارزش‌گذاری نشده است.

مطالب مرتبط: رقابت شرکت‌های سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی ETF اتریوم ادامه دارد

علاوه بر این، وب سایت گلس‌نود (Glassnode) در توییتر اعلام کرده است که جریان خروجی اتریوم از صرافی‌ها به کف ۵ ساله (۶۰۴۵.۴۹۹ اتریوم) رسیده است.

در نگاه اول این داده‌ها ممکن است نوعی سیگنال نزولی محسوب شوند؛ اما اگر کمی بیشتر دقت کنیم، به نکات مهم‌تری می‌رسیم. مسئله این است که نه‌تنها جریان خروجی اتریوم طی ۵ ماه گذشته کاهش یافته؛ بلکه جریان ورودی این ارز دیجیتال به صرافی‌ها هم به کف ۷ ماهه خود رسیده‌ است.

علاوه بر این کاهش هر دوی این شاخص‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران علاقه‌ای به معامله ETH ندارند. گلس‌نود در این باره گفته است:

جریان خروجی اتریوم از صرافی‌ها (میانگین متحرک ۷ روزه) به کف ۷ ماهه خود، یعنی ۹۹۷۳‍۱۷۶.۹۸ دلار رسیده است. کف ۷ ماهه قبلی این ارز دیجیتال ۹۹۹۹۹۷۲.۹۹ دلار بود و در ۲۲ مه ۲۰۲۳ (۱ خرداد) ایجاد شده بود.

آیا سرمایه‌گذاران باید انباشت اتریوم را شروع کنند؟

هرچند که فعالیت سرمایه‌گذاران در بازار ارزهای دیجیتال به طور کلی کاهش یافته است، داده‌های موجود نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران اتریوم احتمالاً از قبل شروع به انباشت این ارز دیجیتال کرده‌اند.

عرضه این ارز دیجیتال در صرافی‌ها طی ماه گذشته کاهش یافته و عرضه آن در خارج از صرافی‌ها رشد کرده است. علاوه بر این، تعداد اتریوم‌های هولد شده توسط آدرس‌های بزرگ هم به شدت رشد کرده و نشان داده که اعتماد نهنگ‌ها به این ارز دیجیتال از بین نرفته است.

عرضه اتریوم در صرافی‌ها | همتاپی

عرضه اتریوم در صرافی‌ها، منبع: سنتیمنت

با توجه به اینکه قیمت اتریوم در پایین محدوده ۱۹۰۰ دلار قرار دارد، سرمایه‌گذاران ممکن است به فکر افزایش انباشت آن بیفتند تا خود را برای روند صعودی و سودهای آتی این ارز دیجیتال آماده کنند؛ چرا روند کند ETH احتمالاً تنها در کوتاه‌مدت ادامه دارد.

داده‌های وب سایت کوین‌گلس (Coinglass) هم نشان می‌دهد که نرخ سود باز یا اوپن اینترست (Open Interest) و نرخ تامین مالی اتریوم در محدوده مثبتی قرار دارد.

نرخ بالای تامین مالی نشان می‌دهد که خریداران اتریوم در بازار مشتقات، این ارز دیجیتال را در قیمت‌های فعلی آن خریداری می‌کنند. در نتیجه، احتمال این وجود دارد که اتریوم روند صعودی خود را از محدوده‌های فعلی آغاز کند.

شما به کمک کدام فاکتورها تحلیل قیمت اتریوم را انجام می‌دهید؟ در بخش کامنت‌‌‌ها نظرات خود را بنویسید.

 

منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *