حجم معاملات عجیب ریپل در ۳۰ روز اخیر؛ بالاتر از تمام آلت‌کوین‌ها

تحلیل ریپل | همتاپی

پلتفرم تحلیلی کایکو (Kaiko) در توئیتی اعلام کرد که حجم معاملات ریپل نسبت به نزدیکترین رقیب خود یعنی سولانا ۴ برابر شده است. دیروز یک نهنگ بیش از ۱۴ میلیون دلار از این ارز دیجیتال را به صرافی بیت استمپ (Bitstamp) انتقال داد. از دیدگاه تکنیکال نیز ارز دیجیتال XRP در چند روز اخیر در وضعیت تثبیت به سر می‌برد.

نگذار دارایی هات از دست بره

پلتفرم کایکو خاطرنشان کرد که حجم معاملات این رمز‌ارز در یک ماه اخیر، فاصله معناداری از آلت کوین‌های سایر بازار گرفته است.

این پلتفرم تحلیلی در توئیت دیروز خود به این نکته اشاره کرد که ریپل در ۳۰ روز اخیر حجم معاملات ۴۶۲ میلیون دلاری را به ثبت رساند که چهار برابر حجم معاملات بزرگترین آلت کوین بعد از خود یعنی سولانا است.

کایکو در این توییت گفت:

با این‌که ریپل اخیراً در مسیر پولبک قرار دارد، اما حجم معاملات آن نسبت به سایر آلت کوین‌ها فاصله زیادی گرفته است. میانگین حجم معاملات این ارز دیجیتال در یک ماه اخیر ۴۶۲ میلیون دلار بود که چهار برابر حجم معاملات آلت کوین بعد از آن است.

وِیل آلرت (Whale Alert)، پلتفرم ردگیری فعالیت نهنگ‌ها نیز دیروز در توییتی اعلام کرد که تعداد ۲۹.۸ میلیون عدد توکن XRP به ارزشی در حدود ۱۴،۹۳۱،۸۹۸ دلار از یک کیف پول ناشناس به صرافی بیت استمپ انتقال یافته است. این توئیت نیز اطلاعات پلتفرم کایکو مبنی بر انتقال سنگین ریپل را تائید می‌کند.

مقاله پیشنهادی: ریپل چیست

ریپل در ۲۴ ساعت گذشته با رشد ۰.۴۸ درصدی همراه بوده است. هر توکن XRP با قیمت ۰.۵۰۴۲ دلار معامله می‌شود و فاصله آن نسبت به سقف ۲۴ ساعته (۰.۵۰۶۷ دلار) از فاصله آن نسبت به کف (۰.۴۹۷۳ دلار) کمتر است. لازم به ذکر است که عملکرد ریپل در بازه هفتگی منفی بود و کاهش ۰.۵۵ درصدی را ثبت کرد.

نمودار ریپل (XRP) در تایم فریم روزانه، | همتاپی

نمودار ریپل (XRP) در تایم فریم روزانه،‌ منبع: تریدینگ ویو

از دیدگاه تکنیکال، ارز دیجیتال XRP به مدت چند روز در فاز تثبیت قرار دارد. در نهایت انتظار داریم این حرکات رِنج به پایان برسند، چون اندیکاتورها نشان می‌دهند که قدرت خریداران در حال افزایش است.

خط میانگین متحرک نمایی (EMA) با دوره ۹ روزه به خط میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نزدیک شده است. اگر خط ۹ روزه بتواند در حرکت رو به بالا از خط ۲۰ روزه عبور کند، افزایش قدرت خریداران در کوتاه‌مدت تائید خواهد شد. علاوه بر این، در ۴۸ ساعت اخیر خط RSI روزانه موفق شد از خط میانگین متحرک ساده (SMA) خود عبور کند.

اگر این نشانه‌های تکنیکالی در ۴۸ ساعت آینده تائید شوند، در هفته بعد قیمت ریپل می‌تواند مقاومت خود در ناحیه ۰.۵۶۶۳ دلار را از سر راه بردارد و آن را به یک ناحیه حمایتی تبدیل کند.

بهترین قیمت تومانی

در صورتی‌که در نمودار ریپل یک کندل روزانه بالای این ناحیه مقاومتی بسته شود، راه برای رسیدن به ناحیه ۰.۶۷۱۵ در چند روز آینده باز خواهد شد.

اگر در دو روز آینده کندل روزانه در نمودار توکن XRP بالاتر از خط میانگین متحرک نمایی ۹ روزه در حدود ۰.۵۰۷۸ دلار بسته نشود، سناریوی نزولی فعال خواهد شد و احتمال تست حمایت‌های مهم افزایش می‌یابد.

در سناریوی نزولی، احتمال افت قیمت این آلت کوین تا ۰.۴۴۸۰ دلار وجود دارد. قبلاً نیز در تاریخ ۱۷ آگوست ۲۰۲۳ (۲۶ مرداد) شاهد نفوذ موقتی به این سطح حمایتی بودیم. در صفحه تحلیل ریپل می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.

در چه ارزهای دیجیتالی سرمایه‌گذاری کرده‌اید و چرا؟ نظرات خود را با ما در جریان بگذارید.

منبع: coinedition
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *