معامله‌گران شیبا این محدوده را هدف خود قرار دهند؛ تحلیل شیبا اینو

تحلیل قیمت شیبا اینو | همتاپی

وقتی قیمت شیبا در ۹ جولای (۱۸ تیر) در نزدیکی اوج خود با مقاومت زیادی مواجه شد، سود باز (Open Interest) این ارز دیجیتال کاهش یافت و نشان داد که احساسات معامله‌گران همچنان نزولی است.

مقاله پیشنهادی: شیبا چیست

ساختار بازار شیبا اینو در نمودارهایی با بازه زمانی طولانی همچنان نزولی است. روند صعودی کوتاه‌مدت این ارز دیجیتال که در آخر هفته شروع شده، پس از مدتی قدرت خود را از دست داده و متزلزل شده است.

بازار کریپتو در روزهای اخیر نسبت به میم کوین‌ها مهربان نبوده است. در بین این ارزهای دیجیتال، شیبا اینو دومین میم کوین بزرگ بازار محسوب می‌شود و دوج کوین و په‌په به‌ترتیب در جایگاه اول و سوم قرار دارند.

از ۷ تا ۹ جولای (‍۱۶ ) قیمت شیبا اینو از محدوده ۰.۰۰۰۰۰۷۰۶ دلار به محدوده ۰.۰۰۰۰۰۷۸ دلار صعود کرد و ۱۰.٪ درصد افزایش یافت.

با این حال، نمودار SHIB در بازه‌های زمانی بالاتر نشان می‌دهد که علی‌رغم افزایش قیمت این ارز دیجیتال در ماه ژوئن (خرداد)، ساختار آن صعودی نیست. به نظر می‌رسد فروشنده‌ها از اواخر ماه فوریه (بهمن) کنترل بازار شیبا اینو را در دست داشته‌اند.

مطالب مرتبط: دامپ ۸۰۰ میلیارد توکن شیبا اینو؛ آیا معامله‌گران کوتاه‌مدت باید نگران باشند؟

حمایت شیبا اینو کجاست؟

نمودار قیمت شیبا | همتاپی

نمودار ۴ساعته شیبا اینو، منبع: تریدینگ ویو

در ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد)، شیبا اینو یک اردر بلاک (Order Block) صعودی را در نمودار ۴ ساعته خود تشکیل داد که توسط بخش فیروزه‌ای رنگ نشان داده شده است و به‌عنوان یک منطقه پشتیبانی عمل می‌کند. علاوه بر این، قیمت SHIB طی دو هفته گذشته در یک کانال ثابت قرار داشته است.

این محدوده که با رنگ زرد مشخص شده از ۰.۰۰۰۰۰۷۰۳ دلار تا ۰.۰۰۰۰۰۷۸۵ دلار ادامه داشته است. گفتنی است که تعداد تراکنش‌های نهنگ‌ها به اوج سه‌ماهه خود رسیده؛ اما قبل از اینکه خریداران شکست بخورند، افزایش خرید شیبا اینو نتوانسته است این ارز را به اوج‌های این محدوده برساند.

حرکت بعدی شیبا اینو به سمت خط میانی نشان داد که فروشندگان کنترل بازار را در دست گرفته‌اند. شاخص OBV طی دو هفته گذشته بدون جهت مشخصی در نوسان بوده و شاخص RSI هم از ناحیه نزولی به صعودی رسیده و دوباره به آن بازگشته است.

برای خرید و فروش شیبا در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم شیبا بخرم

افزایش علاقه بازار به شیبا اینو در ابتدای هفته کاهش یافت

تحلیل قیمت شیبا اینو | همتاپی

نمودار روزانه شیبا، منبع: کوین آنالیز

هرچند که SHIB در روز یکشنبه رشد کرده و به اوج خود نزدیک شده (و رد شده)؛ اما قیمت این ارز دیجیتال کاهش یافته است. این مسئله نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران همچنان دلسرد هستند. این در حالی است که در ۸ جولای (۱۷ تیر) روند مذکور برعکس بود و سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت به‌شدت انتظارات صعودی داشتند؛ چرا که بیشتر از ۱۰ میلیون دلار به بازار شیبا اینو سرازیر شده بود.

نرخ تامین مالی این ارز دیجیتال هم صعودی باقی مانده و  نشان می‌دهد که اکثر معامله‌گران بازار مشتقات به دنبال فروش شیبا اینو نیستند. با این حال، این بدان معنا نیست که احساس آن‌ها نسبت به این میم کوین صعودی بوده است.

شما نسبت به آینده شیبا خوش‌بین هستید یا بدبین؟ نظر خود را در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.
منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *