تحلیل قیمت تون کوین؛ منتظر اوج ۷ دلاری باشیم؟

چکیده مطلب:

قیمت تون کوین در شرف شکستن مقاومت ۶.۵۰ دلاری است و اگر بتواند از این منطقه عبور کند، به‌احتمال زیاد شاهد افزایش قیمت این ارز دیجیتال خواهیم بود. با کاهش قابل‌توجه عرضه در اختیار سرمایه‌گذاران (دارندگان) کوتاه‌مدت، فشار فروش نیز کاهش یافته است.

تون کوین، از جمله معدود آلت‌کوین‌هایی است که احتمالاً در شرایط فعلی بازار، حرکت صعودی داشته باشد. از طرفی، سرمایه‌گذاران نیز به روند صعودی تون کوین خوش‌بین هستند و می‌توانند از یک روند صعودی در قیمت تون کوین حمایت کنند.

دارندگان تون کوین تمایلی به فروش ندارند

قیمت تون کوین تمام تلاش خود را می‌کند تا از سطح مقاومت کلیدی ۶.۵۰ دلار عبور کند و این ماه نیز ۵ بار این تلاش را انجام داد، هرچند با شکست روبرو شد.

البته، اگر نگاه دقیق‌تری به بازار بیندازیم، متوجه می‌شویم که تون کوین می‌تواند این سطح مقاومت را بشکند؛ زیرا سرمایه‌گذاران قصد دارند به‌جای گرفتن سود، دارایی‌های خود را نگه دارند. این اتفاق به صعود قیمت تون کوین کمک می‌کند.

سپرده‌های فعال تون کوین سند محکمی برای تأیید این ادعاست. این سپرده‌های فعال، درواقع سپرده‌های منحصربه‌فردی هستند که توسط یک آدرس در صرافی انجام می‌شوند. افزایش سپرده‌های فعال حاکی از آن است که سرمایه‌گذاران به دنبال فروش هستند و همین موضوع منجر به یک روند نزولی خواهد شد.

بااین‌حال، دارندگان تون کوین تمایلی به فروش ندارند؛ زیرا سپرده‌های فعال به پایین‌ترین حد خود در دو ماه گذشته رسیده است. طبق این داده‌ها، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که اکثر سرمایه‌گذاران انتظار رشد قیمت تون کوین در روزهای آتی را دارند.

 سپرده‌های فعال تون کوین
سپرده‌های فعال تون کوین

در این میان، احساسات مثبت بازار نسبت به افزایش قیمت تون کوین بعد از تغییر عرضه این ارز دیجیتال از دارندگان کوتاه‌مدت به میان‌مدت تقویت می‌شود. دارندگان کوتاه‌مدت همان کسانی هستند که دارایی‌های خود را برای کمتر از یک‌ماهه نگه می‌دارند؛ اما دارندگان میان‌مدت افرادی هستند که دارایی‌های خود را بین یک ماه تا یک سال هولد می‌کنند.

در نتیجه، تسلط دارندگان کوتاه‌مدت روی عرضه تون کوین در واقع یک علامت نزولی است؛ زیرا اکثر سرمایه‌گذاران به دنبال فروش هستند. بااین‌حال، حدود ۷درصد از کل عرضه تون کوین در گردش، اکنون به دارندگان میان‌مدت منتقل شده است.

 میزان عرضه تون کوین- منبع: IntoTheBlock
میزان عرضه تون کوین

دارایی سرمایه‌گذاران میان‌مدت اکنون ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است و به ۵.۲ میلیون تون کوین به ارزش ۳۳.۸ میلیون دلار می‌رسد؛ بنابراین، تون کوین این فرصت را دارد که از این تغییر احساسات بازار به نفع خودش استفاده کند.

پیش‌بینی قیمت تون کوین؛ شکست ناحیه مقاومت حیاتی

 تون کوین یک‌بار توانست از ناحیه مقاومت ۶.۵ دلار عبور کند و به ۷ دلار برسد. هرچند، این ارز دیجیتال نتوانست بالاتر از این قیمت بسته شود، اما همین تلاش تون کوین نشان داد که محدوده قیمت ۶.۵ دلار، ناحیه مقاومت و حمایت حیاتی برای آلت‌کوین‌ها است.

در‌حال‌حاضر، قیمت تون کوین به شکست این ناحیه مقاومت نزدیک شده است و اگر سرمایه‌گذاران از این روند تون کوین حمایت کنند، این منطقه به‌عنوان یک ناحیه حمایتی تضمین‌شده ساخته می‌شود.

 تجزیه‌وتحلیل قیمت تون کوین - منبع: TradingView
تجزیه‌وتحلیل قیمت تون کوین

البته، اگر تون کوین نتواند این ناحیه مقاومت را بشکند، تا قیمت ۶ دلار نیز سقوط می‌کند. علاوه بر این، اگر این ناحیه حمایت نیز از بین برود، شاهد کاهش قیمت تون کوین به ۵.۴ دلار خواهیم بود و این اتفاق کاملاً نظریه صعودی تون کوین را باطل می‌کند.

منبع: بی‌این‌کریپتو
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *